V soutěžích družstev si z českých zástupců prvenství na Velké ceně Prahy vybojovali mladší žáci Filip Černota – Tomáš Martinko (AC Sparta Praha/TJ Ostrava KST), starší žáci Tomáš Koldas – Cedric Meissner (KST Zlín/ Braunschweig), junioři Stanislav Dusík – Sebastian Baran (SK DDM Kotlářka Praha/ MOSiR Mysłowice), nejmladší žákyně Linda Záděrová - Andrea Hnojská (TTC MS Brno/TJ Klatovy).

Linda Záděrová vyhrála na Velké ceně Prahy dvouhru nejmladších žákyň

V soutěžích jednotlivců se z turnajových titulů radovali Jan Valenta (TSM Kladno) a Linda Záděrová (TTC MS Brno), která ve finále kategorie nejmladších žákyň porazila Slovenku Hanu Slobodníkovou 3:0. Místa na “stříbrném“ stupni vítězů si ve svých kategoriích vybojovali nejmladší žák Šimon Bělík (TJ Ostrava KST), mladší žákyně Gabriela Štěpánová (Sokol Děhylov), starší žák David Průša (Sportovní Jižní město) a dorostenka Dagmar Pěnkavová (SKST Vlašim).

Kladenský Jan Valenta se stal vítězem dvouhry mladších žáků

Velká cena Prahy mládeže ve stolním tenisu

Výběr z výsledků turnaje

Soutěže jednotlivců

DVOUHRA DOROSTENCŮ  

Semifinále: Adrian Weyhe (Hamburger Tischtennis Verband) - Sebastian Baran (MOSiR Mysłowice) 1:3, David Jakubec (TTC Pezinok) – Jon Wrobbel (Hamburger Tischtennis Verband) 0:3. Finále: Sebastian Baran - Jon Wrobbel  3:1 (6,4,-7,6).

DVOUHRA DOROSTENEK

Semifinále: Dagmar Pěnkavová (SKST Vlašim) – Nicole Koefoedová (Dánsko) 3:1, Marie-Sofie Wiegendová (Braunschweig) – Veronika Bošinová (SKST Vlašim) 3:2. Finále: Dagmar Pěnkavová - Marie-Sofie Wiegendová 1:3 (-8,-8,7,-3).

DVOUHRA STARŠÍCH ŽÁKŮ

Semifinále: Peter Svenningsen (Dánsko) – David Průša (Sportovní Jižní Město) 1:3, Cedric Meissner (Braunschweig) – Thor Christiensen (Dánsko) 2:3. Finále: David Průša - Thor Christiensen 0:3 (-9,-8,-9).

David Průša se ve dvouhře starších žáků probojoval až do finále 

DVOUHRA STARŠÍCH ŽÁKYŇ

Semifinále: Sophie Walløeová (Dánsko) – Barbora Polívková (SKST Vlašim) 3:1, Anna Matějovská (SKST Vlašim) - Paula Čermáková (SKST Karlova Ves) 1:3. Finále: Sophie Walløeová - Paula Čermáková 0:3 (-4,-6,-10).

DVOUHRA MLADŠÍCH ŽÁKŮ

Semiinále: Tomáš Martinko (TJ Ostrava KST) - Jan Zandecki (MOSiR Myslowice) 0:3 (-7,-6,-5), Sanduly Levente (ISK-FSK Székelyudvarhely) - Jan Valenta (TSM Kladno) 2:3. Finále: Jan Zandecki - Jan Valenta 0:3 (-4,-7,-7).

DVOUHRA MLADŠÍCH ŽÁKYŇ

Semifinále: Helga Dariová (CS Tapo Carei) – Gabriela Štěpánová (Sokol Děhylov) 0:3, Kitty Keresztesiová (CS Tapo Carei) – Jana Terezková (ŠKST Michalovce) 3:1. Finále: Gabriela Štěpánová - Kitty Keresztesiová 1:3 (-1,8,-12,-9).

Gabriela Štěpánová prohrála ve dvouhře mladších žákyň až ve finále

DVOUHRA NEJMLADŠÍCH ŽÁKŮ

Semifinále: Bjarne Kreissl (Braunschweig) - Adam Klajber (SŠK Poproč) 3:0, Šimon Bělík (TJ Ostrava KST) – Petros Sampakidis (SC Fürstenfeldbruck) 3:2. Finále: Bjarne Kreissl – Šimon Bělík 3:1 (-3,9,6,9).

DVOUHRA NEJMLADŠÍCH ŽÁKYŇ

Semifinále: Linda Záděrová (TTC MS Brno) – Andrea Hnojská (TJ Klatovy) 3:0, Eliška Gerhátová (SK Přerov) – Hana Slobodníková (ŠKST Karlova Ves) 0:3. Finále: Linda Záděrová - Hana Slobodníková 3:0 (8,11,2).

Kompletní výsledky 10. ročníku Velké ceny Prahy mládeže ve stolním tenisu najdete v příloze.