Los Ligy mistrů v přímém přenosu LAOLA1.tv

Zítra odpoledne se v moderním vídeňském hotelu NH Vienna Airport uskuteční los 17. ročníku Ligy mistrů ve stolním tenisu. Po dvouleté odmlce si tuto prestižní evropskou soutěž zahraje i český šampión. V losovacím osudí bude celkem šestnáct týmů, včetně úřadujícího českého mistra STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod. Nejpočetnější zastoupení v Lize mistrů ve stolním tenisu 2014/2015 má podle očekávání Francie, která “dodala“ hned čtyři mužstva

Štefcová na olympiádu mládeže do Nankingu

Český stolní tenis bude mít na II. Letních olympijských hrách mládeže, které bude letos v srpnu hostit čínské město Nanking, dvojnásobné zastoupení. Vedle nejlepšího evropského juniora, Davida Reitšpiese, si turnaj ve stolním tenisu zahraje i Kristýna Štefcová. Na sedmnáctiletou hráčku rakouského klubu Linec AG Froschberg se usmálo štěstí, když se dostala na olympiádu mládeže díky uvolněnému místu, které NOC a ITTF původně rezervovaly pro jednu hráčku z rozvojových zemí.

Liberec hostí České akademické hry 2014

Technická univerzita v Liberci hostí 13. ročník Českých akademických her, které ve městě pod Ještědem vyvrcholí v pátek 27. června. Slavnostní zahájení her v Liberci provedl sám ministr školství, mládeže a tělovýchovy České republiky PhDr. Marcel Chládek. Na programu největší sportovní vysokoškolské události letošního roku nechyběly soutěže ve stolním tenisu. Turnaj vysokoškolských stolních tenistů a tenistek se hrál v areálu libereckého Sport Parku.

Rekordních 46 evropských zemí na MEJ

V italském městě Riva del Garda vrcholí přípravy na 57. mistrovství Evropy kadetů a juniorů ve stolním tenisu, které v tomto známém letním letovisku proběhne od 11. do 20. července 2014. Pořadatelé hlásí, že půjde o rekordní šampionát. Letošního MEJ se zúčastní mladí stolní tenisté ze 46 evropských zemí, v soutěži družstev je nejvíce obsazena kategorie kadetů (42 přihlášených týmů). Desetidenní boje bude hostit moderní Baltera Expo komplex v Riva del Garda o rozloze 25.000 metrů čtverečních.

Seznam schválených a vyřazených žadatelů - program MŠMT IV - provoz a údržba sportovních zařízení 20

VV ČAST zveřejňuje seznam schválených a vyřazených žadatelů pro program IV - provoz a údržba sportovních zařízení 2014.

Japan Open: Yu Ziyang a Feng Tianwei

V Japonské Jokohamě dnes vyvrcholil turnaj seriálu GAC GROUP 2014 ITTF World Tour ve stolním tenisu – Japan Open. Slušně zaplněná hala Yokohama Cultural Gymnasium se od svých reprezentantů nejcennějších singlových titulů nedočkala. Džun Mizutani i Kasumi Išikawaová prohráli shodně ve finále. Prvenství si v Jokohamě vybojovali mladičký Číňan Yu Ziyang a Feng Tianwei ze Singapuru. Na domácí zbyly pouze oba deblové tituly, o což se postarali Džun Mizutani a Seija Kišikawa, respektive Ai Fukuharaová a Misako Wakamijaová.

Významné životní jubileum Zdeňka Švába

Významného životního jubilea se dnes dožívá PaeDr. Zdeněk Šváb z Vlašimi. Bývalý československý reprezentant, trenér čs. reprezentačního družstva žen a někdejší předseda ČAST dnes slaví sedmdesáté narozeniny. Odchovanec brněnského stolního tenisu získal s týmem Lokomotivy v sezóně 1964/65 mistrovský titul. V reprezentačním dresu startoval na MS 1963 v Praze, kde se z Čechů probojoval nejdále, do osmifinále. Zdeněk Šváb ale především patřil mezi uznávané trenéry a odborníky.

