Představujeme české reprezentační kolektivy (4)

Družstvo kadetek České republiky bylo na loňském “domácím MEJ“ v Ostravě příjemným překvapením. Svěřenkyně trenérky Andrey Botková se vrátily do elitní výkonnostní kategorie, kde nakonec obsadily velmi pěkné 11. místo. Z loňského úspěšného týmu zůstaly Kateřina Čechová a Stanislava Slezáková, které pro MEJ 2014 v Riva del Garda doplnily Nikita Petrovová a Zdena Blašková. V základní skupině A se české kadetky postupně utkají s Bulharskem, Rumunskem (obhájkyně prvenství) a Tureckem.

Reprezentace Singapuru se připravuje v Linci

Sportpark Lissfeld v Linci si vybrala za místo závěrečného soustředění na XX. Hry Commonwealthu v Glasgowě reprezentace Singapuru. Od pondělí 7. července se v Linci v připravují nejlepší stolní tenisté a tenistky Singapuru, včetně největší hvězdy, čtvrté hráčky světového žebříčku, Feng Tianwei. Přípravný kemp singapurské reprezentace v Linci potrvá téměř dva týdny, vyvrcholí až v pátek 18. července.

Představujeme české reprezentační kolektivy (3)

Družstvo kadetů bylo na loňském “domácím MEJ“ v Ostravě chloubou české mládežnické reprezentace. Zlato ze soutěže družstev a další “kadetské“ medaile Tomáše Polanského zařadily Českou republiku mezi nejúspěšnější země šampionátu. Na letošním MEJ v Riva del Garda má trenér Luboš Pěnkava k dispozici zcela jiný tým. Jediným kadetem, který okusil atmosféru juniorského mistrovství Evropy, je Jiří Martinko. Ale o tom již více naše dnešní vizitka reprezentačního družstva kadetů České republiky.

Nabídka startu samoplátců na Czech Open 2014

Olomouc bude v srpnu potřetí za sebou hostit turnaj seriálu ITTF World Tour ve stolním tenisu – Czech Open. Kromě oficiální české reprezentace se turnaje tzv. Major Series s celkovou dotací 100.000 US dolarů, který se uskuteční od 28. do 31. srpna ve sportovní hale UP Olomouc, mohou zúčastnit i samoplátci. Zájemci o start na Czech Open 2014 v Olomouci zašlou své přihlášky (pouze písemně) do 23. července na e-mail předsedy KVS Petra Nedomy (petr.nedoma@volny.cz).

Představujeme české reprezentační kolektivy (2)

Družstvo juniorek České republiky skončilo na loňském “domácím MEJ“ v Ostravě na dvanáctém místě. Letos v italském letovisku Riva del Garda se jistě pokusí svěřenkyně trenéra Kamila Koutného toto umístění vylepšit. V základní skupině se české juniorky postupně střetnou s Maďarskem, Rumunskem a Běloruskem. A tyto zápasy hodně napoví o ambicích družstva, které na MEJ v Riva del Garda povede trenér Kamil Koutný. Podívejme se na tým juniorek České republiky podrobněji.

Okénko do oddílu: Sokol 2 Hradec Králové

Podle členské základny patří k největším nejen v Královéhradeckém kraji, ale i v celé České republice. TJ Sokol Pražské Předměstí Hradec Králové 2, jak zní celý název klubu, se navíc řadí mezi nejstarší oddíly a kluby stolního tenisu v Čechách a na Moravě. V současné době je jeho chloubou příkladná práce s mládeží, která přináší své ovoce. A právě o výchově mladých stolních tenistů v královéhradeckém Sokolu je rozhovor s jeho hlavním trenérem a organizačním pracovníkem Michalem Lebedou st.

V srpnu opět turnaje SATELITE TOUR

Na třech “tradičních“ místech se v srpnu uskuteční mezinárodní série turnajů dětí a mládeže ve stolním tenisu, která nese oficiální název SATELITE TOUR 2014 (Satelit 2014). Letošní, již 22. ročník Satelitu, odstartuje úvodním podnikem 21. a 22. srpna v Havířově, 24. a 25. srpna se bude hrát ve sportovní hale v Hluku na Moravě a závěrečný díl této oblíbené letní soutěže se uskuteční 27. a 28. srpna ve slovenských Topolčanech.

