Ovtcharov a Samsonov na Czech Open 2014

Hanácká metropole, Olomouc, potřetí za sebou přivítá turnaj seriálu ITTF World Tour ve stolním tenise – Czech Open. Letošní ročník, který se od 27. do 31. srpna uskuteční ve sportovní hale UP Olomouc, nabídne nejen skvělé obsazení, ale i jednu “revoluční“ novinku. Poprvé na našem území se bude hrát s plastovým míčkem, který Mezinárodní federace stolního tenisu ITTF “nařídila“ pro významné světové soutěže od 1. července letošního roku. A Czech Open v Olomouci bude teprve druhým turnajem seriálu ITTF World Tour, na kterém se “musí“ s plastovými míčky hrát…

Jörgen Persson do polské Superligy

Legendární švédský stolní tenista, Jörgen Persson, bude od nové sezóny hrát polskou Superligu mužů ve stolním tenisu. Pětinásobný mistr světa a devítinásobný mistr Evropy bude oblékat dres celku ZKS Palmiania Zielona Góra. Osmačtyřicetiletý švédský matador se sejde v jednom týmu s bývalým polským reprezentantem Lucjanem Blaszcykem a Miroslavem Hořejším, který naposledy hájil barvy Sokola Králův Dvůr v české Extralize.

Hodonín a El Niňo EHW v Poháru ETTU

V průběhu juniorského mistrovství Evropy v Riva del Garda byly rozlosovány zbývající evropské klubové soutěže. V Lize mistryň startuje osm družstev, stolní tenistky SKST Mart Hodonín se tentokrát do elitní osmičky nevešly a budou hrát, stejně jako muži El Niňo EHW, Pohár ETTU. Oba české celky jsou přímo nasazeny do 3. kola, tedy až do vyřazovací fáze této soutěže. Třetí kolo Poháru ETTU žen se hraje 24. až 26. října, muži mají 3. kolo na programu až o měsíc necelý později – 21. až 23. listopadu.

Reitšpies se těší na Letní olympijské hry mládeže

Zklamání bylo na první pohled z jeho očí patrné. Nic na tom nezměnil ani poslední den 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda, kdy Davidu Reitšpiesovi pověsili na krk bronzovou medaili za třetí místo ve čtyřhře juniorů. Osmnáctiletý český reprezentant měl původně v Itálii zcela jiné ambice. Po skončení desetidenního turnaje, který hostilo italské město Riva del Garda, David Reitšpies letošní juniorský šampionát krátce zhodnotil.

Adina Diaconuová vyhrála vše, co se dalo

Spanilou jízdu na 57. MEJ ve stolním tenisu, které vyvrcholilo v italském městě Riva del Garda, předvedla Rumunka Adina Diaconuová. Čtrnáctiletá rumunská reprezentantka vybojovala čtyři zlaté medaile, nejen že obhájila singlový titul z loňského šampionátu v Ostravě, ale v Riva del Garda v podstatě vyhrála, co se dalo: po zlatu v družstvech přidala v soutěžích jednotlivců evropské tituly ve smíšené čtyřhře (s krajanem Cristianem Pleteou), v deblu (s Belgičankou Lisou Lungovou a ten nejcennější v singlu. Skvělá bilance mladé Rumunky, která je velkou nadějí evropského stolního tenisu.

Reitšpies s Polanským na finále nedosáhli

David Reitšpies a Tomáš Polanský si přivezou z 57. MEJ ve stolním tenisu, které dnes vrcholí v italském městě Riva del Garda, bronzovou medaili za čtyřhru juniorů. Čeští reprezentanti v dnešním dopoledním semifinále prohráli s portugalskou dvojicí Diogo Chen – Jorge Costa 0:3 na sety. Portugalci se ve finále střetnou o titul juniorských evropských šampiónů s reprezentanty Maďarska Adamem Szudim a Nandorem Ecsekim. Pro české reprezentanty tak letošní MEJ v Riva del Garda skončilo ziskem jediné bronzové medaile, o kterou se ve čtyřhře "postarali" Reitšpies s Polanským.

Petr Korbel na MEJ v Riva del Garda

V roce 1988 se juniorské mistrovství Evropy konalo v srbském Novém Sadu a do listinu vítězů dvouhry juniorů se tehdy zapsal československý stolní tenista Petr Korbel. V sobotu jsme mohli třiačtyřicetiletou legendu českého stolního tenisu potkat v italském městě Riva del Garda, kam přicestoval na jednání Evropské unie stolního tenisu. Ještě stihl zhlédnout osmifinálové zápasy českých juniorů a už spěchal na jednání Výkonného výboru (Executive Board) ETTU.

