Hráči El Niňa trénovali s dětmi

V sobotu 12.června se konal v Praze tréninkový kemp mládeže. Akce byla koncipována jako důstojné rozloučení mládeže se sezónou 2003/2004.

Adámková a Smýkal vyhráli finálový turnaj

Ve Strážnici se hrál o víkendu finálový turnaj nejmladšího žactva, do kterého se kvalifikovalo 16 nejlepších žáků a 12 nejlepších žákyň průběžného pořadí. Vítězkou nejmladších žákyň se stala brněnská Karin Adámková, žáky vyhrál zlínský Tomáš Smýkal.

Plaček lepší v juniorech než v kadetech

O víkendu se v Hluku hrál turnaj staršího žactva a juniorů s mezinárodní účastí. Účast české špičky byla ovlivněna startem hráčů v odložených utkáních první ligy a přípravou na juniorské TOP 12. Zatímco ve dvouhře dívek vyhrály hráčky ze Slovenska, v soutěži juniorů se dařilo Pražákům.

Miroslava Ságlová a Michal Kleprlík zvítězili na ŽT

V sobotu se hrál v Hustopečích Žebříčkový turnaj dorostu - vrchol domácí podzimní juniorské sezóny. Bohužel se turnaje nemohli zúčastnit nejlepší reprezentanti, protože již odlétali na MS juniorů do Chile. Pro nemoc a zranění se nezúčastnily ani Monika Jančová a Lucie Žmolíková.

Sojka a Malíková vyhráli mladší žactvo

V neděli pokračoval Kopex Cup soutěžemi mladšího žactva. Účast byla slabší než v sobotu, o to vyrovnanější a urputnější boje se odehrávaly. Mladší žákyně vyhrála suveréně největší favoritka Veronika Malíková, mladší žáci byli vyrovnanější. Vítězem se nakonec stal Lukáš Sojka z Benešova.

Matěj Urbánek opět vítězně

Matěj Urbánek vyhrál během krátké doby již druhý turnaj staršího žactva, po vítězství na hvězdičkovém turnaji v Jihlavě vyhrál i lépe obsazený lužinský Kopex Cup. Dvouhru starších žákyň vyhrála Barbara Schwarzová, svůj dobrý výkon na stole však devalvovala nechutným pubertálním vystupováním. Spousta hráčů neumí prohrávat, Bára však neumí ani vyhrávat.

Jakub Kleprlík a Lucie Žmolíková zvítězili ve Vlašimi

O víkendu se ve Vlašimi konal 46.ročník turnaje mládeže. Vzhledem k vysokému počtu účastníků se hrálo netradičně na patnácti stolech a byla zrušena soutěž čtyřher. Ke smůle pořadatelů přestal odpoledne fungovat rozhlas a rozhodčí měli plné ruce práce uřídil hrozící chaoz. Turnaj se nakonec bez vážnějších problémů dohrál.

Schwarzer doma kraloval jen ve starším žactvu

Jedna z největších vycházejících hvězd českého stolního tenisu Antonín Schwarzer se představil na domácím turnaji v Hustopečích. Při neúčasti Urbánka, bratrů Kleprlíků a Žigy byl favoritem už v sobotní soutěži dorostenců. Ve finále dvouhry však prohrál s havířovským Andrejem Grossu a chuť si musel spravit až v nedělním finále kadetů.

V Tachově nejlepší Milan Zaunmüller

Turnaj v Tachově O pohár Poštovní spořitelny byl velice zdařilý. Pořadatelé si dali záležet na prezentaci hlavního partnera turnaje - Poštovní spořitelny, rozdávaly se nafukovací balónky s logem a při prezentaci obdržel každý účastník kromě letáčku i tyčinky a čokoládu. Turnaji chyběla jen kvalitnější a početnější účast.