Iveta Vacenovská se do Japonska těší

Na Japonsko Iveta Vacenovská nedá dopustit. V této asijské zemi stolnímu tenisu zaslíbené odehrála svůj dosud nejvydařenější turnaj v životě. Na mistrovství světa jednotlivců v roce 2009 v Jokohamě se jako jediná Evropanka probojovala ve dvouhře až do čtvrtfinále. Teď se osmadvacetiletá česká reprezentantka do Země vycházejícího slunce opět vrací. Od pondělí ji čeká mistrovství světa družstev, které hostí Tokio.

Nabídka startu na Slovak Junior Open

Česká asociace stolního tenisu (ČAST) nabízí účast samoplátcům na turnaji seriálu ITTF JUNIOR CIRCUIT EVENT - Slovak Junior Open, který se uskuteční 22. až 25. května 2014 v Senci. Česká reprezentace vyšle na náklady ČAST na tento turnaj 3 juniory + reprezentačního trenéra juniorů.

Mynářová na postup do Nanjingu nedosáhla

V Buenos Aires vyvrcholil závěrečný kvalifikační turnaj pro Letní olympijské hry mládeže, které bude letos v srpnu hostit čínské město Nanjing. Sedmnáctiletá česká reprezentantka Karolína Mynářová, bohužel, na jediné postupové místo nedosáhla. Odchovankyně havířovského stolního tenisu sice v pondělí suverénně vyhrála základní skupinu, ale v dnešním důležitém čtvrtfinálovém utkání prohrála s nejvýše nasazenou hráčkou turnaje Chorvatkou Leou Rakovacovou 0:4.

Mynářová vyhrála turnaj v Buenos Aires

V Buenos Aires vyvrcholil další turnaj juniorského světového okruhu Argentina Junior & Cadet Open 2014. Dvouhra juniorek se stala kořistí sedmnáctileté české stolní tenistky Karolíny Mynářové, která ve finále porazila Charlotte Careyovou z Walesu 4:3 na sety. České juniorské reprezentantky se prosadily i v soutěži družstev. Celek České republiky ve složení Karolína Mynářová a Barbora Kapounová vyhrál základní skupinu C a v hlavní soutěži se probojoval až do finále. Češky prohrály v boji o turnajový titul se smíšeným družstvem Wales/Uruguay 1:3.

Dmitrij Prokopcov se těší na Velikonoce

Jubilejní desáté mistrovství světa čeká v Tokiu na českou reprezentační jedničku Dmitrije Prokopcova. Čtyřiatřicetiletý stolní tenista francouzského klubu GV Hennebont si své starty na MS rovnoměrně rozdělil mezi dvě země. V barvách rodné Ukrajiny absolvoval pět šampionátů, teď ho čeká páté vystoupení na světové scéně v dresu České republiky, jejíž dres hájí od roku 2009. Dmitrij Prokopcov se na svůj jubilejní, desáté MS těší. Jediné, co ho mrzí je, že si v Tokiu nezahraje v elitní výkonnostní kategorii…

Tregler vyhrál Luxembourg Open 2014

Tomáš Tregler vyhrál 7. ročník mezinárodního turnaje Luxembourg Open Table Tennis Championships ve stolním tenisu. Třiadvacetiletý český reprezentant ve finále dvouhry mužů v Lucemburku porazil Rusa Vjačeslava Burova 4:2 na sety. Úspěch českých stolních tenistů zvýraznil sedmnáctiletý David Reitšpies, který odsadil třetí příčku. Dvojice mladých českých reprezentantů se prosadila i v soutěži družstev. Tomáš Tregler a David Reitšpies našli jediné přemožitele až ve finále, když podlehli Švédům Kallbegovi a Ahlanderovi 1:2.

Nové reprezentační kádry mládeže

Výkonný výbor České asociace stolního tenisu (ČAST) schválil složení reprezentačních kádrů mládeže pro druhou polovinu sezóny 2013/2014.

Výběrové řízení na reprezentačního trenéra družstva mužů

VV ČAST vypisuje výběrové řízení na pozici REPREZENTAČNÍHO TRENÉRA MUŽŮ.

