Čtvrtečního zápas v Hustopečích začal úplně jinak než první měření sil obou čtvrtfinálových soupeřů. Hosté zamíchali sestavou a nasadili do úvodní dvouhry Marka Čiháka. Osmnáctiletý Zhao Boji byl viditelně zaskočen, zkušený exreprezentant diktoval tempo hry a když ve třetí sadě za stavu 14:13 proměnil svůj třetí mečbol, dostal Havířov do vedení.

Marek Čihák v úvodní dvouhře zaskočil čínského hráče v domácím celku Zhao Boji

Domácí ale rychle srovnali skóre, když si Bai He hladce poradil s Jakubem Fígeľem. Pak se poprvé v sérii utkali Marek Klásek a Michal Beneš. V souboji zkušenosti s mládím si vedl lépe bývalý čs. reprezentant, který s ohromnou vůlí a bojovností přehrál svého mladého protivníka ve čtyřech setech. Hustopeče poprvé vedly a jejich náskok v následující dvouhře navýšil Bai He. Nutno ovšem dodat, že Marek Čihák mu první dvě sady statečně vzdoroval. Havířov se oproti středečnímu utkání viditelně zlepšil, Michal Beneš sehrál další ze svých pětisetových utkání, ale v Hustopečích neměl štěstí. Zhao Boji šel v rozhodující páté sadě do vedení 5:0 a svůj zápas dovedl do vítězného konce. Hustopeče tak porazily Havířov i podruhé, tentokrát 4:1 a vykročily za postupem do semifinále play-off.

Bai He, to je jistota Hustopečí. V letošním play-off zatím neprohrál

Tato čtvrtfinálová série mezi KST Robot Metalfin Hustopeče a SKST Charvát Baník Havířov bude pokračovat příští týden. Výhodu domácího prostředí budou mít ve středu 19. března poprvé stolní tenisté Havířova.

Extraliga mužů ve stolním tenisu

Čtvrtfinále play-off

2. zápas

KST Robot Metalfin Hustopeče - SKST Charvát Baník Havířov 4:1

Zhao Boji – Marek Čihák 0:3 (-4,-6,-15), Bai He - Jakub Fígeľ 3:0 (6,3,4), Marek Klásek - Michal Beneš 3:1 (6,14,-10,9), Bai He - Marek Čihák 3:1 (10,-8,3,3), Zhao Boji – Michal Beneš 3:2 (-6,6,-9,9,2). Stav čtvrtfinálové série: 2:0.

Další program čtvrtfinále play-off

Pondělí 17. března

Sokol Králův Dvůr - SF SKK El Niňo Praha (začátek v 18:00 hodin).

Úterý 18. března

Sokol Králův Dvůr - SF SKK El Niňo Praha (začátek v 18:00 hodin).

Středa 19. března

SKST Charvát Baník Havířov - KST Robot Metalfin Hustopeče (TV utkání, začátek v 18:00 hodin).

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://www.ping-pong.cz/extraliga