Českou republiku bude v Nankingu reprezentovat celkem sedmatřicet sportovců ve čtrnácti sportovních odvětvích (atletice, plavání, kanoistice, veslování, cyklistice, střelectví, moderní gymnastice, judu, moderní pětiboji, stolním tenisu, taekwondu, tenisu a plážovém volejbalu, basketbalu 3 na 3).

Trojlístek vyslanců českého stolního tenisu před odletem do Nankingu

Slavností zahájení II. Letních olympijských her mládeže v Nankingu proběhne v sobotu 16. srpna na stadionu s kapacitou 60.000 diváků. Hned následující den odstartují soutěže ve stolním tenisu, které bude hostit hala Wutaishan Gymnasium. “Určitě je dobré, že budeme mít pár dnů na aklimatizaci a seznámení se s prostředím. Ještě neznáme přesný tréninkový plán, ale vypadá to, že bychom si mohli poprvé vyzkoušet halu již v úterý odpoledne,“ uvedl před odletem trenér Pavel Špaček.

Sedmnáctiletý Číňan Fan Zhendong je největší hvězdou turnaje stolních tenistů

Zkušený český trenér dobře ví, kde hledat favority olympijských soutěží ve stolním tenisu v Nankingu. “Samotný turnaj bude hodně o Asiatech, kteří mládežnickým kategoriím dominují. V Nankingu se sejde vynikající konkurence. Například Čínu bude reprezentovat Fan Zhendong, který je ve světovém žebříčku mužů na třetím místě. Evropané to budou mít nesmírně těžké. Pro naše mladé reprezentanty bude každé kolo, které vyhrajeme, úspěchem,“ vzhlíží k turnaji ve stolním tenisu Pavel Špaček.

David Reitšpies se s Kristýnou Štefcovou představí i v soutěži smíšených družstev

Na sedmnáctileté české reprezentanty, Davida Reitšpiese (SF SKK El Niňo Praha) a Kristýnu Štefcovou (Linec AG Froschberg), čekají v Nankingu soutěže jednotlivců a poté i start v soutěži dvoučlenných smíšených družstev. “Je dobré, že na rozdíl od první mládežnické olympiády máme kompletní družstvo. Před čtyřmi roky byl Ondra Bajger v Singapuru sám, v Nankingu budeme kromě singlů hrát i týmovou soutěž,“ dodal Pavel Špaček.

S českou výpravou odletěli do Nankingu i dva pracovníci štábu České televize, kteří budou v Číně denně pořizovat zajímavé reportáže.

Oficiální stránky II. Letních olympijských her v Nankingu: http://www.nanjing2014.org/en/