Stolním tenistům České republiky se v rozhodující zápase o postup do Championships divize s Itálií vůbec nedařilo a od začátku střetnutí “tahali“ za kratší konec. V úvodní dvouhře Tomáš Konečný prohrál s italskou jedničkou Mihaiem Bobocicou 1:3 a stejným výsledkem skončilo i měření sil mezi Dmitrijem Prokopcovem a Niagolem Stoyanovem. Italové byli na koni, jejich “řádění“ nezastavil ani Pavel Širuček, i když k tomu měl z našich stolních tenistů nejblíže. Jedenadvacetiletý český reprezentant ale nakonec s Leonardem Muttim prohrál těsně 2:3 na sety a bylo po nadějích. Přímý postup mezi světovou elitu si vybojovali Italové.

Na postup do Championships divize v Tokiu nedosáhli ani reprezentanti Slovenska, kteří v rozhodujícím utkání prohráli s Anglií 2:3.

Němci mají medaili. Dimitrij Ovtcharov a spol. dnes porazii Singapur hladce 3:0

Jedinou medaili pro Evropu na mistrovství světa družstev v Tokiu získali stolní tenisté Německa. Úřadující evropští šampióni dnes porazili v hale Yoyogi Gymnasium ve čtvrtfinále MS celek Singapuru hladce 3:0. Němci mají po dnešku jistou bronzovou medaili, zítra je v semifinále světového šampionátu čeká domácí Japonsko.

Mistrovství světa družstev ve stolním tenisu

Druhá divize

Muži – semifinále

Česká republika – Itálie 0:3

Tomáš KONEČNÝ – Mihai Bobocica 1:3 (9,-8,-7,-10), Dmitrij PROKOPCOV – Niagol Stoyanov 1:3 (-3,-7,9,-9), Pavel ŠIRUČEK – Leonardi Mutti 2:3 (-5,-9,4,5,-8).

CHAMPIONSHIPS divize

Muži - čtvrtfinále

Tchaj-wan Jižní Korea 3:2, Německo – Singapur 3:0. Semifinálové dvojice: Čína – Tchajwan a Japonsko – Německo.

Ženy - čtvrtfinále

Čína – KLDR 3:0, Singapur – Rumunsko 3:1, Hongkong – Německo 3:0, Japonsko – Nizozemsko 3:2. Semifinálové dvojice: Čína – Singapur a Hongkong – Japonsko.


 

Zpravodajství z MS v Tokiu, včetně výsledků českých reprezentačních družstev, najdete na webových stránkách ČAST – http://www.ping-pong.cz/novinky

Zajímavosti, speciální soutěž a původní fotografie z dějiště šampionátu přináší facebook ČAST a české reprezentace - https://www.facebook.com/CeskaReprezentaceStolnihoTenisu

Kompletní informace o MS družstev v Tokiu: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2278&category=WTTC