Reitšpies a Polanský viděli čínskou Superligu

V čínské Šanghaji dnes skončil speciální kemp Mezinárodní federace stolního tenisu (ITTF) pro účastníky letošních Letních olympijských her mládeže, kterého se zúčastnila i dvojice českých juniorských reprezentantů David Reitšpies a Tomáš Polanský. Poslední den byl opravdu pestrý. Nejprve se dohrával se závěrečný turnaj, poté měli účastníci kempu možnost zhlédnout zápas čínské Superligy, v kterém se představilo hned několik hvězd světového stolního tenisu.

Na Vysočině se mohou těšit na Ligu mistrů

Po dvouleté odmlce si český šampión opět zahraje Ligu mistrů ve stolním tenisu. Do prestižní evropské soutěže se “dostal“ STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod. Pro tento ambiciózní klub z Vysočiny je to další velká výzva, jak to ostatně naznačují první reakce šéfa havlíčkobrodského STEN marketingu Miroslava Jinka. Ten se v současné době nachází s českým reprezentantem Pavlem Širučkem na turnaji seriálu World Tour 2014 v japonské Jokohamě.

Širuček prohrál s Jošimurou v pěti setech

V Japonské Jokohamě se hraje turnaj seriálu GAC GROUP 2014 ITTF World Tour ve stolním tenisu – Japan Open. Jediný český zástupce v “Zemi vycházejícího slunce“, Pavel Širuček, ve svém úvodním vystoupení v hlavní soutěži neuspěl. Jedenadvacetiletý český reprezentant podlehl v 1. kole dvouhry mužů Japonci Maharu Jošimurovi 1:4 na sety. Jošimura patří k mladé nastupující generaci japonských stolních tenistů, v uplynulé soutěžní sezóně hrál německou Bundesligu za TTC Hagen.

STEN marketing si zahraje Ligu mistrů

Úřadující český šampión, STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod, si zahraje v sezóně 2014/2015 Ligy mistrů ve stolním tenisu. Ambiciózní klub z Vysočiny se dostal mezi šestnáctku týmů, které mají právo startovat v této prestižní evropské soutěži. STEN marketing HB Ostrov Havlíčkův Brod skončil v žebříčku přihlášených celků na patnáctém místě. Posledním, šestnáctým týmem, který se do Ligy mistrů dostal, je čerstvý rakouský mistr Walter Wels. Los jednotlivých skupin základní části Ligy mistrů se uskuteční v pátek 27. června ve Vídni.

ITTF Hopes 2014 – Otočec, Slovinsko

Na letošní kemp a turnaj Hopes, pořádaný ITTF byli nominováni, jako každý rok, 2 hráči z ročníku 2002 – Niamh Štricová (TTC Slaný) a Tomáš Martinko (KST Ostrava). Kempu se zúčastnilo celkem 23 kluků a 24 děvčat, dohromady z 28 zemí.

Jokohama: Širuček postupuje z prvního místa

V Johokamě dnes začal turnaj seriálu GAC GROUP 2014 ITTF World Tour ve stolním tenisu – Japan Open s celkovou dotaci 200.000 US dolarů. Ve dvoudenní kvalifikaci, která tento podnik nejkvalitnější kategorie tzv. Super Series se představil také český reprezentant Pavel Širuček. Jedenadvacetiletý český stolní tenista si v kvalifikaci počínal výborně a po výhrách nad Tchaj-wancem Lai Yi-Yao a Indem Sahilem Shettym postoupil do hlavní soutěže z prvního místa ve skupině.

