Kadeti zdolali Bělorusy, kadetky prohrály s Rumunskem

Ve druhém kole soutěží družstev 57. MEJ ve stolním tenisu si české reprezentační kolektivy v kadetské věkové kategorii role vyměnily. Kadetky s favorizovaným Rumunskem bojovaly ze všech sil, ale nakonec prohrály 0:3. Důležité vítězství zaznamenali kadeti České republiky, kteří zvítězili nad Běloruskem 3:0. Jak kadeti, tak kadetky mají zítra v 11:00 hodin před sebou závěrečné zápasy ve skupině. V obou případech to bude přímý souboj o druhé postupové místo do osmifinále: kadeti se utkají s Italy, na české kadetky čeká Turecko.

Junioři i juniorky vstoupili do MEJ vítězně

Vydařený úvod soutěže družstev na 57. MEJ ve stolním tenisu v italském městě Riva del Garda mají za sebou junioři i juniorky České republiky. Oba reprezentační kolektivy zvládly na výbornou úvodní utkání elitní výkonností kategorie. Svěřenci trenéra Pavla Špačka zvítězili nad nebezpečným Švýcarskem 3:1, hladkou výhru 3:0 si připsaly do tabulky skupiny D české juniorky, které Maďarkám nedovolily uhrát jediný bod. Ještě dnes večer sehrají oba české juniorské výběry druhé zápasy ve skupinách, na juniory čeká silné Německo, juniorky se střetnou s Rumunskem.

Kadeti podlehli Rumunsku, kadetky zdolaly Bulharsko

V italském městě Riva del Garda bylo dnes zahájeno 57. kadetské a juniorské mistrovství Evropy ve stolním tenisu. V dopoledním bloku zápasů elitní výkonnostní kategorie (LEVEL 1) se představily dva české reprezentační kolektivy. Vedly si se střídavými úspěchy. Kadeti České republiky nestačili na Rumunsko, které sice hodně potrápili, ale nakonec favorizovanému celku podlehli 1:3. Dařilo se českým kadetkám, jež si poradily s Bulharskem hladce 3:0. Junioři a juniorky vstoupí do soutěže družstev na MEJ 2014 ve 13 hodin.

V pátek začíná MEJ 2014 ve stolním tenisu

Opona se zvedá: 57. kadetské a juniorské mistrovství Evropy ve stolním tenisu začíná. Úvod mládežnického šampionátu, který od 11. do 20. července hostí italské město Riva del Garda, patří soutěžím družstev. První den MEJ, v pátek 11. července, mají mladí čeští reprezentanti hodně náročný program. V elitní výkonnostní kategorii sehrají v základních skupinách po dvou zápasech, které hodně napoví o jejich ambicích na letošním mládežnickém vrcholu sezony.

Představujeme české reprezentační kolektivy (4)

Družstvo kadetek České republiky bylo na loňském “domácím MEJ“ v Ostravě příjemným překvapením. Svěřenkyně trenérky Andrey Botková se vrátily do elitní výkonnostní kategorie, kde nakonec obsadily velmi pěkné 11. místo. Z loňského úspěšného týmu zůstaly Kateřina Čechová a Stanislava Slezáková, které pro MEJ 2014 v Riva del Garda doplnily Nikita Petrovová a Zdena Blašková. V základní skupině A se české kadetky postupně utkají s Bulharskem, Rumunskem (obhájkyně prvenství) a Tureckem.

Představujeme české reprezentační kolektivy (3)

Družstvo kadetů bylo na loňském “domácím MEJ“ v Ostravě chloubou české mládežnické reprezentace. Zlato ze soutěže družstev a další “kadetské“ medaile Tomáše Polanského zařadily Českou republiku mezi nejúspěšnější země šampionátu. Na letošním MEJ v Riva del Garda má trenér Luboš Pěnkava k dispozici zcela jiný tým. Jediným kadetem, který okusil atmosféru juniorského mistrovství Evropy, je Jiří Martinko. Ale o tom již více naše dnešní vizitka reprezentačního družstva kadetů České republiky.

