Oba zápasy v Králově Dvoře režírovali Pražané. Ten druhý, úterní, byl daleko vyrovnanější, přesto v něm El Niňo vybojovalo rozhodující bod v sérii. Na úterním vítězství obhájce titulu se podíleli dva hráči Antonín Gavlas a Tomáš Tregler, který pochází z nedalekých Hudlic. Obě čtvrtfinálová utkání v královodvorské sokolovně zastihla třiadvacetiletého hráče ve velké pohodě… “Já jsem tady jako doma, možná proto se mi tady hraje skvěle. Už několik sezón se mi v Králováku daří. Jsem za to rád, protože oba pražské zápasy jsem se herně trápil. Asi na mě padla i únava, neboť jsem se od léta nezastavil. Ale teď je to všechno pryč. V Králově Dvoře jsem si spravil chuť, postoupili jsme do semifinále, na které se už moc těším,“ uvedl jeden z hrdinů úterního utkání Tomáš Tregler.

Tomáš Tregler s trenérem Josefem Plachým při oddechovém čase El Niňa

Také trenér Pražanů Josef Plachý zářil spokojeností. Jeho svěřenci zvládli nelehkou situaci a zůstali ve hře o mistrovský titul. “Věděli jsme, že to nebude snadná série. Králův Dvůr má nebezpečný tým, hlavně v Praze nás hodně potrápil. Cením si toho, že to kluci zvládli. V Praze nás hodně podržel mladý Reitšpies, a pak s nástupem Tondy Gavlase síla našeho celku rostla. Jeho přítomnost je prostě znát. Vnesl do mužstva klid a pohodu. Dneska zahrál výborně Tomáš Tregler. Byl aktivní, dokázal měnit tempo a zápas zvládl i po taktické stránce. Ukázalo se, že máme přece jen vyrovnanější hráčský kádr než Králův Dvůr,“ uvedl trenér El Niňa Josef Plachý.

Pro Sokol Králův Dvůr tak úterním zápasem letošní sezóna skončila. Stejně jako vloni byli jeho přemožiteli v play-off stolní tenisté SF SKK El Niňo Praha. “Samozřejmě jsme hodně zklamaní, protože nám to doma vůbec nevyšlo. Herně jsme se nesešli a nedokázali jsme zopakovat hru z úvodních utkání v Praze. Prvotní chyba však byla už v Praze. Suverénně jsme měli na to, abychom odjeli z Kotlářky s vedením 2:0. Nestalo se tak a to se nám stalo osudným. Bylo to jak ve fotbale: nedáš – dostaneš. V Praze jsme nevyužili obrovskou příležitost, měli jsme vést 2:0 a pak by ten úkol, vyhrát doma jedno utkání, byl přece jen snadnější. Bohužel, šanci, kterou nám El Niňo v Praze nabídlo, jsme nevyužili. Doma nám to absolutně nevyšlo, výsledkem byly dvě porážky a konec série,“ konstatoval Radek Košťál.

Miroslav Hořejší vybojoval v úterý jediný bod Sokola Králův Dvůr

Šéf Sokola Králův Dvůr Roma Rujder se díval na závěr čtvrtfinálové série reálně. “El Niňo začalo sérii špatně. Obešlovi se zápasy v Praze nevydařily, ale pak naskočil Gavlas a bylo to úplně jiné mužstvo. S Tondou Gavlasem jsou silní, herně i psychicky. Přesto jsme šanci měli, hlavně v úterním zápase. David i Mirek prohráli těsně 2:3, mohlo to být klidně jinak. Určitě jsme mohli být v lepší pozici, kdybychom vyhráli druhý zápas v Praze. Oni by byli pod větším tlakem, ale pořád to ještě nic neznamenalo. Stejně se rozhodovalo u nás v sokolovně. A s Tondou Gavlasem jsou přece jenom jinde, než když hrají bez něho. Nedá se nic dělat. Je to prostě tak. Lepší vyhrál,“ uznal sportovně kvality soupeře Roman Rujder.

Známe tedy třetího semifinalistu play-off české Extraligy mužů ve stolním tenisu. Ke dvojici přímo nasazených týmů, DTJ Hradec Králové a STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod, se přiřadil obhájce titulu SF SKK El Niňo Praha. O posledním semifinalistovi se může rozhodnout již dnes v Havířově, kde se hraje třetí utkání mezi domácím SKST Charvát Baník Havířov a KST Robot Metalfin Hustopeče. Jihomoravský tým vede v sérii 2:0. Uvidíme, zda využije hned svůj první mečbol? Zápas v Havířově můžete živě sledovat v přímém přenosu ČT sport na: http://www.ceskatelevize.cz/sport/ostatni/266832-zive-banik-havirov-metalfin-hustopece/