Tři české debly postoupily do čtvrtfinále

Sobotní dopolední program 57. MEJ ve stolním tenisu v italském městě Riva del Garda začal pro české barvy poměrně dobře. Dva juniorské páry uspěly v osmifinálových zápasech. Karolína Mynářová s Kristýnou Štefcovou porazily portugalsko-nizozemskou dvojici Joana Motaová, Melanie Bierdragerová 3:1. Více práce měli v boji o čtvrtfinále David Reitšpies a Tomáš Polanský, kteří Lucemburčany Louise Vam Wambekeho a Luku Mladenovice vyřadili v pěti setech.

Pět českých deblů si zahraje osmifinále

V pátečním večerním bloku zápasů čtyřher se podařilo pěti českým reprezentačním dvojicím vybojovat postup do osmifinále 57. MEJ ve stolním tenisu, které se hraje v Riva del Garda. Ve čtyřhře kadetů se to povedlo Jiřímu Martinkovi a Vlastimilu Bubnovi. Ve stejně soutěži kadetek se v osmifinále představí hned dvě české dvojice Kateřina Čechová – Nikita Petrovová a Stanislava Slezáková – Zdena Blašková. V juniorské kategorii si postup do osmifinále nenechali ujít David Reitšpies a Tomáš Polanský, stejně jako Karolína Mynářová a Kristýna Štefcová.

Reitšpies, Polanský a Štefcová v osmifinále singlu

David Reitšpies a Tomáš Polanský zvládli večerní zápasy 3. kola dvouhry juniorů a postoupili do osmifinále 57. MEJ ve stolním tenisu, které se hraje v Riva del Garda. O chvilku později je napodobila Kristýna Štefcová, jež si ve třetím kole singlu juniorek poradila v pěti setech s Nizozemkou Melanie Bierdragerovou. David Reitšpies vyřadil představitele francouzské školy Paula Gauzyho 4:1 a Tomáš Polanský vyhrál česko-ruskou bitvu s Konstantinem Černovem 4:3 na sety.

Petrovová s Jarwisem blízko čtvrtfinále mixu

Blízko, blizoučko měl dnes k postupu do čtvrtfinále mixu na 57. MEJ ve stolním tenisu anglicko-český kadetský pár Thomas Jarvis - Nikita Petrovová, který vedl nad Rusy Arturem Abuševem a Elinou Rubovou 2:0 na sety, ale nakonec dramatický zápas prohrál 8:11 v páté sadě. Neuspěli ani Tomáš Polanský a Karolína Mynářová, kteří nestačili na juniorskou ruskou dvojici Nikita Jarušin - Jelizaveta Chlyžovová. Po osmifinálových zápasech v mixu se v Riva del Garda rozběhly “singlové“ soutěže.

Polanský s Mynářovou v osmifinále mixu

Juniorské mistrovství Evropy ve stolním tenisu v Riva del Garda pokračovalo blokem zápasů v deblových disciplínách. Řady českých reprezentačních dvojic ve smíšené čtyřhře dnes, bohužel, velmi rychle prořídly. Hned ve druhém kole juniorského mixu skončila i jedna z medailových nadějí pár David Reitšpies – Kristýna Štefcová, který překvapivě nestačil na Poláky Damiana Krefta a Paulinu Knyszewskou. Do zítřejšího osmifinále postoupili pouze Tomáš Polanský s Karolínou Mynářovou a Nikita Petrovová hrající smíšenou čtyřhru s anglickým kadetem Thomasem Jarvisem.

Slezáková i K. Čechová zvládly sedmisetové bitvy

Po včerejší předehře se dnes v Riva del Garda naplno rozběhly soutěže jednotlivců 57. MEJ ve stolním tenisu. Nejprve se na čtyřiadvaceti stolech bojovalo v prvním kole singlu a to v juniorské i kadetské kategorii. Reprezentantům české republiky se poměrně dařilo, “z kola ven“ jsou pouze junior Stanislav Kučera a benjamínek české výpravy kadet Jan Valenta. Další program sedmého dne juniorského mistrovství Evropy v Riva del Garda patří deblovým disciplínám. V nich do bojů zasáhne i nasazený juniorský smíšený pár David Reitšpies – Kristýna Štefcová.

