Cesta Davida Reitšpiese a Tomáše Polanského k medaili ve čtyřhře nebyla vůbec jednoduchá. David s Tomášem se celý úvodní set zápasu se Švédy Berglundem a Erikssonem pokoušeli rychle překonat zklamání z vyřazení v singlu. První sadu sice ještě prohráli, ale postupně se dostali do tempa. A když překonali kritický okamžik v závěru druhého setu, kde odvrátili čtyři setboly, začala se karta obracet. Reitšpies s Polanským mohli vybojovat postup již ve čtvrté sadě, kde pro změnu měli oni dva mečboly. Švédově je však odvrátili a poslali zápas do rozhodující páté sady. O tom, kdo si na krk pověsí medaile, se rozhodovalo v samotném závěru nervózního utkání. Pevnější nervy měli čeští junioři, kteří se tak zaslouženě dočkali v Riva del Garda cenného kovu.

David Reitšpies a Tomáš Polanský na poradě s trenérem Pavlem Špačkem

“Bylo to před tím deblem hrozně těžké kluky motivovat, i když oni sami říkali, že se chtějí na čtyřhru soustředit a něco dokázat. Začátek sice tomu nenasvědčoval, ale bojovali a otočili stav z 0:1 a 3:8 až ke dvou mečbolům ve čtvrtém setu. Nakonec z toho byl pátý set, který vyzněl pro nás. Je to skvělé, že se to povedlo. Myslím si, že za to mistrovství Evropy tady v Riva del Garda si kluci tu medaili zaslouží,“ poznamenal na adresu svých svěřenců trenér Pavel Špaček.

Jiří Martinko s Vlastimilem Bubnem skončili těsně před semifinalovou branou

Kadeti Jiří Martinko a Vlastimil Buben si ve čtvrtfinále čtyřhry zopakovali souboj s Italy Daniele Pintem, Carlo Rossim ze soutěže družstev. Odveta za porážku 2:3 jim však nevyšla, přestože s domácími borci sehráli naprosto rovnocennou partii. Vítězně z ní opět vyšli Pinto s Rossim, přesto čeští kadeti v Riva del Garda svými výkony určitě nezklamali. 

Momentka ze čtvrtfinálového utkání deblu J.Martinko, Buben versus Pinto, Rossi

57. MEJ ve stolním tenisu - Riva del Garda

Soutěže jednotlivců

Výsledky českých reprezentantů

ČTYŘHRA JUNIORŮ

Čtvrtfinále: David REITŠPIES, Tomáš POLANSKÝ – Simon Berglund, Anders Eriksson (Švédsko) 3:2 (-3,10,5,-10,8).

ČTYŘHRA JUNIOREK

Čtvrtfinále: Karolína MYNÁŘOVÁ, Kristýna ŠTEFCOVÁ – Bernadett Balintová, Nicole Trosmanová (Rumunsko, Izrael) 0:3 (-5,-8,-6).

ČTYŘHRA KADETŮ

Čtvrtifinále: Jiří MARTINKO, Vlastimil BUBEN – Daniele Pinto, Carlo Rossi (Itálie) 1:3 (-8,9,-7,-7).

 


 

Kompletní výsledky z 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda najdete na: http://www.eyc2014rivadelgarda.com/index.php/en/