“Představy o téhle juniorské Evropě byly poněkud jiné. Teď po turnaji mám hodně smíšené pocity. Věděl jsem, že to budu mít těžké. Pozice nasazené jedničky je ošemetná a přináší sebou velký tlak. Kromě toho se všichni hráči chtějí na favority vytáhnout a vypnou se k výborným výkonům. To se potvrdilo i v mém případě. Když nepočítám čtyřhru, tak jsem prohrál pouze dva zápasy. A jak Bělorus Jarušenko v soutěži družstev, tak Rus Jarušin ve dvouhře se vybičovali k neskutečným výkonům. V singlu jsem nakonec po boji prohrál v osmifinále. Nedá se nic dělat. Je to sport, život jde dál,“ ohlédl se za svým vystoupením na MEJ v Riva del Garda David Reitšpies.

David Reitšpies na snímku z osmifinálového utkání v singlu s Rusem Jarušinem

Co čtyřhra. Je medaile z deblu alespoň malou náplastí za osmifinálové vyřazení ve dvouhře a v soutěži družstev?

“Myslím si, že čtyřhra, to byl super výsledek. Vůbec to ze začátku na medaili nevypadalo. Zlomilo se to v utkání s Turky, kde jsme otočili prohraný zápas. Po jeho skončení jsem si řekl, že to snad musí přijít. A ono se to skutečně začalo obracet a došli jsme až do semifinále. Ale na sehrané Portugalce už jsme, bohužel, nestačili. I tak je bronz úspěchem, ale medaili ze singlu to pochopitelně nenahradí.“

Pohled na nejlepší juniorské bebly Evropy, zcela vpavo třetí D. Rietšpies a T. Polanský

V srpnu čeká na osmnáctiletého českého reprezentanta další výzva – start na II. Letních olympijských hrách mládeže v Číně.

“Na to se moc těším. Bude to velká sportovní i společenská událost, na kterou se sjedou mladí lidé z celého světa. Půjdu se ve volných chvílích podívat i na jiné sporty. Bude to paráda.“

Krátce po návratu z Číny bude v Olomouci turnaj World Tour Czech Open, který odstartuje novou mezinárodní sezónu. Co od ní očekáváš?

“Mě teď čeká mužská kategorie, což je pro moji další hráčskou kariéru klíčové. Velice důležité bude, jak se mi podaří přechod od juniorů mezi muže.“

V září se hraje v Lisabonu mistrovství Evropy družstev. Předpokládám, že se budeš ucházet o reprezentační dres na této vrcholné akci?

“Určitě se o reprezentační dres poperu. Udělám proto maximum. Budu se snažit o co nejlepší výkony, abych si vysloužil důvěru reprezentačního trenéra,“ dodal David Reitšpies.