Podle aktuální informace Mezinárodní federace stolního tenisu (ITTF) existují v současnosti čtyři výrobci plastových míčků (tři jsou z Číny a jeden z Japonska) a 21 značek, které jsou ITTF schválené pro použití v mezinárodních soutěžích. V dohledné době se do “této rodiny“ zařadí nový výrobce z Německa.

Na start na Belarus Open v rodném Minsku se připravuje i legendární Vladimir Samsonov, předseda Komise sportovců při ITTF. "Právě jsem začal přípravu s novými plastovými míčky. Bude nepochybně chvilku trvat, než si na ně zvyknu. V každém případě se na letošní Belarus Open těším. A jsem velmi rád, že moje země je hostitelem první světové události, na které se bude s plastovými míčky hrát," uvedl běloruský reprezentant Vladimir Samsonov, který se představí i na výborně obsazeném turnaji Czech Open v Olomouci.

I Vladimir Samsonov si zvyká na nové plastové míčky, přijede i do Olomouce

Klasické celuloidové míčky ale ještě zdaleka nekončí. Kromě mistrovství světa a dalších významných akcí ITTF, které se budou hrát výhradně s plastovými balónky, se mohou pořadatelé svobodně rozhodnout, jaké míčky pro své turnaje a soutěže zvolí.

Dokonce i blížící se II. Letní olympijské mládeže v čínském Nankingu se budou hrát s míčky z celuloidu, protože se s nimi hrály všechny kvalifikační turnaje…