Stolní tenis na obrazovkách České televize

Stolní tenis na obrazovkách České televize, to byl hlavní důvod nedávné návštěvy nejvyšších představitelů ČAST Zbyňka Špačka a Nikolase Endala na Kavčích horách. Výsledek jednání s výkonným ředitelem sportovního kanálu ČT sport Jiřím Ponikelským je určitě pozitivní. I v sezóně 2014/2015 budou pokračovat přenosy a následné záznamy z vybraných utkání Extraligy mužů ve stolním tenisu, nově se na obrazovkách objeví zápasy z extraligy žen. Sportovní příznivci se mohou těšit i na přímé přenosy z výborně obsazeného turnaje seriálu ITTF World Tour Czech Open v Olomouci.

Letní olympiáda mládeže v Nankingu se blíží

Letní olympijské hry mládeže v osmimilionovém čínském městě Nankingu se nezadržitelně blíží. Začínají v sobotu 16. srpna, česká výprava odletí do dějiště her leteckým speciálem v pondělí 11. srpna. Turnaje ve stolním tenisu se zúčastní i dva mladí reprezentanti České republiky – David Reitšpies a Kristýna Štefcová, které bude na olympiádě mládeže doprovázet trenér Pavel Špaček. Jejich příprava na tuto významnou světovou akci finišuje, do odletu zbývá posledních pár dní…

V Praze na Elizze pokračuje Best Tour

Druhým turnajem pokračuje v Praze seriál Best Tour ve stolním tenisu. V hale pražské Elizzy se ve čtvrtek 7. srpna a v pátek 8. srpna představí špičkoví čeští a slovenští stolní tenisté, včetně reprezentantů Dmitrije Prokopcova, Pavla Širučka, Petera Šeredy a Ľubomíra Pišteje. Vítězem úvodního turnaje Best Tour, který se hrál rovněž na Elizze 3. až 4. července, se stal slovenský reprezentant Ľubomír Pištej, který působí v dresu českého extraligového celku DTJ Hradec Králové.

Veřejná rozprava k návrhu zákona o podpoře sportu

V Tyršově domě v Praze se včera uskutečnila veřejná rozprava k návrhu zákona o podpoře sportu, jehož věcný návrh právě vzniká. Po diskusi ve sportovním prostředí by ho ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy mělo na podzim předložit vládě, konečnou podobu by měl zákon získat v průběhu příštího roku. Nový zákon by se měl věnovat podpoře sportu komplexně. V první řadě by měl stanovit jasná pravidla pro jeho financování včetně podpory velkých sportovních akcí na českém území.

První ročník Memoriálu Milana Hrachového

Zajímavou sportovní akci chystají na první zářijový víkend ve Frýdlantě nad Ostravicí. Místní Sportovní klub Frýdlant nad Ostravicí a Česká asociace stolního tenisu (ČAST) zde společně uspořádají první ročník mezinárodního turnaje ve stolním tenisu pro ženy, dorostenky do 18 let a juniorky do 21 let, který ponese název Memoriál Milana Hrachového. Turnaj se uskuteční 6. a 7. září 2014 ve frýdlantské sportovní hale “EDIMEX“, Školní ulice 1.

Premiéra plastových míčků se blíží

První světová akce, na které se bude oficiálně hrát s plastovými míčky, se nezadržitelně blíží. Premiéru obstará turnaj seriálu ITTF World Tour tzv. Challenge Series – Belarus Open v Misku (21. až 24. srpna 2014). Poté se plastový míček “objeví“ i v Olomouci, kde se od 27. do 31. srpna uskuteční Czech Open. Na tuto generálku před mistrovství Evropy družstev v Lisabonu je přihlášeno 335 hráčů a hráček ze 40 zemí z celého světa. I z toho je patrné, jaký význam letošní Czech Open má…

Satelity v Havířově a Hluku zahajují novou sezónu mládeže

Již 22.ročník mezinárodních turnajů ve stolním tenisu SATELIT 2014 v Havířově 21. - 22.8.2014 a v Hluku 24.-25.8.2014 zahájí letošní novou sezónu mládeže. Turnaje se letos budou opět počítat do žebříčku ČR mládeže.