Představujeme české reprezentační kolektivy (1)

Juniorské mistrovství Evropy 2014 v Riva del Garda se nezadržitelně blíží. Úvod šampionátu bude jako obvykle patřit soutěžím družstev, které vyvrcholí ve středu 15. července. Všechny české reprezentační kolektivy hrají na letošním na MEJ v Riva del Garda v elitní výkonnostní kategorii. Podívejme, jak vypadá jejich složení, los a program zápasů v základních skupinách. Dnes si představíme družstvo juniorů České republiky, které na MEJ 2014 v Riva del Garda povede zkušený trenér Pavel Špaček.

První turnaj Best Tour pro Ľubomíra Pišteje

Slovenský reprezentant a klubový hráč DTJ Hradec Králové, Ľubomír Pištej, vyhrál úvodní turnaj seriálu Best Tour, který se uskutečnil v herně pražské Elizzy na Jižním Městě. Ľubomír Pištej ve finále porazil Jiřího Vráblíka 3:1 na sety. V utkání o třetí místo byl úspěšný Peter Šereda. Pištejův spoluhráč ze slovenské reprezentace i DTJ Hradec Králové zvítězil nad Antonínem Gavlasem 3:0. Celkový vítěz turnaje, Ľubomír Pištej, si na Elizze “vydělal“ prémii v hodnotě 19.000 korun.

Úvodní den MEJ 2014 třikrát s Rumunskem

Mladí čeští reprezentanti již znají přesný “jízdní řád“ svých zápasů v základních skupinách soutěže družstev na 57. kadetském a juniorském mistrovství Evropy, které bude od 11. do 20. července hostit italské město Riva del Garda. Úvod šampionátu bude hodně náročný, neboť v pátek 11. července čekají na všechny účastníky MEJ hned dva těžké zápasy. Nejčastějším soupeřem českých reprezentačních kolektivů bude Rumunsko, se kterým se úvodní den soutěže družstev utkají kadeti, kadetky a juniorky.

Pětačtyřicet zemí na ME družstev v Lisabonu

Moderní MEO Arena v Lisabonu bude ve dnech 24. až 28. září hostit mistrovství Evropy družstev ve stolním tenisu. Do portugalské metropole zamíří reprezentanti z pětačtyřiceti evropských zemí. Podle předběžných přihlášek bude v týmových soutěžích mužů i žen startovat shodně čtyřiačtyřicet reprezentačních kolektivů. Třiačtyřicet evropských zemí obsazuje obě kategorie, Kypr bude mít jen družstvo mužů, Wales naopak postaví pouze tým žen. Zlaté medaile z posledního ME ve Schwechatu budou v Lisabonu obhajovat muži i ženy Německa.

Bindačův návrat do české nejvyšší soutěže

Hned několik zajímavých přestupů hlásí v letním období kluby české Extraligy. K návratu do české nejvyšší soutěže se po dlouhých pětadvaceti letech v Německu odhodlal Miroslav Bindač. Bývalý úspěšný čs. reprezentant hrál posledních dvanáct sezón za Herthu BSC Berlín. Nyní se zkušený stolní tenista vrací domů a bude oblékat dres extraligového klubu TJ Ostrava KST, jehož je zároveň prezidentem.

Pištej a P. Šereda vévodí slovenskénu žebříčku

Dva hráči úřadujícího českého vicemistra, DTJ Hradec Králové, vedou aktuální slovenský žebříček mužů k 1. červenci 2014. Čelo žebříčku ovládl Ľubomír Pištej, hned za ním je Peter Šereda. Až třetí příčka patří zástupci z německé Bundesligy. Wang Yang, oblákající dres německého Frickenhausenu, odsunul na čtvrté místo dalšího stolního tenistu z české Extraligy Bai He. Slovenský žebříček žen vede podle očekávání Barbora Balážová (TUSEM Essen) před Evou Ódorovou (Elancourt CTT) a Evou Jurkovou (ŠKST Topoľčany).

