"Byl to vynikající výkon celého mančaftu. Určitě jsme tady překvapili a musíme být se vstupem do Evropské ligy nadmíru spokojeni," jásal trenér Miroslav Cecava v rozhovoru pro ČTK.
Další utkání hraje reprezentace v lednu, kdy hostí Srbsko a Černou Horu.

Domácí diváci nejdříve tleskali Jeanu- Michaelu Saivovi, který dostal od královny pamětní talíř, protože hraje v reprezentaci už dvacet let. Jenže oslavu mu poté pokazil Pavelka, který devátého hráče světa zdolal 3:2 na sety. "Pavelka nebyl lepší, ale podal soustředěný výkon. Hrál nakrátko, tlačil se první do útoku a dělal body. V koncovce byl odvážnější a nebál se velkého jména," vyzdvihl Cecava.
Čihák se přetahoval o druhý bod s Philippem Saivem. V rozhodující páté sadě soupeři povolil jen jeden bod. "Měl výborný pohyb a přehrál ho pestrou hrou. V posledním setu Belgičan nevěděl, co dělat, a marně se snažil," popsal Cecava.
Vítěznou tečku udělal Výborný. Martina Bratanova zničil výborným příjmem. "Nedal mu šanci. Nepustil ho k jeho oblíbeným dlouhým výměnám, vždy ho hned ztrestal bodem," řekl trenér.

Výsledky:
Belgie - ČR 0:3
J. M. Saive - Pavelka 2:3 (-9, -5, 6, 8, -9), P. Saive - Čihák 2:3 (-7, 6, -6, 7, -1), Bratanov - Výborný 0:3 (-10, -7, - 4).