Právě sportovní komplex Wutaishan Gymnasium bude hostit turnaj ve stolním tenisu. “Hlavní hala je moc pěkná a prostorná. Jsou v ní jen čtyři stoly, což bude velmi přehledné, zejména pro diváky. Má to opravdu úroveň. Je vidět, že jsme v Číně, kde je stolní tenis nesmírně populární,“ popisuje první dojmy z Wutaishan Gymnasium trenér Pavel Špaček. “Z Olympijské vesnice jsme jeli do haly autobusem asi čtyřicet minut. Pořadatelé jsou velmi pozorní. Snaží se ze všech sil, aby bylo všechno v dokonalém pořádku. Každá země má k dispozici dobrovolníky, kteří se o starají o sportovce. Nás například dovedli téměř za ručičku až do haly…“

David Reitšpies a Kritýna Štefcová před Wutaishan Gymnasium v Nankingu

Středeční trénink Davida Reitšpiese a Kristýny Štefcové trval asi jeden a půl hodiny. Na zítra již mají oba sedmnáctiletí reprezentanti “sjednané“ zahraniční sparingpartnery. “Domluvili jsme Poláky, dobře se s nimi rozumí. David bude trénovat se Zatowkou a Týna s Bajorovou,“ přidává český kouč plán na zítra, kdy mají v hale přidělený čas odpoledne ve 13 hodin.

Kromě Olympijské vesnice a haly toto čeští stolní tenisté zatím mnoho neviděli. “V Olympijské vesnici panuje pořádek. Je pečlivě střežená. Na každém rohu stojí pracovník ostrahy nebo dobrovolník, který hlídá klid sportovců. Do vesnice vede jediný vchod, nikdo nepovolaný se do ní nedostane. Ubytování je velmi dobré. Máme prostorné byty s více pokoji. Většinou jsme ubytovaní po třech, já mám za spolubydlící trenérské kolegy z juda a atletiky,“ nechává nahlédnout do Olympijské vesnice v Nankingu Pavel Špaček.

Pohled na Olympijskou vesnici v čínském Nankingu

Po šesti týdnech se do Číny vrátil David Reitšpies. Zatímco v červnu zde absolvoval přípravný kemp, teď ho čeká ostrý start na II. Letních olympijských hrách mládeže: "Návrat do Činy proběhl podle představ, nebyly žádné komplikace. Postupně poznáváme nové prostředí a členy naší výpravy. Dnes už jsme byli i trénovat. První dojmy z haly jsou pozitivní, je sice velká ale to mně osobně nevadí. Jinak je to vážně pěkné, je vidět, že si Číňané dali opravdu hodně záležet," přidává první dojmy z Nankingu sedmnáctiletý český reprezentant David Reitšpies. 

David s Týnou a její spodlubydlící v Olympijské vesnici v Nankingu

Samotný turnaj ve stolním tenisu začíná v neděli 17. srpna. V pátek 15. srpna se jeho účastníci dozvědí všechny podstatné věci. Od 15:00 hodin je na programu technicko-organizační mítink a v 17:00 hodin bude olympijský turnaj ve stolním tenisu rozlosován.  

Oficiální webové stránky II. Letních olympijských her mládeže v Nankingu najdete na: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2059&category=YOG