Ve dvouhře kadetů uspěli ve druhém kole oba čeští reprezentanti. Vlastimil Buben vyšel vítězně z dramatické sedmisetové bitvy se Švýcarem Dimitri Brünnerem. Pro Jiřího Martinka byl naopak zápas s Řekem Efstratiosem Damianisem velmi pohodový. Ostravský borec svému soupeři nepovolil ani set… „Ze začátku jsem byl trochu nervózní, ale po dvou vyhraných setech jsem se uklidnil. Viděl jsem, že mám herně navrch a dotáhl jsem to vítězného konce,“ konstatoval Jiří Martinko.  

Jiří Martinko s jistotou postoupil do 3. kola dvouhry kadetů

Radost nám v dnešním II. kole dvouhry udělaly také kadetky. Tři ze čtyř postoupily mezi nejlepších dvaatřicet hráček turnaje. Pouze Nikita Petrovová podlehla evropské trojce Sabině Surjanové ze Srbska 0:4, když tři sady prohrála těsně v koncovkách. Kateřina Čechová měla relativně nejméně práce, Chorvatku Evu Marnovou přehrála ve čtyřech setech. “Jsem spokojená, protože jsme se utkaly v soutěži družstev, a tam to byl hodně těžký zápas. Dnes jsem se na ní připravila, věděla jsem, co na ní hrát a docela mi to chodilo,“ prozradila po utkání s Marnovou česká kadetka Kateřina Čechová.

Druhou sedmisetovou bitvu za sebou zvládla Stanislava Slezáková. Dnes ve druhém kole singlu porazila Bulharku Marii Jovkovovou těsně 4:3. “Nemuselo to být vůbec tak dramatické, kdybych zbytečně netlačila do úderů místo toho abych to více držela na stole. Ale jinak jsem spokojená. Jsem ve třetím kole a to je slušný výsledek. Ale teď mě čeká těžká soupeřka Francouzka Gauthierová, tak uvidíme,“ uvedla Stanislava Slezáková.

Zdena Blašková se při své premiéře na MEJ dostala v singlu již přes dvě kola

Na vítězné vlně v Riva del Garda pokračuje i nejmladší z českých kadetek, Zdena Blašková. V boji o postup do 3. kola dnes vyřadila Natachu Kozsulapovou z Belgie.

Premiérový zápas ve dvouhře dnes absolvoval nejvýše nasazený hráč David Reitšpies. Evropaká a česká jednička celkem bez problémů přehrála Rakušana Martina Schaumbergera. “Výkon to sice ještě nebyl úplně stoprocentní, ale zvládl jsem to a jsem za to rád. Vedl jsem 3:0, potom jsem to malinko podcenil a Rakušan snížil. Závěr jsem si zase pohlídal a dovedl zápas do konce. Soupeř hrál hodně na riziko, takže ani nebylo mnoho výměn. Důležité je, že jsem vyhrál 4:1, byl to dobrý vstup do turnaje,“ ohlédl se za svým úvodním zápasem v singlu David Reitšpies. Také Tomáš Polanský potřeboval na postup do 3. kola pouze pět setů, porazil Portugalce Jorge Costu. V hlavní hale ve stejný čas statečně bojoval Tomáš Málek s Němcem Kilianem Ortem. Český junior statečně vzdoroval a podlehl až po velké bitvě těsně 3:4.

David Reitšpies na své první utkání v singlu dlouho čekal, ale zvládl ho velmi dobře

Ve dvouhře juniorek uspěly obě nejlepší české hráčky, Karolína Mynářová a Kristýna Štefcová. Havířovská stolní tenistka porazila Chorvatku Dorinu Sebrnjakovou 4:2 a Štefcová si v pěti setech poradila se Slovinkou Tamarou Pavcnikovou. “Slovinka byla určitě nepříjemnou soupeřkou, naštěstí jsem ji znala již ze soutěže družstev. Tam to byl hodně vyrovnaný zápas, který jsem vyhrála těsně 3:2. Dnes to bylo o něco lehčí, více jsem si věřila, jsem ráda za vítězství 4:1,“ poznamenala ke svému utkání Kristýna Štefcová.

Kristýna Štefcová porazila Sebrnjakovou na letošním MEJ i podruhé

Ohromnou bitvu o postup do 3. kola svedla Barbora Kapounová. Stolní tenistka Hodonína bojovala s Lotyškou Dianou Rusinovou sedm setů, nakonec se po závěrečném míčku radovala česká juniorka. Neuspěla pouze Veronika Kmeťová, která podlehla Rusce Darii Černovové 0:4 na sety.

57. MEJ ve stolním tenisu - Riva del Garda

Soutěže jednotlivců

Výsledky českých reprezentantů

SMÍŠENÁ ČTYŘHRA KADETŮ

Osmifinále: Thomas Jarvis, Nikita PETROVOVÁ (Anglie, ČR) - Artur Abušev, Elina Rubová (Rusko) 2:3 (13,7,-7,-6,-8).

SMÍŠENÁ ČTYŘHRA KADETŮ

Osmifinále: Tomáš POLANSKÝ, Karolína MYNÁŘOVÁ – Nikita Jarušin, Jelizaveta Chlyžovová (Rusko) 0:3 (-3,-6,-9).

Thomas Jarvis s Nikitou Petrovovou měli na dosah postup do čtvrtfinále mixu

DVOUHRA KADETŮ

II. kolo: Jiří MARTINKO – Efstratios Damianis (Řecko) 4:0 (6,5,6,1), Vlastimil BUBEN – Dimitri Brünner (Švýcarsko) 4:3 (-9,10,-11,13,-8,4,9).

DVOUHRA KADETEK

II. kolo: Nikita PETROVOVÁ - Sabina Surjanová (Srbsko) 0:4 (-7,-10,-9,-11), Kateřina ČECHOVÁ – Eva Marnová (Chorvatsko) 4:0 (7,9,10,6), Stanislava SLEZÁKOVÁ – Maria Jovkovová (Bulharsko) 4:3 (8,6,-8,9,-1,-10,4), Zdena BLAŠKOVÁ – Natacha Kozsulapová (Belgie) 4:2 (8,-5,7,-10,3,7).

DVOUHRA JUNIORŮ

II. kolo: David REITŠPIES – Martin Schaumberger (Rakousko) 4:1 (5,10,4,-4,8), Tomáš POLANSKÝ – Jorge Costa (Portugalsko) 4:1 (-8,8,6,8,17), Tomáš MÁLEK – Kilian Ort (Německo) 3:4 (-5,9,-3,9,9,-8,-2).

DVOUHRA JUNIOREK

II. kolo: Kristýna ŠTEFCOVÁ – Tamara Pavcniková (Slovinsko) 4:1 (6,9,-13,8,7), Karolína MYNÁŘOVÁ – Dorina Sebrnjaková (Chorvatsko) 4:2 (-6,11,7,4,-7,9), Veronika KMEŤOVÁ - Daria Černovová 0:4 (-7,-1,-7,-2), Barbora KAPOUNOVÁ – Diana Rusinová (Lotyšsko) 4:3 (-7,6,4,-8,-4,3,7).

Kompletní výsledky z 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda najdete na: http://www.eyc2014rivadelgarda.com/index.php/en/