Ze dvou "hustopečských" zápasů byl určitě zajímavější ten čtvrteční. Nejen proto, že Havířov svého soupeře zaskočil úvodním bodem Marka Čiháka, ale především celkovou kvalitou utkání. Nicméně vítězství opět zůstalo doma v Hustopečích. “Určitě jsme dnes hráli lépe,“ řekl úvodem svého hodnocení Marek Čihák. “Myslím si, že alespoň těch 4:2 to mohlo klidně být. Pozměnili jsme sestavu, chtěli jsme bodovat hlavně přes toho mladého Číňana Zhao Boji nebo zkusit porazit Marka Kláska. Bohužel to úplně nevyšlo, Hustopeče mají silné mužstvo a především ve výborné formě hrajícího Bai He. Nic se ale neděje, jedeme dál. Teď budeme hrát v domácím prostředí a to je pro nás šance na ještě lepší výsledek. Musíme ale dělat body přes ty dva hráče, které jsem jmenoval, protože Bai He, ten je výkonnostně někde jinde.“

Marek Čihák v úvodu domácí zaskočil, porazil mladého Číňana Zhao Boji

Na lavičce Havířova tentokrát chyběl trenér Kamil Koutný (je s juniorskou reprezentací na turnaji v Itálii), kterého zastupoval v roli kouče Ivan Karabec. “Dneska to byl z naší strany určitě vydařenější zápas než ten středeční. Zamíchali jsme sestavou a to se nám v úvodu vyplatilo. Klíčovým momentem dnes bylo utkání Beneše s Kláskem. Kdyby Michal vyhrál a šli jsme do vedení, tak ten zápas vypadal trochu jinak. Michal bojoval, ale Marek je zkušený borec a prokázal své kvality. Ale ještě to nevzdáváme, hraje se na tři vítězná utkání. Těšíme se na domácí halu," uvedl Ivan Karabec.

V táboře domácích zavládla po čtvrtečním vítězném střetnutí spokojenost. Za Hustopeče bodovali, stejně jako ve středu, všichni tři stolní tenisté. Obzvlášť důležitý bod z pohledu vývoje čtvrtečního zápasu vybojoval Marek Klásek, který za nerozhodného stavu 1:1 porazil Michala Beneše. “Každý bod v play-off je velice důležitý. Nebylo to jednoduché utkání, ostatně stejně jako ve středu. Dneska se to lámalo v mém zápase s Michalem Benešem, který hrál po oba dny v Hustopečích velmi dobře, přesto na bod nedosáhl. Fyzicky i herně je na tom dobře, ale ještě mu chybí zkušenosti, které rozhodují zápasy. Sérii jsme rozehráli dobře, podle našich představ. Teď ještě musíme udělat ten poslední krok a to někdy nebývá snadné. Havířov se sám neporazí, musíme k tomu přistoupit zodpovědně, tak jako v obou zápasech v Hustopečích,“ glosoval zápasy čtvrtfinále play-off s Havířovem Marek Klásek.

Bai He naslouchá při oddechovém čase rady svého otce a trenéra v jedné osobě

Hustopeče jsou po do dvou “domácích výhrách“ nad Havířovem krůček od postupu do semifinále play-off. “Ano, jsme velmi spokojení. První krok máme úspěšně za sebou. Havířov má dobrý tým s kvalitními hráči. Lídrem byl zkušený Čihák, Beneš oba dny předváděl výbornou hru a také Fígeľ neprodal kůži lacino. Je to pro nás vydařený start do série, vyhráli jsme oba zápasy se skórem 8:1. To je velmi pěkné a pro naše hráče povzbuzující do další fáze play-off. Velkou pochvalu zaslouží Bai He, který hraje ve skvělé formě. K postupu do semifinále teď potřebujeme ještě jedno vítězství. Dá se očekávat, že Havířov bude doma zlobit. Očekávám tuhý boj, ale věřím, že si postupový bod z Havířova přivezeme,“ dodává Štefan Kobes.