V Riva del Garda vyvrcholila smíšená čtyřhra

Na 57. MEJ ve stolním tenisu v italském městě Riva del Garda se dnes večer rozdávaly první medaile. Vyvrcholila soutěž ve smíšené čtyřhře. Evropský titul v mixu v kadetské kategorii vybojovali podle očekávání reprezentanti Rumunska Cristian Pletea – Adina Diaconuová po hladkém vítězství 3:0 nad rumunsko-belgickou dvojicí Rares Sipos - Lisa Lungová. V juniorském mixu putuje zlato do Chorvatska. Tomislav Pucar a Lea Rakovacová ve finále porazili maďarsko-rumunský pár Nandor Ecseki – Bernadett Balintová 3:2.

Reitšpies a Polanský mají v deblu jistou medaili

Reprezentanti České republika z 57. MEJ ve stolním tenisu, které hostí italské město Riva del Garda, bez medaile neodjedou. Bude mít minimálně bronzovou hodnotu. Ve čtyřhře juniorů se o to zasloužili David Reitšpies a Tomáš Polanský, kteří porazili švédskou dvojici Simon Berglund - Andres Eriksson 3:2 na sety. Karolína Mynářová a Kristýna Štefcová ve čtvrtfinále čtyřhry juniorek nestačily na favorizovaný rumunsko-izraelský pár Bernadett Balintová - Nicole Trosmanová.

Reitšpies, Polanský ani Štefcová v singlu neuspěli

Reprezentanti České republiky na 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda medaili v singlových soutěžích nezískají. V osmifinálových zápasech vypadli poslední tři naši zástupci, byť ve dvou případech nebylo k postupu do čtvrtfinále daleko. David Reitšpies prohrál velkou bitvu s Rusem Nikitou Jarušinem v rozhodujícím sedmém setu 8:11. Výborně rozehraný zápas měl Tomáš Polanský, který vedl nad Švýcarem Eliou Schmidem 2:0 na sety a ještě ve čtvrté sadě měl tři setboly na 3:1. Nepříjemný soupeř, ale postupně výsledek otočil a byl to on, kdo se radoval z postupu do čtvrtfinále.

Tři české debly postoupily do čtvrtfinále

Sobotní dopolední program 57. MEJ ve stolním tenisu v italském městě Riva del Garda začal pro české barvy poměrně dobře. Dva juniorské páry uspěly v osmifinálových zápasech. Karolína Mynářová s Kristýnou Štefcovou porazily portugalsko-nizozemskou dvojici Joana Motaová, Melanie Bierdragerová 3:1. Více práce měli v boji o čtvrtfinále David Reitšpies a Tomáš Polanský, kteří Lucemburčany Louise Vam Wambekeho a Luku Mladenovice vyřadili v pěti setech.

Tiskové centrum MEJ: prosím vstupte…

Tiskové centrum 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda většinou zeje prázdnotou. Píšících žurnalistů lze spočítat na prstech jedné ruky, totéž platí o akreditovaných fotografech. Jen Německo a Francie vyslaly na mládežnický vrchol sezóny tradičně dva mediální pracovníky, po jednom pak několik dalších zemí, včetně České republiky. Tiskové centrum (Press room) je poměrně veliké a pro hrstku novinářů rozlehlé, ale jeho “vybavení“ zaostává za obvyklými standardy. Není zde nic jiného než stoly, židle a připojení k síti…

Pět českých deblů si zahraje osmifinále

V pátečním večerním bloku zápasů čtyřher se podařilo pěti českým reprezentačním dvojicím vybojovat postup do osmifinále 57. MEJ ve stolním tenisu, které se hraje v Riva del Garda. Ve čtyřhře kadetů se to povedlo Jiřímu Martinkovi a Vlastimilu Bubnovi. Ve stejně soutěži kadetek se v osmifinále představí hned dvě české dvojice Kateřina Čechová – Nikita Petrovová a Stanislava Slezáková – Zdena Blašková. V juniorské kategorii si postup do osmifinále nenechali ujít David Reitšpies a Tomáš Polanský, stejně jako Karolína Mynářová a Kristýna Štefcová.

Reitšpies, Polanský a Štefcová v osmifinále singlu

David Reitšpies a Tomáš Polanský zvládli večerní zápasy 3. kola dvouhry juniorů a postoupili do osmifinále 57. MEJ ve stolním tenisu, které se hraje v Riva del Garda. O chvilku později je napodobila Kristýna Štefcová, jež si ve třetím kole singlu juniorek poradila v pěti setech s Nizozemkou Melanie Bierdragerovou. David Reitšpies vyřadil představitele francouzské školy Paula Gauzyho 4:1 a Tomáš Polanský vyhrál česko-ruskou bitvu s Konstantinem Černovem 4:3 na sety.

