Druhé vzájemné měření sil jedenadvacetiletých borců Širučka a Jošimury tentokrát vyznělo pro japonského stolního tenistu, který udělal v oboustranně nervózním zápase méně nevynucených chyb. Český reprezentant se nedostal ke své obvyklé nátlakové hře a s výjimkou druhé sady pouze dotahoval náskok soupeře. Přesto se mohl dostat do vedení. Důležitou koncovku třetí sady ale prohrál, i když v ní měl za stavu 10:9 setbol.

Momentka z utkání Pavla Širučka s Japoncem Maharu Jošimurou

Japonec byl jistější v krátkých výměnách, které většinou končily jeho bodem. Ještě v pátém dějství svitla českému hráči naděje na zvrat v utkání. Po time-outu za stavu 1:3 na sety a 1:4 dokázal otočit skóre na 9:6 ve svůj prospěch. Závěr, bohužel, opět patřil mladému Japonci, který mimo jiné startoval i na Czech Open 2013 v Olomouci. Maharu Jošimura vyhrál 4:1 a postoupil do druhého kola turnaje v Jokohamě.

Pavel Širuček a Miroslav Jinek při time-outu v utkání s Japoncem Jošimurou

Prvním kolem Japan Open v Jokohamě neprošel ani Širučkův vrstevník, Němec Patrick Franziska. Turnajová devítka nestačila na Tchaj-wance Yang Tzu-Yi.    

Japan Open 2014

DVOUHRA MUŽŮ

I. kolo: Pavel ŠIRUČEK (ČR) – Maharu Jošimura (Japonsko) 1:4 (-8,5,-10,-7,-9).

V prvním kole Japan Open ztroskotal i "exvršovický" Kenta Macudaira

Podrobnosti o turnaji Japan Open 2014 ve stolním tenisu najdete na: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2445&category=PT