SKST Charvát Baník Havířov

Umístění v loňském ročníku Extraligy: 6. místo

Náš sportovní klub byl založen v roce 1954. Od svého počátku byl vždy zamněřen na výchovu talentované mládeže a je tomu tak dodnes. Důkazem naši dlouhodobé práce s mládeží je extraligová sestava složená z větší části z vlastních odchovanců. V rámci našeho klubu působí oddíl Tělesně postižených sportovců v čele s paralympijským vítězem Ivanem Karabcem. V součastnosti má náš klub 176 členů, z toho cca 80 dětí a mládeže ve věku do 18 let. Náš klub je největším pořadatelem mezinárodních, celostátních, krajských i regionálních turnajů v České republice. Největší úspěchy našeho klubu: Mistr ČSSR družstev mužů 1972 as 1979, 3. místo Pohár mistrů 1979, Mistr ČR družstev mužů do 21 let 2005, několikanásobný mistr ČR družstev juniorů a spousta individuálních medailí našich hráčů na ME juniorů s vrcholem v roce 2010, kdy náš odchovanec Pavel Širuček získal stříbrnou medaili ve dvouhře juniorů. V letošním roce jsme měli dvojnásobné zastoupení na ME juniorů a to Karolínu Mynářovou a Vojtěcha Rozínka.

Soupiska družstva:

1. Marek Čihák (38 let, umístění na žebříčku - ČR: 24.)

2. Michal Beneš (19 let - umístění na žebříčku - ČR: 25.)

3. Jakub Figel (21 let, uUmístění na žebříčku - SR: 10.)

4. Ivan Karabec (32 let - umístění na žebříčku - ČR: 67.)

5. Vojtěch Štroff

6. Karel Volný

7. Kamil Matějka

8. Kamil Koutný

Trenér: Kamil Koutný (licence: A)

Stolní tenisté SKST Charvát Baník Havířov před novou extraligovou sezónou

Vedení klubu:

Předseda:                 Nikolas Endal

Manažer:                  Nikolas Endal

Hrací místnost:          Herna stolního tenisu, Školní 1, 736 01 Havířov - Šumbark

Generální sponzor:     Město Havířov

Hlavní sponzor:          Charvát Group s.r.o.

Ostatní sponzoři:       Moravskoslezský kraj, Ha-vel, Vento Bohemia, Ferrat fashion, Tibhar, Z+M servis

 

Webové stránky klubu: www.sksthavirov.cz

 

Poznámka:

Vytvořeno na základě údajů, které dodaly jednotlivé kluby pro potřeby tisku prezentační brožurky k Extralize mužů ve stolním tenisu 2013-2014.