Petrovová s Jarwisem blízko čtvrtfinále mixu

Blízko, blizoučko měl dnes k postupu do čtvrtfinále mixu na 57. MEJ ve stolním tenisu anglicko-český kadetský pár Thomas Jarvis - Nikita Petrovová, který vedl nad Rusy Arturem Abuševem a Elinou Rubovou 2:0 na sety, ale nakonec dramatický zápas prohrál 8:11 v páté sadě. Neuspěli ani Tomáš Polanský a Karolína Mynářová, kteří nestačili na juniorskou ruskou dvojici Nikita Jarušin - Jelizaveta Chlyžovová. Po osmifinálových zápasech v mixu se v Riva del Garda rozběhly “singlové“ soutěže.

Kulaté životní jubileum Pavla Ovčaříka

Významné životní jubileum, šedesáté narozeniny, dnes slaví bývalý úspěšný čes­koslovenský reprezentant ve stolním tenisu Pavel Ovčařík. Hráč pocházející ze Slaného je dalším z pleády vynikajících českých stolních tenistů sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. Pavel Ovčařík hrál v reprezentaci po boku skvělých partnerů Milana Orlowského, Josefa Dvořáčka, Jaroslava Kunce. Startoval na mistrovství světa v letech 1973, 1975 a několika evropských šampionátech, včetně toho pražského v roce 1976.

Polanský s Mynářovou v osmifinále mixu

Juniorské mistrovství Evropy ve stolním tenisu v Riva del Garda pokračovalo blokem zápasů v deblových disciplínách. Řady českých reprezentačních dvojic ve smíšené čtyřhře dnes, bohužel, velmi rychle prořídly. Hned ve druhém kole juniorského mixu skončila i jedna z medailových nadějí pár David Reitšpies – Kristýna Štefcová, který překvapivě nestačil na Poláky Damiana Krefta a Paulinu Knyszewskou. Do zítřejšího osmifinále postoupili pouze Tomáš Polanský s Karolínou Mynářovou a Nikita Petrovová hrající smíšenou čtyřhru s anglickým kadetem Thomasem Jarvisem.

Doprava po italsku aneb šofér to je pán…

Achillovou patou 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda je doprava. Pořadatelé přepravují “nemobilní“ účastníky turnaje schuttle busy. K dispozici je celkem sedm linek, které pokrývají rozvoz hráčů a hráček do dvou desítek hotelů a penzionů v Riva del Garda a okolí. Na přesnost dopravy se ale, bohužel, nelze spolehnout. Všude sice visí jízdní řády oněch sedmi linek, ale o tom, kdy schuttle bus vyjede, rozhoduje šofér. A italští řidiči, to je kapitola sama pro sebe…

Slezáková i K. Čechová zvládly sedmisetové bitvy

Po včerejší předehře se dnes v Riva del Garda naplno rozběhly soutěže jednotlivců 57. MEJ ve stolním tenisu. Nejprve se na čtyřiadvaceti stolech bojovalo v prvním kole singlu a to v juniorské i kadetské kategorii. Reprezentantům české republiky se poměrně dařilo, “z kola ven“ jsou pouze junior Stanislav Kučera a benjamínek české výpravy kadet Jan Valenta. Další program sedmého dne juniorského mistrovství Evropy v Riva del Garda patří deblovým disciplínám. V nich do bojů zasáhne i nasazený juniorský smíšený pár David Reitšpies – Kristýna Štefcová.

Ve smíšené čtyřhře bez ztráty kytičky

V Riva del Garda se dnes odpoledne rozběhly soutěže jednotlivců 57. MEJ ve stolním tenisu. Reprezentanti české republiky se představili pouze ve smíšené čtyřhře a vedli si vesměs úspěšně. V juniorském mixu prošli vítězně úvodním kolem Stanislav Kučera s Veronikou Kmeťovou, Tomáš Polanský s Karolínou Mynářovou i Tomáš Málek s Barborou Kapounovou. David Reitšpies s Kristýnou Štefcovou měli jako nasazená dvojice volný los a nastoupí až ve druhém kole zítra odpoledne.

Počet záznamů: 4061

<< <   1 2 3 4 5 6 7 8 ...   > >>   [41 ... 60 z 4061]
Czech Open 2014
Partneři
Joola Poháry Bauer FERATT JMB - STEEL JKD-SPED Ha-vel