Úvodní dvouhra Martina Olejníka s Bai He byla dva sety vyrovnanou partií, zbytek zápasu ale ovládl slovenský reprezentant v dresu Hustopečí, který se postaral o první “semifinálový“ bod svého celku. Hosté se z vedení dlouho neradovali. I když zkušený Ľubomír Pištej v následujícím souboji s mladým Čínanem Zhao Boji ztratil úvodní sadu poměrem 13:15, v dalším průběhu utkání osmnáctiletého soupeře jasně přehrával a vyrovnal na 1:1. I druhý slovenský reprezentant v barvách domácích, Peter Šereda, vstoupil do semifinále play-off vítězně, když porazil Marka Kláska hladce 3:0. Důležitý souboj “jedniček“ obou týmů a spoluhráčů ze slovenské reprezentace začal lépe Ľubomír Pištej. Bai He však opět potvrdil, že je vynikajícím hráčem. Dramatický zápas dotáhl do rozhodující páté sady, kterou vyhrál poměrem 11:6.

Bai He udělal na DTJ Hradec Králové dva body, ale na vítězství Hustopečí to nestačilo

Po krátké, neplánované přestávce, kdy se v herně muselo vyvětrat, drama pokračovalo. Za stavu 2:2 se vytáhl Marek Klásek, který v duelu bývalých čs. reprezentantů zvítězil nad Martinem Olejníkem 3:1 a dostal Hustopeče do vedení 3:2. Domácí ale podruhé v průběhu úterního večera podržel Peter Šereda. Třicetiletý slovenský stolní tenista odvrátil první porážku DTJ v této extraligové sezóně, když deklasoval mladého Zhang Boji 3:0. O vítězi prvního semifinálového utkání tak musela rozhodnout závěrečná čtyřhra. Souboj "zahraničních" dvojic vyzněl ve prospěch Ľubomíra Pišteje a Petera Šeredy, kteří po bojovném výkonu porazili pár Bai He – Zhao Boji ve třech setech.

Druhý zápas této semifinálové série se hraje zítra, ve středu 2. dubna od 18:00 hodin, opět v Hradci Králové.  

Extraliga mužů ve stolním tenisu

Semifinále play-off

1. zápas

DTJ Hradec Králové - KST Robot Metalfin Hustopeče 4:3

Martin Olejník - Bai He 1:3 (8,-8,-5,-7), Ľubomír Pištej - Zhao Boji 3:1 (-13,5,6,2), Peter Šereda – Marek Klásek 3:0 (6,6,6), Ľubomír Pištej - Bai He 2:3 (4,-9,-5,10,-6), Martin Olejník – Marek Klásek 1:3 (-8,-9,8,-5), Peter Šereda – Zhao Boji 3:0 (3,4,6), čtyřhra Pištej, Šereda – Bai He, Zhao Boji 3:0 (10,9,5). Stav semifinálové série: 1:0.

Další program semifinále play-off:

Středa 2. dubna

DTJ Hradec Králové - KST Robot Metalfin Hustopeče (začátek v 18:00 hodin).

Čtvrtek 3. dubna

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – SF SKK El Niňo Praha (18:00 hod.).

Pátek 4. dubna

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – SF SKK El Niňo Praha (18:00 hod.).

Oba zápasy semifinále play-off Extraligy mužů mezi STEN marketingem HB Ostrov Havlíčkův Brod a SF SKK El Niňo Praha můžete sledovat ŽIVĚ na www.onlajnprenosy.cz.

Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://www.ping-pong.cz/extraliga