Iveta Vacenovská se těší do Olomouce

Pestrý úvod přípravného období v Linci, čtrnáctidenní tréninkový kemp v Číně a start na turnaji seriálu ITTF World Tour - Czech Open v Olomouci, to jsou stěžejní body letošní letní přípravy Ivety Vacenovské. V současné době je naše nejlepší česká stolní tenistka v Číně, kde společně s Hankou Matelovou a reprezentací Rakouska trénuje v kempu nedaleko Pekingu. Po návratu z Mekky stolního tenisu se již budou myšlenky osmadvacetileté stolní tenistky ubírat k Czech Open v Olomouci.

Triumf Singapuru na Hrách Commonwealthu

Úspěchem reprezentantů Singapuru skončily XX. Hry Commonwealthu, které hostilo největší skotské město Glasgow. S výjimkou smíšené čtyřhry získal Singapur všechny zlaté medaile. Po triumfu v soutěžích družstev přišly singlové tituly, které vybojovali Zhan Jian a Feng Tianwei. V deblových disciplínách se z prvenství radovali Feng Tianwei - Yu Mengyu a Gao Ning – Li Hu. Jen v mixu stolní tenisté Singapuru na zlato nedosáhli, na nejvyšší stupínek vystoupil "manželský" pár Paul Drinkhall - Joanna Drinkhallová z Anglie.

Projekt výběru a přípravy talentované mládeže

Trenérsko-metodická komise České asociace stolního tenisu v součinnosti s KM ČAST připravila projekt, jehož cílem je podchytit talentované hráče stolního tenisu a cíleně ovlivňovat jejich rozvoj tak, aby se v budoucnosti stali úspěšnými hráči na vrcholové úrovni. Dlouhodobě ovlivňovat nárůst jejich výkonnosti v součinnosti s jejich osobními trenéry podle nejnovějších poznatků ze sportovní přípravy talentované mládeže v našem sportu.

Ondřej Bajger změnil dres, přestoupil do Mainzu

V novém klubu bude od soutěžní sezóny 2014/2015 působit Ondřej Bajger. Odchovanec ostravského stolního tenisu hrál v týmu TTC Seligenstadt, který vybojoval postup z Regionalligy West do nově utvořené třetí německé ligy. Ondřej Bajger i nejlepší hráč Seligenstadtu, Angličan Samuel Walker, však z tohoto klubu odcházejí. Dvacetiletý český stolní tenista přestoupil do dalšího třetiligového celku 1. FSV Mainz 05, Walker posílíl “druholigový“ ASV Grünwettersbach, kam přišli i Slovinec Jan Žibrat a Španěl Alvaro Robles.

Návrat stolních tenistek Havířova do extraligy

Přesný jízdní řád má již extraliga žen ve stolním tenisu. Nejvyšší českou soutěž bude hrát stejně v jako uplynulé sezóně deset družstev. Staronovým účastníkem “ženské“ extraligy je SKST Baník Havířov, úplně novým jménem na extraligové mapě je MK Řeznovice. Tento jihomoravský klub, který bude hrát své domácí zápasy v Moravském Krumlově, získal extraligovou příslušnost přechodem družstva z SKST Dubňany. Mistrovský titul budou obhajovat stolní tenistky SKST Hodonín.

Čínská Super League: Ovtcharov nebodoval

K vzájemnému souboji Bolla a Ovtcharova v předposledním kole základní části čínské Super League nedošlo. Timo Boll zůstal pouze na lavičce, přesto jeho tým Shandong Luneng porazil "Ovtcharovův" Jiangsu Super Cable 3:1. O dva body vítězů se postaral úřadující mistr světa a olympijský vítěz Zhang Jike, třetí přidal Hao Shuai. Oba Číňané vyhráli nad pětadvacetiletým Dimitrijem Ovtcharovem, Zhang Jike zdolal evropskou jedničku 3:1, Hao Shuai neztratil ani set…

Rekordní zájem o Czech Open v Olomouci

Rekordní účast a skvělé obsazení nabídne srpnový turnaj seriálu ITTF World Tour ve stolním tenisu v Olomouci. Na letošní Czech Open, který má celkovou dotaci 100.000 US dolarů, je přihlášeno 338 hráčů a hráček ze čtyřiceti zemí z celého světa. Nejpočetnější zahraniční výpravou bude jedna ze světových velmocí – Japonsko, které do hanácké metropole vyšle širší sedmatřicetičlenný reprezentační kádr. Ve startovním poli pochopitelně nebudou chybět reprezentanti České republiky, včetně těch nejlepších Ivety Vacenovské a Dmitrije Prokopcova.