Nabídka startu samoplátců na Czech Open 2014

Olomouc bude v srpnu potřetí za sebou hostit turnaj seriálu ITTF World Tour ve stolním tenisu – Czech Open. Kromě oficiální české reprezentace se turnaje tzv. Major Series s celkovou dotací 100.000 US dolarů, který se uskuteční od 28. do 31. srpna ve sportovní hale UP Olomouc, mohou zúčastnit i samoplátci. Zájemci o start na Czech Open 2014 v Olomouci zašlou své přihlášky (pouze písemně) do 23. července na e-mail předsedy KVS Petra Nedomy (petr.nedoma@volny.cz).

Představujeme české reprezentační kolektivy (2)

Družstvo juniorek České republiky skončilo na loňském “domácím MEJ“ v Ostravě na dvanáctém místě. Letos v italském letovisku Riva del Garda se jistě pokusí svěřenkyně trenéra Kamila Koutného toto umístění vylepšit. V základní skupině se české juniorky postupně střetnou s Maďarskem, Rumunskem a Běloruskem. A tyto zápasy hodně napoví o ambicích družstva, které na MEJ v Riva del Garda povede trenér Kamil Koutný. Podívejme se na tým juniorek České republiky podrobněji.

Představujeme české reprezentační kolektivy (1)

Juniorské mistrovství Evropy 2014 v Riva del Garda se nezadržitelně blíží. Úvod šampionátu bude jako obvykle patřit soutěžím družstev, které vyvrcholí ve středu 15. července. Všechny české reprezentační kolektivy hrají na letošním na MEJ v Riva del Garda v elitní výkonnostní kategorii. Podívejme, jak vypadá jejich složení, los a program zápasů v základních skupinách. Dnes si představíme družstvo juniorů České republiky, které na MEJ 2014 v Riva del Garda povede zkušený trenér Pavel Špaček.

Úvodní den MEJ 2014 třikrát s Rumunskem

Mladí čeští reprezentanti již znají přesný “jízdní řád“ svých zápasů v základních skupinách soutěže družstev na 57. kadetském a juniorském mistrovství Evropy, které bude od 11. do 20. července hostit italské město Riva del Garda. Úvod šampionátu bude hodně náročný, neboť v pátek 11. července čekají na všechny účastníky MEJ hned dva těžké zápasy. Nejčastějším soupeřem českých reprezentačních kolektivů bude Rumunsko, se kterým se úvodní den soutěže družstev utkají kadeti, kadetky a juniorky.

Dveře do reprezentace mají všichni otevřené

V úterý 1. července se ujal pomyslného kormidla české reprezentace stolních tenistů Jindřich Panský. Bývalý vynikající čs. reprezentant se hned následující den objevil na závěrečném soustředění před blížícím se MEJ v Itálii. Při dopoledním tréninku ve vlašimské hale přímo za stolem sledoval své následovníky, kteří se připravují na letošní mládežnický vrchol sezóny. Poté si třiapadesátiletý Jindřich Panský našel čas na krátký rozhovor o jeho nové roli v českém stolním tenisu.

Ve Vlašimi vrcholí příprava na MEJ 2014

Ve Vlašimi v těchto dnech vrcholí příprava české mládežnické reprezentace na 57. MEJ ve stolním tenisu, které se od 11. do 20. července uskuteční v italském městě Riva del Garda. Mladí reprezentanti na závěrečném soustředění ladí formu na tradiční vrchol sezóny. Ve vlašimském středisku trénuje kompletní patnáctka nominovaných hráčů a hráček, v pondělí se k reprezentační výpravě připojili i David Reitšpies s Tomášem Polanským, kteří absolvovali přípravný kemp ITTF v čínské Šanghaji.

Štefcová na olympiádu mládeže do Nankingu

Český stolní tenis bude mít na II. Letních olympijských hrách mládeže, které bude letos v srpnu hostit čínské město Nanking, dvojnásobné zastoupení. Vedle nejlepšího evropského juniora, Davida Reitšpiese, si turnaj ve stolním tenisu zahraje i Kristýna Štefcová. Na sedmnáctiletou hráčku rakouského klubu Linec AG Froschberg se usmálo štěstí, když se dostala na olympiádu mládeže díky uvolněnému místu, které NOC a ITTF původně rezervovaly pro jednu hráčku z rozvojových zemí.

