Muži i ženy vítězně

Česká družstva zatím procházejí Mistrovstvím světa bez zaváhání. V úterý si ženy připsaly vítězství nad Novým Zélandem, muži porazili Španěly. Nyní čekají muže zatím neporažení Řekové s dvěma obranáři, otázkou je, zda postaví svoji jedničku Kalinikose Kreangu. Ženy budou odpoledne bojovat s Thajskem.

Vítězně vstoupili do MS družstev i muži

Na dopolední vítězství žen proti Ukrajině navázali odpoledne i čeští muži. Nad družstvem Dánska v čele s nedávným vítězem prestižního turnaje TOP 12 Michaelem Mazem zvítězili 3:1.

Iveta Vacenovská letí na své první MS

Iveta Vacenovská patří mezi největší talenty českého stolního tenisu. Do katarského Dauhá odlétá na své první MS v dospělé kategorii, přestože již jednou v nominaci na MS byla.

Petr Korbel věří v postup

Na deváté MS odlétá do Dauhá Petr Korbel. Zatím největšího úspěchu dosáhl hned při svém prvním vystoupení v Chibě, kde v družstvech vybojoval se svými spoluhráči bronzové medaile. O medaile však tentokrát hrát nebude.

Nechci mít nálepku hráče pouze do obrany, říká Tomáš Pavelka

Nejmladším v kádru trenéra Miroslava Cecavy je rodák z Poděbrad Tomáš Pavelka. Spolu se svými spoluhráči se pokusí vyhrát první divizi na MS družstev v Dauhá a umožnit tak boj o medaile na příštím MS družstev. "Všichni věříme, že postoupíme," naznačuje Tomáš v rozhovoru.

Česká výprava odlétá na MS družstev

Večer před odletem na mistrovství světa družstev v katarském Dauha se konala v pražském hotelu Cubertin tisková konference. Ráno odletí čtrnáctičlenná výprava do Kataru, kam by měla dorazit po půlnoci, hráči pak budou mít dva dny na odpočinek a doladění formy.

Nové složení reprezentace

VV ČAST schválil složení kádrů reprezentačních družstev ČR mužů a žen na 1.pololetí 2004. Výkony na kontrolních turnajích se zasloužil o návrat do repezentace Bohumil Vožický, který nahradil Tomáše Konečného. Mezi ženami ke změnám nedošlo.

Rozlosováno Mistrovství světa družstev

V Katarském Doha bylo rozlosováno Liebherr Mistrovství světa družstev, které se bude hrát v Doha v termínu 1.-7.3.2004. Naši muži i ženy byli nasazeni do první divize, takže nemají šanci hrát o medaile. <p>

Reprezentace mužů proti Srbsku a Černé hoře

V úterý 13.ledna nastoupí od 17:00 hodin česká reprezentace mužů ke svému třetímu utkání v letošním ročníku Evropské ligy stolního tenisu, která je zároveň kvalifikací na ME družstev. V hale Motorletu v pražských Radlicích jim bude soupeřem družstvo Srbska a Černé hory.

Juniorky v osmifinále na Číňanky

Na MS juniorů v Chile se dařilo především našim juniorkám. Všechny dokázaly postoupit ze skupin mezi nejlepších 32 hráček světa a tři z nich i do osmifinále. Z juniorů se mezi 32 nejlepších probojovali Lubomír Žiga a Tomáš Konečný.

Již tři jasní postupující

Na MS juniorů v Santiagu pokračovaly skupinky dvouher. Bez šancí na postup je před posledními zápasy jen Jakub Kleprlík. Postup si již zajistili Lubomír Žiga, Martina Smištíková a Iveta Vacenovská (ta již dokonce postupuje z prvního místa).

Na MSJ rozehrány skupiny jednotlivců

Dnes začaly skupinami prvního stupně soutěže jednotlivců na MS juniorů v Santiagu. Hráči a hráčky jsou rozděleni do šestnácti skupin (některé po čtyřech, některé po pěti hráčích), dva nejlepší z každé skupiny postupují. Juniorky ještě neprohrály, v juniorech byli úspěšní Tomáš Konečný a Lubomír Žiga.

Junioři porazili Portugalce

Česká výprava jde zatím na MS juniorů v Chile od úspěchu k úspěchu. Junioři dokázali zdolat již druhé silné evropské družstvo a dnes večer budou bojovat o konečné páté místo.

Juniorky postoupují do čtvrtfinále z prvního místa

V Chile začalo skupinami družstev Mistrovství světa juniorů. Dařilo se našim juniorkám, které si poradily s Indií a Srbskem a Černou horou a postupují z prvního místa do čtvrtfinále. Junioři prohráli s favority skupiny Japonci 0:3, pak podle očekávání porazili Novozélanďany a o postup do čtvrtfinále se utkají se Švédy.

Juniorská reprezentace odletí do Chile

Umístěním do čtvrtého místa na letním ME juniorů v Novém Sadu se české družstvo juniorů i juniorek kvalifikovalo na první Mistrovství světa juniorů, které se bude hrát od 14.prosince v Chile. Juniorky jsou díky svým úspěchům na mezinárodní scéně a tím vysokému postavení v žebříčku, dokonce třetí nasazené.

Zítra začíná olympijská kvalifikace

Bojovat o postup na olympijské hry odjela do Lucemburska česká výprava stolních tenistů. Zde se od středy do neděla odehraje olymijská kvalifikace. Naše barvy bude hájit trojice mužů Petr Korbel, Tomáš Pavelka a Marek Čihák a trojice žen Renata Štrbíková, Jana Dobešová a Iveta Vacenovská.

Tonda Schwarzer krůček od vítězství v deblu

Martina Smištíková, Iveta Vacenovská a Antonín Schwarzer se snažili prosadit na světové mládežnické akci v Malajsii. Juniorky ve finále světového poháru, Schwarzer jako člen družstva Evropy a v soutěži jednotlivců na World Cadet Challenge.

Mezi šest nejlepších postoupila Martina Smištíková

Závěrečná dvě kola na Světovém poháru juniorů v Malajsii rozhodla o postupujících v soutěži juniorek. Zatímco Martina Smištíková oba své zápsy vyhrála, porazila i do té doby vedoucí Rumunku Neculu, Iveta Vacenovská prohrála s oběma Číňankama.

Stále s nadějí na postup

I po zápasech dnešního dne zůstává otevřen boj o šest postupových míst v soutěži juniorek na Světovém poháru juniorů. Před posledními dvěma koly jsou české hráčky stále na hraně postupu (do čtvrtfinále postupuje šest nejlepších, z toho dvě přímo do semifinále). Dnes obě získaly po vítězství a porážce a s bilancí 3:4 jsou na šestém (Martina Smištíková), resp. sedmém (Iveta Vacenovská) místě.

Po druhém dni obě juniorky na hraně postupu

Po 5.kole mají obě naše reprezentantky na Světovém poháru juniorů bilanci 2:3. Tyto výsledky je stále nechávají ve hře o 6 postupových míst do čtvrtfinále.