Nominace na Euro Mini Champs 2014

Celkem deset nejmladších reprezentantů České republiky se v srpnu představí na turnaji Euro Mini Champs 2014 ve stolním tenisu ve francouzském Štrasburku. Komise mládeže České asociace stolního tenisu nominovala na toto neoficiální mistrovství Evropy nejmladšího a mladšího žactva, které se od 22. do 24. srpna 2014 uskuteční v Schiltigheimu, což je předměstí Štrasburku, následující hráče a hráčky:

Zdůvodnění nominace kadetů na MEJ 2014

VV ČAST se rozhodl zveřejnit oficiální zdůvodnění nominace kadetské reprezentace na MEJ 2014 v Itálii. VV nominaci trenéra na základě schválení KVS jednoznačně podporuje a neshledalo žádné pochybení. VV se rovněž distancuje od urážek a nactiutrhání ze strany V.Koldase, trenér, realizační tým a KVS mají plnou důvěru.

Los soutěží družstev 57. MEJ ve stolním tenise

V sídle Evropské unie stolního tenisu (ETTU) v Lucemburku dnes byly rozlosovány soutěže družstev, které odstartují 57. mistrovství Evropy kadetů a juniorů v italském městě Riva del Garda. Letošní mistrovství Evropy kadetů a juniorů ve stolním tenisu bude od 11. do 20. července hostit známé italské letovisko Riva del Garda ležící v provincii Trentino na břehu jezera Lago di Garda. Všechny čtyři české reprezentační kolektivy se představí v elitní výkonnostní kategorii.

Jak vypadal dnešní den na kempu v Šanghaji?

V čínské Šanghaji již naplno běží speciální kemp ITTF pro účastníky Letních olympijských her mládeže, kterého se účastní také dvojice českých juniorských reprezentantů David Reitšpies a Tomáš Polanský. Na oba naše mladé stolní tenisty čekal v Číně “ostrý start.“ Hned od úvodních minut hodin pobytu v Šanghaji měli hodně náročný program, ostatně nejlépe o tom hovoří první informace od jejich reprezentačního trenéra Pavla Špačka.

Reitšpies s Polanským se připravují v Šanghaji

David Reitšpies a Tomáš Polanský se od včerejšího dne připravují v Číně. Dva nejlepší čeští junioři jsou s reprezentačním trenérem Pavlem Špačkem v Šanghaji, kde probíhá speciální kemp ITTF pro účastníky Letních olympijských her mládeže 2014, které se letos v srpnu uskuteční právě v Nanjingu v Číně. Přípravu třiadvaceti vybraných hráčů a hráček ze dvanácti zemí v čínské Šanghaji vedou legendární stolní tenisté a mistři světa Švéd Jörgen Persson a Číňan Wang Liqin.

K. Čechová s Petrovovou v semifinále deblu

I závěrečný den kvalitně obsazeného turnaje světového juniorského okruhu ITTF – Polish Junior & Cadet Open 2014 ve Wladyslawowu přinesl české reprezentační výpravě “medailové“ umístění. Ve čtyřhře kadetek se Kateřina Čechová a Nikita Petrovová probojovaly až do semifinále, kde prohrály s favorizovanou rumunskou dvojicí Adina Diaconuová – Andreea Dragomanová 1:3 na sety. V singlu se v kadetských soutěžích dostala nejdále Kateřina Čechová, která v osmifinále podlehla Maďarce Feherové těsně 2:3.

Nominace na ME juniorů 11. - 20.7.2014 Itálie - Lago di Garda

VV ČAST schválil dle návrhů reprezentačních trenérů mládeže a schválení KVS nominaci na letošní ME juniorů a kadetů v Itálii.

České juniorky ve finále Polish Junior & Cadet Open

Na turnaji světového juniorského okruhu ITTF – Polish Junior & Cadet Open 2014 dnes vyvrcholily soutěže družstev. Z českých reprezentačních kolektivů si ve Wladyslawowu vedly nejlépe české juniorky, které se probojovaly na stupně vítězů. Trojlístek Karolína Mynářová, Kristýna Štefcová a Barbora Kapounová vyhrál základní skupinu F a posléze uspěl ve čtvrtfinále i v semifinále. Svěřenkyně trenéra Kamila Koutného zastavily až ve finále favorizované Rumunky, které souboj o prvenství v turnaji vyhrály 3:1.