Ve smíšené čtyřhře bez ztráty kytičky

V Riva del Garda se dnes odpoledne rozběhly soutěže jednotlivců 57. MEJ ve stolním tenisu. Reprezentanti české republiky se představili pouze ve smíšené čtyřhře a vedli si vesměs úspěšně. V juniorském mixu prošli vítězně úvodním kolem Stanislav Kučera s Veronikou Kmeťovou, Tomáš Polanský s Karolínou Mynářovou i Tomáš Málek s Barborou Kapounovou. David Reitšpies s Kristýnou Štefcovou měli jako nasazená dvojice volný los a nastoupí až ve druhém kole zítra odpoledne.

Šestnácté narozeniny Tomáše Polanského

Středa 16. července je na 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda jediným trochu volnějším dnem. Po obědě začínají soutěže jednotlivců, nejprve kvalifikace singlů, která se českých reprezentantů netýká. Poté začnou úvodním kolem soutěže ve smíšené čtyřhře. Do bojů zasáhnou též čeští hráči a hráčky, kteří dopoledne využili chvilky volna a vyrazili z hotelu St. Giorgio směr Riva del Garda, aby se osvěžili procházkou starým městem a nadechli se příjemné atmosféry pulsujícího městečka, které leží na břehu jezera Lago di Garda...

MEJ: Francie se vrátila na evropský trůn

První polovina 57. MEJ ve stolním tenisu v italském městě Riva del Garda patřila soutěžím družstev, které ve třech případech ovládli reprezentanti Francie (kadeti, junioři, juniorky). Zbývající evropský titul si podle očekávání vybojovaly kadetky Rumunska. Ze čtveřice českých reprezentačních celků dopadly nejlépe juniorky, které obsadily pátou příčku znamenající postup na juniorské mistrovství světa v Číně. I další české reprezentační celky se “vešly“ do elitní evropské šestnáctky v tomto pořadí: 9. junioři, 10. kadeti a 11. kadetky.

České juniorky si vybojovaly účast na MS

Závěrečný den soutěží družstev na 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda se rozhodovalo o konečném pořadí ve všech kategoriích. České reprezentační kolektivy dosáhly tři vítězství, pouze kadeti své utkání s Moldavskem prohráli. Nejlépe si v Riva del Garda vedly české juniorky, které po vydřené výhře 3:2 nad Slovinskem obsadily 5. místo, což navíc znamená jistou účast na letošním juniorském mistrovství světa v Číně. Finálové zápasy soutěží družstev jsou ve veletržním komplexu Baltera Expo Fair na programu odpoledne a večer.

České juniorky budou hrát o páté místo

Závěrečný pondělní blok zápasů o konečné pořadí na 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda přinesl české výpravě tři vítězství a jednu porážku. Neuspěly pouze kadetky, které bez Kateřiny Čechové a Nikity Petrovové nestačily na Švédky. Juniorky České republiky si poradily 3:1 s Chorvatskem, jemuž chyběla Lea Rakovacová. Zvítězili i kadeti, kteří s debutantem Janem Valentou v sestavě porazili Srbsko 3:0, stejným výsledkem skončilo večerní utkání českých juniorů se Slovinskem.

Čtvrtfinále MEJ: Česká republika – Francie 0:3

Česká republika na letošním 57. MEJ ve stolním tenisu, které hostí Riva del Garda, medaili v soutěžích družstev nezíská. Poslední “želízko v ohni“, juniorky, podlehly v dnešním čtvrtfinále favorizované Francii 0:3. Výsledek je pro české reprezentantky hodně krutý, neboť úvodní dvouhry byly naprosto vyrovnané a Mynářová i Štefcová svým soupeřkám podlehly o dva míčky v pátém setu. Na české juniorky teď čekají v Riva del Garda zápasy o 5. až 8. místo. Junioři České republiky porazili v utkání skupiny o 9. až 16. místo Rakousko 3:2.

Kadeti i kadetky vyhráli shodně 3:1

V Riva del Garda pokračuje 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda. Družstva kadetů i kadetek České republiky vstoupila vítězně do skupiny o 9. – 16. místo. Oba české reprezentační kolektivy vyhrály shodně 3:1 a mají jednu jistotu, zachovaly si příslušnost v elitní výkonnostní kategorii i pro příští MEJ, které se uskuteční v Bratislavě. Kadeti České republiky zvítězili 3:1 nad Slovinskem, kadetky stejným poměrem přehrály Rakousko. Na oba české kolektivy čeká ještě dnes další utkání ve skupině o 9. až 12. místo.