Dveře do reprezentace mají všichni otevřené

V úterý 1. července se ujal pomyslného kormidla české reprezentace stolních tenistů Jindřich Panský. Bývalý vynikající čs. reprezentant se hned následující den objevil na závěrečném soustředění před blížícím se MEJ v Itálii. Při dopoledním tréninku ve vlašimské hale přímo za stolem sledoval své následovníky, kteří se připravují na letošní mládežnický vrchol sezóny. Poté si třiapadesátiletý Jindřich Panský našel čas na krátký rozhovor o jeho nové roli v českém stolním tenisu.

Ve Vlašimi vrcholí příprava na MEJ 2014

Ve Vlašimi v těchto dnech vrcholí příprava české mládežnické reprezentace na 57. MEJ ve stolním tenisu, které se od 11. do 20. července uskuteční v italském městě Riva del Garda. Mladí reprezentanti na závěrečném soustředění ladí formu na tradiční vrchol sezóny. Ve vlašimském středisku trénuje kompletní patnáctka nominovaných hráčů a hráček, v pondělí se k reprezentační výpravě připojili i David Reitšpies s Tomášem Polanským, kteří absolvovali přípravný kemp ITTF v čínské Šanghaji.

Partykaová přestoupila do Tarnobrzegu

Hned několik změn hlásí před novou sezónou jeden z nejlepších evropských klubů a úřadující mistr Polska, KTS Zamek SPAR Tarnobrzeg. Nejnovější posilou týmu, ve kterém již několik let úspěšně působí Renata Štrbíková, je polská reprezentantka Natalia Partykaová SKTS Sochaczew. Do “nabitého“ kádru hráček se po mateřských povinnostech vrací Li Qian. S dresem Tarnobrzegu se naopak rozloučily Ukrajinka Margaryta Pesocká a dvě čínské stolní tenistky Jia Jun i Wang Yi Xiao.

STEN marketing na úvod do Saarbrückenu

Stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod pocestují ve svém premiérovém utkání v Lize mistrů do Německa. Jejich úvodním soupeřem bude 5. až 7. září přední bundesligové mužstvo 1. FC Saarbrücken TT. Doma na Ostrově se úřadující český šampión poprvé představí 3. až 5. října v utkání s francouzským celkem Vaillante Sport Angers TT. Hned o týden později čeká na svěřence trenéra Tomáše Demka cesta do Ruska a třetí zápas ve skupině C s favorizovaným UMMC Jekatěrinburg.

Na Ostrov Jekatěrinburg, Saarbrücken a Angers

Stolní tenisté STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod už znají soupeře v základní části Ligy mistrů. Dnešní los ve vídeňském hotelu NH Vienna Airport jim určil velice silné soupeře. Úřadující český šampión byl zařazen do skupiny C, kde se utká s bohatým ruským velkoklubem UMMC Jekatěrinburg, německým 1. FC Saarbrücken a francouzským celkem Vaillante Sport Angers TT. Úvodní zápasy ve skupinách jsou na programu 5. až 7. září 2014. STEN marketing začne Ligu mistrů v Saarbrückenu.

Ovtcharov dvakrát prohrál, Boll tentokrát nehrál

V rychlém sledu pokračuje letošní ročník čínské Superligy družstev ve stolním tenisu (Chinese Super League). Nejkvalitnější klubová soutěž na světě má za sebou již devět kol základní části soutěže. V úterním zápase 9. kola vyšel Dimitrij Ovtcharov v dresu celku Jiangsu Super Cable bodově naprázdno. Nejlepšího Evropana přemohli čínští stolní tenisté Yan An a Ma Long. Timo Boll tentokrát nehrál, přesto jeho tým, Shandong Luneng, zvítězil nad Bazhou Hairun hladce 3:0.

Žebříčky ke kontrole

Zkontrolujte prosím své výsledky a připomínky zašlete na adresu mikibozek@centrum.cz nejpozději do 30.6.2014!

Počet záznamů: 4061

<< <   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...   > >>   [81 ... 100 z 4061]
Czech Open 2014
Partneři
Joola Poháry Bauer FERATT JMB - STEEL JKD-SPED Ha-vel