Dva stříbrné debly na Polish Junior & Cadet Open

Skvěle pro mladé české reprezentanty začala generálka na červencové MEJ ve stolním tenisu. Na kvalitně obsazeném turnaji světového juniorského okruhu ITTF – Polish Junior & Cadet Open 2014, které hostí město Wladyslawowo, dnes vybojovali dvě medailová umístění. V obou případech se jednalo o deblové disciplíny. Ve čtyřhře juniorů se David Reitšpies a Tomáš Polanský probojovali až do finále, stejný úspěch zaznamenaly i nejlepší české juniorky Karolína Mynářová a Kristýna Štefcová.

Stanislav Kučera v semifinále Slovak Junior Open

Pěkného úspěchu dosáhl na turnaji světového juniorského okruhu ITTF – Slovak Junior Open 2014, které hostilo město Senec, Stanislav Kučera. Český juniorský reprezentant se ve dvouhře probojoval až do semifinále, kde podlehl Romainu Ruizovi z Francie 1:4 na sety. Z českého pohledu ještě stojí za zmínku osmifinálová účast dvojice Patrik Klos – Jiří Martinko ve čtyřhře juniorů. Ostatním českým reprezentantům se již tolik nedařilo, do závěrečných bojů turnaje se kromě Stanislava Kučery a již zmíněného deblu nikdo neprobojoval.

Záhřeb: Vacenovská na finále nedosáhla

Iveta Vacenovská na postup do finále dvouhry žen na turnaji seriálu GAC GROUP ITTF World Tour 2014 ve stolním tenisu - Croatia Open nedosáhla. Osmadvacetiletá Česká reprezentantka v dnešním semifinále podlehla Yang Xiaoxin, reprezentující Monako, 1:4 na sety. Yang Xiaoxin nakonec celý turnaj v Záhřebu vyhrála, když ve finále porazila Japonku Misako Wakamijaovou 4:1. Vítězem mužského singlu se stal Němec Ricardo Walther.

Junioři prohráli ve čtvrtfinále těsně s Japonskem B

Na turnaji světového juniorského okruhu ITTF – Slovak Junior Open 2014, které hostí město Senec, dnes vyvrcholily soutěže družstev. V české výpravě sice chybí naši nejlepší junioři a juniorky, přesto se jeden reprezentační tým do závěrečných bojů probojoval. Družstvo juniorů ČR A (Tibor Pavlík, Stanislav Kučera, Jakub Němeček) postoupilo na Slovak Open 2014 do čtvrtfinále, kde podlehlo favorizovanému celku Japonska B po dramatickém boji 2:3. O dva body českého týmu se "postaral" obranář Stanislav Kučera.

Vacenovská porazila i Balážovou a je v semifinále

Česká reprezentantka Iveta Vacenovská se na turnaji seriálu GAC GROUP ITTF World Tour 2014 ve stolním tenisu - Croatia Open probojovala už do semifinále. Osmadvacetiletá hráčka rakouského klubu Linec AG Froschberg dnes nejprve porazila nebezpečnou Nizozemku Britt Eerlandovou 4:2 a poté ve večerním čtvrtfinále přehrála v pěti setech Slovenku Barboru Balážovou. Třiadvacetiletý český reprezentant Tomáš Tregler prohrál v osmifinále dvouhry mužů s nejvýše nasazeným hráčem turnaje, mladým Japoncem Jutou Muramacem 0:4 na sety.

Croatia Open: Tregler a Vacenovská v osmifinále

V chorvatském Záhřebu pokračuje turnaj seriálu GAC GROUP ITTF World Tour 2014 ve stolním tenisu - Croatia Open. Tomáš Tregler a Iveta Vacenovská prošli ve dvouhře úvodnímu koly hlavní soutěže a probojovali se do odpoledního osmifinále. Tomáš Tregler nejprve porazil Angličana McBeatha 4:2, poté pomstil Michala Obešla a smetl Maďara Magyara ve čtyřech setech, Iveta Vacenovská v prvním kole vyřadila Chorvatku Brodarovou, ve druhém pak přešla přes Srbku Andreu Todorovičovou.

