V úvodním souboji jedniček obou týmů nevycházely Radku Košťálovi koncovky. Antonín Gavlas toho stoprocentně využil a připravil svému soupeři první porážku v letošním play-off. Sokol však zdaleka nesložil zbraně, což v následující dvouhře potvrdil Miroslav Hořejší. Zkušený domácí borec sice s Davidem Reitšpiesem prohrál druhou sadu, ale pak se Hořejšímu dařilo a vybojoval pro svůj tým vyrovnávací bod.

Zápas Davida Štěpánka s Tomášem Treglerem se dlouho vyvíjel jasně pro hostujícího hráče, který ale vedení 2:0 na sety záhy ztratil a bylo z toho drama. V rozhodující sadě Tregler “utekl“ až na 10:6, Štěpánek bojoval, odvrátil dva mečboly, jenže třiadvacetiletý stolní tenista pražského El Niňa si již vítězství nenechal utéct. 

Pak přišel nejatraktivnější zápas večera. V souboji dvou levorukých hráčů, Hořejšího a Gavlase, šlo o mnoho. V sázce byl klíčový bod utkání, možná celé série. Bitva o každý míček vyvrcholila v pátém setu. Gavlasovi se za stavu 7:7 podařil “trhák“ na 10:7. Hořejší ještě stihl dva jeho mečboly odvrátit, nicméně ten třetí už lídr pražskému týmu proměnil. El Niňo vedlo 3:1. Radek Košťál se ještě snažil zdramatizovat boj o postup, ale výborně hrající Tomáš Tregler byl proti. Ani ve druhém utkání čtvrtfinálové série play-off v Králové Dvoře tento stolní tenista nenašel přemožitele a pečetil tak vítězství obhájce titulu v poměru 4:1.

Zítra pokračuje čtvrtfinále play-off české Extraligy družstev mužů v Havířově, kde se potřetí střetnou stolní tenisté SKST Charvát Baník Havířov a KST Robot Metalfin Hustopeče.

Extraliga mužů ve stolním tenisu

Čtvrtfinále play-off

4. zápas

Sokol Králův Dvůr - SF SKK EL Niňo Praha 1:4

Radek Košťál - Antonín Gavlas 0:3 (-10,-9,-4), Miroslav Hořejší - David Reitšpies 3:1 (4,-9,12,9), David Štěpánek - Tomáš Tregler 2:3 (-9,-6,8,6,-8), Miroslav Hořejší - Antonín Gavlas 2:3 (-8,-5,8,7,9), Radek Košťál - Tomáš Tregler 0:3 (-8,-8,-11).

Konečný stav čtvrtfinálové série: 1:3. Do semifinále play-off postupuje SF SKK El Niňo Praha.      

Další program čtvrtfinále play-off

Středa 19. března

SKST Charvát Baník Havířov - KST Robot Metalfin Hustopeče (TV utkání, začátek v 18:00 hodin).

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://www.ping-pong.cz/extraliga