Vacenovská s Matelovou odletí do Číny

Na tréninkový kemp do Číny zítra odletí dvojice českých reprezentantek Iveta Vacenovská a Hana Matelová. Na české stolní tenistky čeká čtrnáctidenní příprava v tréninkovém centru nedaleko Pekingu společně s druhým a třetím výběrem Číny. Kromě Ivety Vacenovské a Hany Matelové se bude v tomto kempu připravovat i “ženská“ reprezentace Rakouska. A právě její hlavní trenér Liu Yan Jun českým reprezentantkám výrazně pomohl s organizací jejich pobytu na tomto soustředění v Číně.

Německé celostátní soutěže po reorganizaci

Německé celostátní soutěže ve stolním tenisu prošly před nadcházejícím soutěžním ročníkem 2014/2015 reorganizací. Beze změny zůstala Bundesliga mužů (DTTL) i žen, druhá Bundesliga bude mít na rozdíl od posledních sezón pouze jednu celostátní skupinu. Nově byla zřízena třetí Bundesliga, která má dvě “oddělení“ – Nord a Süd, pod ní zůstávají Regionalligy a Oberligy. Nejméně účastníků má třetí liga skupina – Nord, kde je v soutěži mužů jen sedm účastníků, ve stejné skupině žen bude startovat osm družstev.

Michal Obešlo vyměnil El Niňo za Helsingborg

Michal Obešlo. Čtyřiadvacetiletý stolní tenista se po devíti letech v nejlepším klubu samostatné české historie, SF SKK El Niňo Praha, rozhodl změnit dres a “vydal“ se na první zahraniční angažmá. Po dlouhém hledání nakonec kývl na zajímavou nabídku z klubu švédské nejvyšší soutěže - BTK Rekord Helsingborg. Začátkem července Michal Obešlo do Švédska “přesídlil“ a připravuje se tam na svou premiérovou „zahraniční“ sezónu. Jak se jeho první velký přestup v kariéře vlastně zrodil?

Sedmdesátiny Jarmily Hummelové-Karlíkové

Významné životní jubileum, sedmdesáté narozeniny, dnes slaví bývalá čes­koslovenská reprezentantka ve stolním tenisu Jarmila Hummelová-Karlíková. Stolní tenistka pocházející z Litomyšle se proslavila jako vynikající deblistka, je několikanásobnou mistryní republiky ve čtyřhrách. Jarmila Hummelová-Karlíková patří k velice úspěšným hráčkám veteránských soutěží. V roce 1988 přivezla z MS v Záhřebu vůbec první „veteránskou“ medaili z mistrovství světa pro Českou republiku.

Do Budapešti se ME vrátí po čtyřiatřiceti letech

Ledy se pohnuly. Evropská unie stolního tenisu (ETTU) úspěšně vyřešila otázku pořadatelů nejbližších evropských šampionátů dospělých. V roce 2015 se „kompletního“ mistrovství Evropy mužů a žen ujal ruský Jekatěrinburg, o rok později se bude o evropské tituly v soutěžích družstev bojovat v metropoli Maďarska Budapešti. Nejbližší juniorské mistrovství Evropy, jak známo, bude příští rok hostit Bratislava. Do hlavního města Slovenska se MEJ vrací po osmi letech, tentokrát se uskuteční na Zimním stadionu Ondreje Nepely (dříve Orange Arena), kde se mimo jiné hrálo v roce 2011 MS v ledním hokeji.

V Superlize muži El Niňa a ženy Hodonína

Hotel Tenis v Kurdějově byl místem pracovního aktivu mezinárodní Superligy ve stolním tenisu spojeným s losováním této soutěže. Do soutěžního ročníku 2014/2015 se nakonec přihlásilo dvanáct mužských celků a deset družstev žen ze šesti středoevropských zemí. Český stolní tenis bude mít v novém superligovém ročníku dva zástupce, v soutěži mužů se představí stolní tenisté SF SKK El Niňo Praha, v Superlize žen bude startovat úřadující český šampión SKST Mart Hodonín.

Počet záznamů: 4061

<< <   1 2 3 4 5 6 7 ...   > >>   [21 ... 40 z 4061]
Czech Open 2014
Partneři
Joola Poháry Bauer FERATT JMB - STEEL JKD-SPED Ha-vel