Juniorky se o medaili střetnou s Francií

Neděle 13. července mnoho štěstí české výpravě na 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda nepřinesla. Po kadetech a kadetkách zůstali před branou čtvrtfinále i junioři, a tak jediným družstvem, které si dnes vybojovalo postup mezi osm nejlepších týmů, jsou juniorky. Svěřenkyně trenéra Kamila Koutného v osmifinálovém utkání porazily Izrael 3:2, když se o body rovnou měrou podělily všechny tři hráčky Kristýna Štefcová, Karolína Mynářová a Barbora Kapounová.

Kadeti ani kadetky na čtvrtfinále nedosáhli

Na 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda se rozběhly osmifinálové zápasy soutěže družstev. Úvod patřil kadetské kategorii. Oba české reprezentační kolektivy prošly mezi nejlepších šestnáct týmů až z baráže, a tak narazily na silné soupeře. Kadetky České republiky se utkaly s Německem, kterému podlehly 0:3. Čeští kadeti vzdorovali Polákům více, ale skvělý Werecki dovedl soupeře ke třem bodům a k postupu do čtvrtfinále. Kadeti i kadetky České republiky budou pokračovat v turnaji ve skupině o 9. až 16. místo.

Skvělé: i kadetky se probojovaly do osmifinále

Všechny české reprezentační kolektivy si na MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda zahrají osmifinále soutěže družstev. I kadetky České republiky zvládly barážové utkání s Chorvatskem, které dnes dopoledne po bojovném výkonu porazily 3:0. Klíčem k vítězství byly dvě zvládnuté pětisetové bitvy v úvodu těžkého zápasu a výborný výkon dvojice Kateřina Čechová – Nikita Petrovová ve čtyřhře. Svěřenkyně trenérky Andrey Botkové tak zkompletovaly čtyřlístek českých týmů v osmifinále MEJ v Riva del Garda.

Kadeti zvládli barážové utkání s Tureckem

Čeští kadeti dnes dopoledne promarnili velkou šanci dostat se bez “oprav“ do elitní šestnáctky MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda. Nešťastná porážka 2:3 s Itálií je poslala do baráže, kde je čekalo Turecko. A bylo to další velké drama, které musela rozhodnout až závěrečná dvouhra. Na rozdíl od utkání s Itálií se Češi radovali, porazili kadety Turecka 3:2 a postoupili mezi nejlepších šestnáct družstev MEJ 2014.

Junioři i juniorky jsou v osmifinále MEJ

Bez ztráty kytičky prošli základní skupinou MEJ 2014 v Riva del Garda junioři České republiky. Svěřenci trenéra Pavla Špačka v závěrečném utkání skupiny D porazili Nizozemsko 3:1 a postoupili do osmifinále z prvního místa. Bezpečný postup mezi šestnáct nejlepších družstev si v posledním utkání ve skupině zajistily i české juniorky, které zdolaly Bělorusko 3:0. Oba české juniorské kolektivy si tak zahrají osmifinále MEJ ve stolním tenisu, které je na programu v neděli 13. července.

Čeští kadeti měli postup na dosah ruky

Na juniorském mistrovství Evropy ve stolním tenisu v Riva del Garda dnes vrcholí skupinová fáze soutěží družstev. V kadetské kategorii se dnes českým reprezentačním celkům nedařilo, oba své poslední zápasy ve skupině A prohrály a čeká je nepříjemná baráž o postup do osmifinále. Přitom kadeti měli postup mezi šestnáct nejlepších týmů na dosah ruky, ale výborně rozehrané utkání s Itálií nedotáhli do vítězného konce. Kadeti i kadetky tak obsadili ve skupinách 3. místo.

Druhé vítězství českých juniorů v Riva del Garda

Blok večerních zápasů prvního dne 57. MEJ ve satolním tenisu v italském městě Riva del Garda přinesl českým barvám jedno vítězství a jednu porážku. Junioři České republiky uspěli i ve druhém utkání skupiny D, když porazili silné Německo 3:1. České juniorky se utkaly s favorizovaným Rumunskem, kterému podlehly 1:3.

Počet záznamů: 1466

<< <   1 2 3 4 5 6 7 ...   > >>   [21 ... 40 z 1466]