V osmifinále dvouhry juniorek narazila Kristýna Štefcová na favorizovanou Němku Ninu Mittelhamonou. V souboji s nejvýše nasazenou hráčkou neprodala kůži lacino, ale i ona nakonec prohrála 2:4 na sety.

Hodně vzruchu přinesl závěr dramatického osmifinálové utkání Davida Reitšpiese s Rusem Nikitou Jarušinem. Byl to boj o každý míček, ruský stolní tenista si v rozhodující sadě vytvořil náskok, vedl 10:5 a měl mět mečbolů. Český reprezentant se však nevzdal, po třech riskantních tvrdých úderech snížil na 8:10 a šel na servis. Při následné výměně zahrál Reitšpies křížný bekhend, které lehounce lízla hranu stolu, leč rozhodčí nic neviděli a mladý Rus nepatrnou teč stolu nepřiznal… Utkání skončilo nechutným dohadováním, Jarušin byl chvílemi nalomený teč přiznat, ale jeho trenér ho rázně nabádal, aby z kurtu odešel. To také po chvilce udělal a rozhodčí zapsali do análů konečný výsledek 4:3 pro Jarušina.

Zápas Ritšpiese s Jarušinem se nehrál v hlavní hale, přesto poutal velkou pozornost

Těžkou práci měl v osmifinále dvouhry juniorů Tomáš Polanský. S neoblíbeným soupeřem, Švycarem Schmidem, prohrál v soutěži družstev 0:3, ale dnešní osmifinále začal dobře. Vyhrál první dva sety a když k tomu přidáme výbroně rozehranou čtvrtou sadu, kde měl tři setboly a pátou, v níž vedl 8:4, měl tentokrát šestnáctiletý český junior k vítězství nad Schmidem opravdu blízko. Škoda, snad to vyjde příště.  

Mnoho nechybělo, aby Tomáš Polanský zlomil "prokletí" zápasů se Švýcarem Schmidem

57. MEJ ve stolním tenisu - Riva del Garda

Soutěže jednotlivců

Výsledky českých reprezentantů

DVOUHRA JUNIORŮ

Osmifinále: David REITŠPIES – Nikita Jarušin (Rusko) 3:4 (-10,6,6,-7,6,-8,-8), Tomáš POLANSKÝ – Elia Schmid (Švýcarsko) 2:4 (8,5,-5,-12,-8,-8).

DVOUHRA JUNIOREK

Osmifinále: Kristýna ŠTEFCOVÁ – Nina Mittelhamová (Německo) 2:4 (-4,-7,9,-11,9,-4).


 

Kompletní výsledky z 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda najdete na: http://www.eyc2014rivadelgarda.com/index.php/en/