Mynářová bude hrát kvalifikaci na YOG v Nanjingu

Jihoamerická “mise" trojice českých juniorských reprezentantek pokračuje. Po turnaji seriálu ITTF World Tour ve stolním tenisu – Chile Open 2014 v Santiagu de Chile se Karolína Mynářová, Barbora Kapounová a Veronika Tušlová s trenérem Kamilem Koutným přesunou do Argentiny. V Buenos Aires se trojlístek mladých českých stolních tenistek zúčastní turnaje juniorského světového okruhu Argentina Junior & Cadet Open 2014 (17. až 20. dubna), na který v pondělí 21. dubna a v úterý 22. dubna navazuje další díl kvalifikace na Letní olympijské hry mládeže (YOG) v čínském Nanjingu.

Mynářová v semifinále dvouhry juniorek do 21 let

V Santiagu de Chile vyvrcholil turnaj seriálu ITTF World Tour ve stolním tenisu – Chile Open 2014, který je zařazen do tzv. Challenge Series s celkovou dotací 30.000 US dolarů. V Jižní Americe startoval i trojlístek mladých českých stolních tenistek - Karolína Mynářová, Barbora Kapounová, Veronika Tušlová. Nejlepšího výsledku v turnaji, který ovládly mladé Japonky, dosáhla Karolína Mynářová. Sedmnáctiletá odchovankyně Havířova se ve dvouhře juniorek do 21 let probojovala do semifinále, kde prohrála s favorizovanou Japonkou Jurikou Tairaovou 1:4 na sety.

Chile Open: Kapounová porazila Macudairaovou

Jihoamerické město Santiago de Chile hostí tento týden další z turnajů seriálu ITTF World Tour ve stolním tenisu – Chile Open 2014, který patří do tzv. Challenge series s celkovou dotací 30.000 US dolarů. Čtyřdenní “miniturnaj“ vyvrcholí závěrečnými zápasy v neděli 13. dubna. Do Jižní Ameriky se vydaly i tři mladé české stolní tenistky - Karolína Mynářová, Barbora Kapounová, Veronika Tušlová, které v Chile doprovází reprezentační trenér juniorek Kamil Koutný.

Iveta Vacenovská s Liu Jia ve finále deblu

V Almerii vyvrcholil turnaj ITTF World Tour ve stolním tenisu – Spanish Open 2014. Do závěrečných bojů se probojovali také reprezentanti České republiky. “Nejvýše“ to dotáhly ve čtyřhře žen Iveta Vacenovská s Rakušankou Liu Jia, které prohrály až ve finále po velkém boji s dvojící mladých Japonek Miu Hiranová - Mima Itová. Na stupně vítězů v této soutěži dosáhl i česko-slovenský pár Hana Matelová – Barbora Balážová, který obsadil třetí místo. Singlové tituly na letošním Spanish Open vybojovali Angličan Paul Drinkhall a Švédka Li Fen.

Trojlístek českých reprezentantů v osmifinále

Dmitrij Prokopcov, Iveta Vacenovská a Hana Matelová se na turnaji ITTF World Tour ve stolním tenisu – Spanish Open 2014 v Almerii probojovali ve dvouhře do sobotního osmifinále. Dmitrij Prokopcov ve II. kole vyřadil mladého Portugalce Geralda 4:0, Iveta Vacenovská porazila Lin Chia-Chih z Tchaj-wanu 4:2 a nejcennější skalp získala Hana Matelová. Třiadvacetiletá česká reprezentantka porazila druhou nejvýše nasazenou hráčku turnaje Japonku Hiranovou (WR: 22.) po velkém boji 4:3 na sety.

Vacenovská, Matelová i Prokopcov do druhého kola

Český reprezentantům se vydařilo úvodní kolo turnaj ITTF World Tour ve stolním tenisu – Spanish Open 2014 v Almerii. Své úvodní zápasy v hlavní soutěži v singlu vyhráli Dmitrij Prokopcov, Iveta Vacenovská i Hana Matelová. Ve čtyřhře z osmifinále postoupily dvojice Iveta Vacenovská – Liu Jia a Hana Matelová – Barbora Balážová. Neuspěli pouze Dmitrij Prokopcov s Tchaj-wancem Chen Chian-Ah, kteří prohráli s japonským párem Morizono – Sambe.

