Čtvrté měření sil stolních tenistů SKST Charvát Baník Havířov a KST Robot Metalfin Hustopeče v rámci čtvrtfinálové série play-off české Extraligy začala stejná dvojice jako ve středečním televizním utkání. Jakub Fígeľ však tentokrát nechal respekt z Bai He stranou a dosud neporaženého soupeře hodně potrápil, i když nakonec s favoritem prohrál 1:3 na sety.

Jakub Fígeľ prohrál s Bai He, ale s mladým Číňanem Zhao Boji si poradil

V následující dvouhře se dnešní oslavenec, dvacetiletý Michal Beneš, snažil poprvé v sezóně porazit Marka Kláska. Dva sety to vypadalo na hladké vítězství českého exreprezentanta, ale od třetí sady domácí stolní tenista herně ožil. Výsledkem toho byl obrat ve vývoji tohoto důležitého utkání, které nakonec v rozhodující pátém setu pro sebe rozhodl Michal Beneš.

Za nerozhodného stavu 1:1 se havířovská jednička Marek Čihák potřetí v sérii střetl s Čínanem Zhang Boji. Na rozdíl od předchozích soubojů z toho byla velká bitva. Sedmnáctiletý Zhang Boji v ní dvakrát vedl, zkušený domácí borec dokázal dvakrát srovnat, ale nakonec se z vítězství 3:2 radoval hostující hráč. O navýšení náskoku jihomoravského celku se poté postaral Bai He, jenž udržel neporazitelnost v letošním play-off i po zápase s Michalem Benešem. Hustopeče vedly 3:1 a měly postup do semifinále play-off na dosah ruky. Jenže mladý Zhao Boji svůj druhý bod dnes v Havířově nepřidal a s Jakubem Fígeľ prohrál v pěti setech. V šesté dvouhře na sebe narazili potřetí v této čtvrtfinálové sérii Marek Čihák a Marek Klásek. Souboj dvou devětatřicetiletých stolních tenistů, kteří se znají od svých žákovských let, zvládl na rozdíl od středy lépe Marek Klásek, který tak poslal svůj tým do semifinále play-off české Extraligy.

Dnešní vítězství Hustopečí v Havířově zpečetil zkušený Marek Klásek

Extraliga mužů ve stolním tenisu

Čtvrtfinále play-off

4. zápas

SKST Charvát Baník Havířov - KST Robot Metalfin Hustopeče 2:4

Jakub Fígeľ - Bai He 1:3 (-6,10,-13,-10), Michal Beneš - Marek Klásek 3:2 (-6,-6,7,7,3), Marek Čihák - Zhao Boji 2:3 (-9,10,-13,3,-5), Michal Beneš - Bai He 0:3 (-9,-5,-5), Jakub Fígeľ - Zhao Boji 3:2 (5,-8,11,-12,6), Marek Čihák - Marek Klásek 1:3 (8,-6,-6,-3).

Konečný stav této čtvrtfinálové série: 1:3. Do semifinále play-off postupuje KST Robot Metalfin Hustopeče.

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://www.ping-pong.cz/extraliga