Trenér DTJ Hradec Králové Martin Lučan byl po “domácím dvojzápase“ semifinálové série spokojen. Jeho tým vykročil za postupem do finále. “Našim cílem bylo, odjet do Hustopečí s vedením 2:0. To jsme splnili, za to jsme moc rádi. Nebylo to však jednoduché. Obě utkání byla těžká. Ve výborné formě se ukázal Bai He. Z našeho celku mu sekundoval Peter Šereda, který se pro play-off dostal do vynikající formy. Naší největší devízou je vyrovnanost našeho kádru. Zatímco u Hustopečí to táhne Ba He, v našem týmu je schopný zabodovat kterýkoliv hráč. A to je zatím rozdílový faktor této série,“ ohlédl se za “královéhradeckým“ dvojzápasem semifinálové série play-off trenér DTJ Martin Lučan.

Peter Šereda začal seminálovou sérii skvěle, v domácí herně nenašel přemožitele

Jeden z dvojice trenérů KST Robot Metalfin Hustopeče, Ľubomír Kokeš, neskrýval po druhém utkání v Hradci Králové své zklamání: “Když to zjednoduším, včera jsme měli blízko k vítězství, dneska jsme měli vyhrát. Oba zápasy byly z naší strany výborně rozehrané, přesto jsme vyšli naprázdno. Dnes měli Marek Klásek i Zhao Boji ve svých zápasech mečboly a při vynikající formě Bai He, jsme mohli klidně vyhrát 4:0. Nakonec to bylo úplně jinak. Soupeř je ale velice kvalitní a hlavně hráčsky vyrovnanější. To se musí uznat. Nedá se nic dělat. Teď nás čeká zápas v domácím prostředí, kde bychom měli být přece jen silnější. Budeme bojovat. Pokusíme se tuto sérii co nejvíce zdramatizovat,“ zhodnotil úvod semifinálové série Ľubomír Kokeš, který může být stoprocentně spokojený s hrou Bai He. Sedmadvacetiletý slovenský reprezentant prodloužil sérii neporazitelnosti v play-off na dvanáct zápasů…

Time-out končí, trenéři vydali pokyny, hráči míří ke stolu je realizovat...

Herna DTJ Hradec Králové doznala pro důležité zápasy play-off české Extraligy jedné podstatné změny. Došlo k navýšení divácké kapacity. “Před play-off jsme rozšířili prostory pro diváky. Přidělali jsme na každou stranu po jedné tribunce, čímž se kapacita zvedla o nějakých čtyřicet sedících diváků. Myslím si, že je to jen ku prospěchu věci. Atmosféra během zápasů byla vynikající. Věřím, že to ocenili hráči obou mužstev,“ dodal Martin Lučan.

V DTJ Hradec Králové si svých příznivců váží. Po středečním utkání play-off pro ně připravili malou autogramiádu královéhradeckých stolních tenistů. Mezi věrné diváky patří i bývalý vynikající prvoligový hráč Josef Rákosník, který je ve svých necelých osmdesáti letech jedním z nejstarších aktivních stolních tenistů v České republice. Na snímku je Josef Rakosník s Ľubomírem Pištejem.

Malou fotogalerii ze středečního zápasu v Hradci Králové najdete na facebooku ČAST - https://www.facebook.com/CeskaReprezentaceStolnihoTenisu