Ve dvouhře mužů a žen bojovali o zlato nejvýše nasazení hráči turnaje. Oba finálové zápasy byly čistě singapurskou záležitostí. Ve finále singlu mužů porazil Zhan Jian turnajovou jedničku Gao Ninga 4:1. Bronz vybojoval Angličan Liam Pitchford po výhře nad Indem Achantou Kamalem 4:2. Dvouhra žen skončila dokonalým triumfem stolních tenistek Singapuru. Ve Feng Tianwei zvítězila nad Yu Mengyu 4:1, bronz získala další Singapurka Lin Ye, která porazila Australanku Lay Jian Fang 4:0.

Yu Mengyu ve finále singlu nestačila na krajanku Feng Tianwei

Nejúspěšnější účastnicí turnaje ve stolním tenisu na Hrách Commonwealthu byla Singapurka Feng Tianwei. Čtvrtá hráčka světa si v Glasgowě vybojoval tři zlaté medaile, v týmové soutěži, v singlu i v deblu, který vyhrála s Yu Mengyu.

XX. Hry Commonwealthu

Soutěže ve stolním tenisu

Závěrečné výsledky:

DVOUHRA MUŽŮ

Semifinále: GAO Ning (Singapur) – Liam Pitchford (Anglie) 4:3 (8,-11,12,-6,-10,7,6), ZHAN Jian (Singapur) – Sharat Kamal Achanta (India) 4:0 (6,6,6,8). Finále: ZHAN Jian - Gao Ning 4:1 (9,2,7,-6,7). Utkání o 3. místo:  Liam PITCHFORD – Sharat Kamal Achanta 4:2 (8,8,-4,9,-6,10)

DVOUHRA ŽEN

Semifinále: FENG Tianwei (Singapur) – Ye Lin (Singapur) 4:1 (11,-9,9,10,8), YU Mengyu (Singapur) – Lay Jian Fang (Austrálie) 4:0 (3,8,8,6). Finále: FENG Tianwei - Yu Mengyu 4:1 (7,8,9,-10,2). Utkání o 3. místo: YE Lin – Lay Jian 4:0 (5,4,7,7).

ČTYŘHRA MUŽŮ

Finále: GAO Ning, HU Li (Singapur) – Sharat Kamal Achanta, Anthony Arputharaj (Indie) 3:1 (-8,7,9,5). Utkání o 3. místo: Liam Pitchford, Paul Drinkhall (Anglie) - YANG Zi, ZHAN Jian (Singapur) 2:3 (-6,- 10,7,8,-10).

ČTYŘHRA ŽEN

Finále: FENG Tianwei, YU Mengyu (Singapur) – Lay Jian Fang, Miao Miao (Austrálie) 3:1 (5,-8,8,5). Utkání o 3. místo: LUO Anqi, ZHANG Mo (Kanada) – Joanna Drinkhallová, Kelly Sibleyová (Anglie)  3:2 (-6,-10,8,12,10).

SMÍŠENÁ ČTYŘHRA

Finále: Paul DRINKHALL, Joanna DRINKHALLOVÁ (Anglie) - Liam Pitchford, Ho Tin-Tin (Anglie) 3:2 (-7,-3,5,10,5). Utkání o 3. místo: Zhan Jian, Feng Tianwei (Singapur)  – Danny REED, Kelley SIBLEYOVÁ (Anglie) 1:3 (5,-9,-7,-10).

Kompletní výsledky turnaje ve stolním tenisu na Hrách Commonwealthu najdete zde: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2476&category=Special