Rekordních 46 evropských zemí na MEJ

V italském městě Riva del Garda vrcholí přípravy na 57. mistrovství Evropy kadetů a juniorů ve stolním tenisu, které v tomto známém letním letovisku proběhne od 11. do 20. července 2014. Pořadatelé hlásí, že půjde o rekordní šampionát. Letošního MEJ se zúčastní mladí stolní tenisté ze 46 evropských zemí, v soutěži družstev je nejvíce obsazena kategorie kadetů (42 přihlášených týmů). Desetidenní boje bude hostit moderní Baltera Expo komplex v Riva del Garda o rozloze 25.000 metrů čtverečních.

Reitšpies a Polanský viděli čínskou Superligu

V čínské Šanghaji dnes skončil speciální kemp Mezinárodní federace stolního tenisu (ITTF) pro účastníky letošních Letních olympijských her mládeže, kterého se zúčastnila i dvojice českých juniorských reprezentantů David Reitšpies a Tomáš Polanský. Poslední den byl opravdu pestrý. Nejprve se dohrával se závěrečný turnaj, poté měli účastníci kempu možnost zhlédnout zápas čínské Superligy, v kterém se představilo hned několik hvězd světového stolního tenisu.

Širuček prohrál s Jošimurou v pěti setech

V Japonské Jokohamě se hraje turnaj seriálu GAC GROUP 2014 ITTF World Tour ve stolním tenisu – Japan Open. Jediný český zástupce v “Zemi vycházejícího slunce“, Pavel Širuček, ve svém úvodním vystoupení v hlavní soutěži neuspěl. Jedenadvacetiletý český reprezentant podlehl v 1. kole dvouhry mužů Japonci Maharu Jošimurovi 1:4 na sety. Jošimura patří k mladé nastupující generaci japonských stolních tenistů, v uplynulé soutěžní sezóně hrál německou Bundesligu za TTC Hagen.

Jokohama: Širuček postupuje z prvního místa

V Johokamě dnes začal turnaj seriálu GAC GROUP 2014 ITTF World Tour ve stolním tenisu – Japan Open s celkovou dotaci 200.000 US dolarů. Ve dvoudenní kvalifikaci, která tento podnik nejkvalitnější kategorie tzv. Super Series se představil také český reprezentant Pavel Širuček. Jedenadvacetiletý český stolní tenista si v kvalifikaci počínal výborně a po výhrách nad Tchaj-wancem Lai Yi-Yao a Indem Sahilem Shettym postoupil do hlavní soutěže z prvního místa ve skupině.

Širuček na Japan Open v Jokohamě

Seriál turnajů GAC GROUP 2014 ITTF World Tour ve stolním tenisu má tento týden na programu závěrečný podnik “asijské minisérie.“ Od středy 18. června do neděle 22. června je v japonské Jokohamě na programu Japan Open, který má celkovou dotaci 200.000 US dolarů. Na šestém letošním turnaji nejkvalitnější kategorie tzv. Super Series se představí také český reprezentant Pavel Širuček, který je v Jokohamě v doprovodu svého “klubového šéfa“ ze STEN marketingu HB Ostrov Havlíčkův Brod Miroslava Jinka.

Novým reprezentačním trenérem mužů byl jmenován Jindřich Panský

VV ČAST jmenoval nového reprezentačního trenéra mužů. Do výběrového řízení se přihlásilo celkem šest uchazečů.

V pondělí začne závěrečná fáze přípravy na MEJ

V pondělí 16. června zahájí česká mládežnická reprezentace závěrečnou fázi přípravy na letošní MEJ, které se od 11. do 20. července uskuteční v italském městě Riva del Garda. Bude podobně jako vloni probíhat ve třech pětidenních výcvikových táborech, kde budou mladí reprezentanti ladit formu na tradiční vrchol sezóny. První soustředění bude oddělené pro dívčí a chlapeckou část reprezentace. V Havířově se od 16. do 20. června budou připravovat kadetky a juniorky, ve stejném termínu čeká na kadety a juniory, s výjimkou Davida Reitšpiese a Tomáše Polanského, soustředění ve Vlašimi.

Počet záznamů: 1466

<< <   1 2 3 4 5 6 7 8 ...   > >>   [41 ... 60 z 1466]