Suverénní postup Matelové do hlavní soutěže

Skvěle si počínala v kvalifikaci turnaje ITTF World Tour ve stolním tenisu – Spanish Open 2014 v Almerii česká reprezentantka Hana Matelová. Třiadvacetiletá hráčka bundesligového celku TTG Bingen/Münster-Sarmsheim vyhrála hladce oba své kvalifikační zápasy. Hana Matelová nejprve porazila Švédku Danielu Moskovitsovou 4:0 a poté v pěti setech přehrála Rusku Světlanu Mochnačevovou. Česká reprezentantka vyhrála skupinu 3 a postoupila do hlavní soutěže turnaje Spanish Open.

Vacenovská, Matelová a Prokopcov na Spanish Open

Seriál turnajů ITTF World Tour ve stolním tenisu 2014 se tento týden přesouvá na Pyrenejský poloostrov. Ve Španělské Almerii se od středy 2. dubna do neděle 6. dubna uskuteční letošní Spanih Open. Turnaj je tentokrát zařazen do tzv. Major Series s celkovou dotací 70.000 US dolarů. Do přístavního města ve španělské Andalusii se vydal i trojlístek českých reprezentantů Iveta Vacenovská, Hana Matelová, Dmitrij Prokopcov a trenér Pavel Krpec. Letošního Spanish Open se zúčastní na 210 hráčů a hráček z pětatřiceti zemí z celého světa.

German Open: Wei Shihao zastavil Konečného

Tomáš Konečný prohrál v utkání o postup do osmifinále dvouhry mužů na turnaji seriálu ITTF World Tour ve stolním tenisu - German Open v Magdeburku s Číňanem Wei Shihao 0:4 na sety. Poslední český zástupce v hlavní soutěži sehrál s mladým čínským stolním tenistou neuvěřitelně těžký zápas, úplně odlišný od předcházejícího duelu s Japoncem Niwou. Další z široké škály čínských talentů předváděl nekompromisní útočný stolní tenis, na který Tomáš Konečný nenašel přes veškerou snahu účinnou protizbraň.

German Open: Konečný vyřadil Koki Niwu

Skalp patnáctého hráče světa si dnes odpoledne přidal do své sbírky Tomáš Konečný. Osmadvacetiletý český reprezentant si v prvním kole turnaje seriálu ITTF World Tour ve stolním tenisu - German Open v Magdeburku vyšlápl na Japonce Koki Niwu, kterého po výborném výkonu porazil 4:1 na sety. Devatenáctiletý Asiat od druhé sady prožíval v GETEC Areně zlý sen, český stolní tenista diktoval tempo hry a agresivní hrou svého soupeře k ničemu nepustil.

Vacenovská ani Štrbíková do druhého kola neprošly

V GETEC Areně v Magdeburku dnes dopoledne začaly hlavní soutěže turnaje seriálu ITTF World Tour ve stolním tenisu - German Open. V úvodním kole dvouhry žen se představily také Iveta Vacenovská a Renata Štrbíková. Ani jedna z českých reprezentantek, bohužel, na postup do druhého kola nedosáhla. Osmadvacetiletá Vacenovská prohrála s o rok mladší Němkou Zhengi Barthelovou, čtyřiatřicetiletou Štrbíkovou vyřadila “turnajová“ čtrnáctka Japonka Misaki Morizonová.

Konečného a Štrbíkovou čekají reprezentanti Japonska

Čtvrteční večerní blok na turnaji seriálu ITTF World Tour ve stolním tenisu - German Open patřil závěrečným kolům kvalifikace čtyřhry mužů a žen. Českým reprezentantům se v deblu v magdeburské GETEC Areně nedařilo. Ani jedna dvojice si nevybojovala postup do hlavní soutěže. Kateřina Pěnkavová s Renatou Štrbíkovou prohrály v rozhodujícím utkání s Nadine Bollmeierovou a Wu Jiaduo z Německa 1:3 na sety. Hanu Matelovou a Slovenku Barboru Balážovou vyřadil švédsko-portugalský pár Li Fen – Yu Fu.

Počet záznamů: 1466

<< <   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ...   > >>   [101 ... 120 z 1466]