David Reitšpies s přehledem zvládl i své druhé vystoupení ve dvouhře a velice rychle “vymazal“ člena zlatého týmu Francie Paula Gauzyho. S výjimkou čtvrté sady svého soupeře k ničemu nepustil a vyhrál 4:1. “Před tímto zápasem jsem věděl, že to bude hodně důležité utkání. Čekal jsem, že to s Gauzym bude těžké. Je to přece jen trojka nebo čtyřka ve Francii, která vyhrála soutěž družstev. Mně to utkání docela sedlo. Hodně jsem těžil ze servisu a dařil se mi i příjem. Navíc mi Gauzy hrál spíše přes bekhend a to mi vyhovovalo,“ řekl David Reitšpies, který se v osmifinále utká s Rusem Nikitou Jarušinem.

Tomáš Polanský zabrnkal na nervy českým fanouškám, ale nakonec postoupil

Tomáš Polanský si v souboji s Konstantinem Černovem sám hodně zkomplikoval cestu za vítězstvím. Mohl zápas ukončit v pátém a šestém setu, kdy měl mečboly. To se českému hráči nepodařilo a Rus dostal dramatický souboj do rozhodující sedmé sady. I v ní si Tomáš Polanský vypracoval mečboly s pořadovým číslem čtyři, pět a šest. A až ten úplně poslední proměnil v postup do osmifinále… “Byl to hodně těžký zápas, takový jsem tady na MEJ ještě nehrál. Černov mi herně moc nesedí, hrál jsem s ním letos v Polsku a prohrál jsem 0:4. Možná i proto jsem byl poměrně pasivní, naštěstí to Rusovi dlouho nešlo, první dva sety nedal vůbec nic. Ale pak se chytil a bylo vyrovnané až do konce,“ popsal vítěznou bitvu s Rusem Černovem Tomáš Polanský. Jeho příštím soupeřem bude Švýcar Elia Schmid.

Momentka z utkání Vlastimila Bubna s Dánem Andreasem Dillingem

Ve dvouhře kadetů a kadetek již čeští zástupci neprošli třetím kolem této soutěže. Nejblíže k postupu do osmifinále byl Vlastimil Buben, který vedl nad Dánem Andreasem Dillingem 3:1 na sety, ale Seveřan nakonec zápas dotáhl do sedmé sady, kterou vyhrál 11:5.

MEJ 2014 dnes pokračuje v Riva del Garda do pozdních večerních hodin zápasy v deblových disciplínách.

57. MEJ ve stolním tenisu - Riva del Garda

Soutěže jednotlivců

Výsledky českých reprezentantů

DVOUHRA KADETŮ

III. kolo: Jiří MARTINKO – Daniele Pinto (Itálie) 2:4 (11,-7,-11,3,-9,-8), Vlastimil BUBEN – Andreas Dilling (Dánsko) 3:4 (-9,7,9,8,-9,-7,-5).

DVOUHRA KADETEK

III. kolo: Kateřina ČECHOVÁ – Lisa Lungová (Belgie) 1:4 (-9,-2,-7,9,-11), Stanislava SLEZÁKOVÁ – Lucie Gauthierová (Francie) 1:4 (-6,-9,8,-9,-7), Zdena BLAŠKOVÁ – Daria Trigolosová (Bělorusko) 2:4 (-11,-7,7,-8,8,-8).

DVOUHRA JUNIORŮ

III. kolo: David REITŠPIES – Paul Gauzy (Francie) 4:1 (5,3,2,-9,8), Tomáš POLANSKÝ – Konstantin Černov (Rusko) 4:3 (6,6,-8,8,-10,-11,9).

Kristýna Štefcová se s přehledem probojovala do osmifinále singlu juniorek

DVOUHRA JUNIOREK

III. kolo: Kristýna ŠTEFCOVÁ – Melanie Bierdragerová (Nizozemsko) 4:1 (7,9,6,-5,3), Karolína MYNÁŘOVÁ – Natalia Bajorová (Polsko) 0:4 (-7,-7,-8,-8), Barbora KAPOUNOVÁ – Chantal Mantzová (Německo) 0:4 (-8,-5,-7,-6).

Kompletní výsledky z 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda najdete na: http://www.eyc2014rivadelgarda.com/index.php/en/