Širuček na Japan Open v Jokohamě

Seriál turnajů GAC GROUP 2014 ITTF World Tour ve stolním tenisu má tento týden na programu závěrečný podnik “asijské minisérie.“ Od středy 18. června do neděle 22. června je v japonské Jokohamě na programu Japan Open, který má celkovou dotaci 200.000 US dolarů. Na šestém letošním turnaji nejkvalitnější kategorie tzv. Super Series se představí také český reprezentant Pavel Širuček, který je v Jokohamě v doprovodu svého “klubového šéfa“ ze STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod Miroslava Jinka.

Novým reprezentačním trenérem mužů byl jmenován Jindřich Panský

VV ČAST jmenoval nového reprezentačního trenéra mužů. Do výběrového řízení se přihlásilo celkem šest uchazečů.

Dovolená mediálního pracovníka ČAST

Vážení kolegové, sportovní přátelé. Na pingpongových stolech nastal “klid zbraní“ – přichází čas prázdnin a dovolených, a tak i já po skončení této náročné sezóny odjedu načerpat nové síly na krátkodobý pobyt do zahraničí. Ve dnech 13. až 23. června 2014 budu mimo území České republiky. Vezměte, prosím, na vědomí, že v tomto období se na webových stránkách a facebooku ČAST nebudou objevovat aktuální novinky tak, jak jste v průběhu sezóny zvyklí. Děkuji za pochopení. Přeji všem hezkou dovolenou a v nové sezoně 2014/2015 se opět těším na spolupráci.

V pondělí začne závěrečná fáze přípravy na MEJ

V pondělí 16. června zahájí česká mládežnická reprezentace závěrečnou fázi přípravy na letošní MEJ, které se od 11. do 20. července uskuteční v italském městě Riva del Garda. Bude podobně jako vloni probíhat ve třech pětidenních výcvikových táborech, kde budou mladí reprezentanti ladit formu na tradiční vrchol sezóny. První soustředění bude oddělené pro dívčí a chlapeckou část reprezentace. V Havířově se od 16. do 20. června budou připravovat kadetky a juniorky, ve stejném termínu čeká na kadety a juniory, s výjimkou Davida Reitšpiese a Tomáše Polanského, soustředění ve Vlašimi.

Nominace na Euro Mini Champs 2014

Celkem deset nejmladších reprezentantů České republiky se v srpnu představí na turnaji Euro Mini Champs 2014 ve stolním tenisu ve francouzském Štrasburku. Komise mládeže České asociace stolního tenisu nominovala na toto neoficiální mistrovství Evropy nejmladšího a mladšího žactva, které se od 22. do 24. srpna 2014 uskuteční v Schiltigheimu, což je předměstí Štrasburku, následující hráče a hráčky:

Zdůvodnění nominace kadetů na MEJ 2014

VV ČAST se rozhodl zveřejnit oficiální zdůvodnění nominace kadetské reprezentace na MEJ 2014 v Itálii. VV nominaci trenéra na základě schválení KVS jednoznačně podporuje a neshledalo žádné pochybení. VV se rovněž distancuje od urážek a nactiutrhání ze strany V.Koldase, trenér, realizační tým a KVS mají plnou důvěru.

Zemřel Bohuslav Šilhán z Chotěboře

Smutná zpráva přišla z Chotěboře. Ve věku dvaadevadesáti let zde zemřel Bohuslav Šilhán, nestor stolního tenisu na Vysočině. Bohuslav Šilhán zasvětil stolnímu tenisu celý život. Ke sportu s nejmenším míčkem mimo jiné přivedl i své dcery, vynikající československé stolní tenistky, Blanku a Jitku Šilhánovy. Bohuslav Šilhán byl dlouhá léta spojen s chotěbořským stolním tenisem, kromě toho byl dlouho aktivním členem Českomoravského klubu veteránů.

Počet záznamů: 4061

<< <   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...   > >>   [101 ... 120 z 4061]
Czech Open 2014
Partneři
Joola Poháry Bauer FERATT JMB - STEEL JKD-SPED Ha-vel