Záhřeb: Tregler s Vožickým do hlavní soutěže

V chorvatském Záhřebu se hraje další turnaj seriálu GAC GROUP ITTF World Tour 2014 ve stolním tenisu - Croatia Open. V chorvatské metropoli dnes odpoledne skončila dvoudenní kvalifikace, které se zúčastnilo i šest českých stolních tenistů. V její skupinové fázi si přímý postup do hlavní soutěže zajistili Tomáš Tregler a Bohumil Vožický. Jakub Seibert a Michal Beneš obsadili ve svých skupinách druhé místo a museli do mezikvalifikace, kde však na své soupeře nestačili.

V Záhřebu pokračuje ITTF World Tour 2014

V chorvatském Záhřebu tento týden pokračuje seriál turnajů GAC GROUP ITTF World Tour 2014 ve stolním tenisu. Letošní Croatia Open, který je opět zařazen do kategorie Challenge s dotací 30 tisíc dolarů, začíná ve středu 21. května a vyvrcholí v sobotu 24. května. V chorvatské metropoli se představí i sedm českých stolních tenistů a ženská reprezentační jednička Iveta Vacenovská. Nejvýše nasazenými hráči turnaje v Záhřebu jsou Chorvat Andrej Gačina (WR: 33.) a Maďarka Georgina Pótaová (WR: 35.).

S Ivetou Vacenovskou o letošním MS v Tokiu

Mistrovství světa družstev ve stolním tenisu v Tokiu je již minulostí. Krátce po jeho skončení se jednotlivé výpravy vydaly na cestu do svých domovů, česká reprezentace nebyla výjimkou. Na závěr pobytu v Tokiu čekal na účastníky této velké světové akce jeden poněkud nepříjemný zážitek. V noci z neděle na pondělí otřáslo japonskou metropolí zemětřesení, které v hotelu vzbudilo téměř celou českou výpravu. Naštěstí nenarušilo českým reprezentantům plánovanou cestu domů.

Nic nového pod sluncem, čínská nadvláda pokračuje

Očekávaným triumfem reprezentantů Číny skončilo letošní mistrovství světa družstev ve stolním tenisu, které dnes vyvrcholilo v japonském Tokiu. Světová velmoc číslo 1 vybojovala oba turnajové tituly, celkem již podevatenácté v historii světových šampionátů. Evropský stolní tenis nejlépe reprezentovali Němci. Úřadující evropští šampióni získali stejně jako na dvou předchozích MS cenné stříbrné medaile. A jak dopadli české reprezentační kolektivy? Na to se podíváme v hodnocení jejich nových trenérů Pavla Krpce a Josefa Plachého.

Na závěr MS těsná porážka s Maďarskem

České stolní tenistky se rozloučily s letošním mistrovstvím světa družstev v Tokiu porážkou. Svěřenkyně trenéra Pavla Krpce v dnešním utkání o 13. místo v elitní Championships divizi podlehly Maďarsku těsně 2:3. V konečném pořadí světového šampionátu tak českým reprezentantkám patří 15. místo, o které se dělí společně s Rakouskem. Ve srovnání s předchozím MS v Dortmundu v roce 2012 si české stolní tenistky o dvě příčky polepšily a co je nejdůležitější, zabezpečily si účast v elitní elitní Championships divizi i pro mistrovství světa v roce 2016 v Kuala Lumpuru.

Nečekaná předehra sobotního zápasu se Srbskem

Další neuvěřitelné drama “sehrály“ dnes na světovém šampionátu v japonském Tokiu stolní tenistky České republiky. Na rozdíl od smolně prohraného zápasu s Ukrajinou se tentokrát mohly po závěrečném míčku utkání se Srbskem radovat. Dana Čechová zvrátila nepříznivý vývoj rozhodujícího setu v souboji s Anou-Marií Erdeljiovou a zajistila českým reprezentantkám nejen vítězství 3:2, ale i účast v elitní Championships divizi pro následující mistrovství světa družstev, které bude v roce 2016 hostit Kuala Lumpur.

Počet záznamů: 1466

<< <   1 2 3 4 5 6 7 8 9 ...   > >>   [61 ... 80 z 1466]