Na úvod středečního zápasu se střetli jedničky obou kolektivů a stejně jako v úterý se z vítězství radoval Bai He. Poté přišla na řadu další bitva dvou bývalých českých reprezentantů. Marek Klásek měl v souboji s Martinem Olejníkem na dosah druhý bod Hustopečí, jenže nejzkušenější hráč domácích zabojoval, v pátém setu za stavu 9:10 odvrátil mečbol soupeře a nakonec dotáhl zápas do vítězného konce. Osmnáctiletý Zhao Boji se oproti úterku viditelně zlepšil, což pocítil i Peter Šereda. Mladý Číňan vyhrál koncovky obou úvodních setů, ale slovenský reprezentant v barvách DTJ ukázal herní vyzrálost. Šereda přidal na aktivitě a ze zápasu bylo rázem drama. V rozhodující páté sadě neproměnil Zhao Boji mečbol, zatímco jeho zkušenější soupeř stejnou šanci využil a utkání rozhodl pro sebe. Jenže skvěle hrající Bai He stále odolává “hradeckým“ atakům. Stejně jako v úterý dokázal hladce přehrát Martina Olejníka a srovnal na 2:2.

Bai He byl jediným hráčem Hustopečí, který dnes dokázal proti DTJ bodovat 

V páté dvouhře středečního večera však mladý Zhao Boji opět upadl do herní letargie a Ľubomír Pištej mu uštědřil pořádnou lekci. Domácí znovu vedli, tentokrát 3:2. Před Markem Kláskem byl těžký úkol, zastavit královéhradeckou “mašinérii“ na cestě za druhou výhrou v semifinálové sérii. Bývalý čs. reprezentant se snažil ze všech sil, ale ve skvělé formě hrající Peter Šereda byl nad jeho síly. Suverén základní části české Extraligy, DTJ Hradec Králové, je tak jedno vítězství od postupu do finále play-off.

Peter Šereda se na Hustopeče vytáhl, byl základním kamenem úspěchu domácí DTJ

Tato semifinálová série se příští týden “přestěhuje“ na jih Moravy. V pondělí 7. dubna budou mít poprvé výhodu domácího prostředí stolní tenisté KST Robot Metalfin Hustopeče. 

Extraliga mužů ve stolním tenisu

Semifinále play-off

2. zápas

DTJ Hradec Králové - KST Robot Metalfin Hustopeče 4:2

Ľubomír Pištej - Bai He 1:3 (-2,6,-4,-7), Martin Olejník – Marek Klásek 3:2 (-5,8,-9,9,10), Peter Šereda – Zhao Boji 3:2 (-11,-10,5,7,10), Martin Olejník - Bai He 0:3 (-6,-9,-10), Ľubomír Pištej - Zhao Boji 3:0 (7,2,10), Peter Šereda – Marek Klásek 3:0 (6,1,9). Stav této semifinálové série: 2:0.

Spokojenost na domácí lavičce, zcela vlevo trenér DTJ Martin Lučan

Další program semifinále play-off:

Čtvrtek 3. dubna

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – SF SKK El Niňo Praha (18:00 hod.).

Pátek 4. dubna

STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod – SF SKK El Niňo Praha (18:00 hod.).

Oba zápasy semifinále play-off Extraligy mužů mezi STEN marketingem HB Ostrov Havlíčkův Brod a SF SKK El Niňo Praha můžete sledovat ŽIVĚ na www.onlajnprenosy.cz.


Kompletní informace o české Extralize družstev mužů ve stolním tenisu najdete na: http://www.ping-pong.cz/extraliga

Malou fotogalerii ze středečního zápasu v Hradci Králové najdete na facebooku ČAST - https://www.facebook.com/CeskaReprezentaceStolnihoTenisu