Kvalifikace dvouhry juniorů nezačala pro české barvy dobře. David Reitšpies ve svém prvním utkání ve skupině 1 nečekaně klopýtl. Česká jednička prohrála s neznámým Chilanem Sebastianem Romanem 1:4 na sety. “David hrál špatně, nedůrazně. Zápas se mu vůbec nevydařil. Bylo to hlavně o hlavě, u hry mluvil a nevěřil si. Vůbec jsem ho nepoznával, s takovým hráčem si přece jen musí umět poradit. Sám si postup ze skupiny hodně zkomplikoval,“ uvedl trenér juniorů ČR Pavel Špaček. Druhý český juniorský reprezentant na MSj v Maroko vstoupil do turnaje suverénním vítězstvím nad “domácím borcem“ Al-Basrym. “Jakub měl soupeře z Maroka a lehce vyhrál 4:0, což je dobrý vstup do turnaje,“ konstatoval Pavel Špaček.

Ve druhém kole kvalifikace juniorského singlu nechal David Reitšpies rychle zapomenout na své úvodní zaváhání v turnaji a Brazilce Luana Oliveiru smetl hladce 4:0. “Bylo to z mé strany podstatně lepší. I soupeř byl pro mě herně přijatelnější, takže spokojenost,“ vylepšil si odpoledním vítězstvím náladu David Reitšpies. Postup do hlavní soutěže tedy české juniorské jedničce neutekl, po nečekané porážce s Chilanem Romanem je to ale z druhého místa ve skupině.

Jakub Seibert neměl s Australanem Duffym mnoho práce, vyhrál hladce 4:0 na sety

Jakub Seibert se ve druhém utkání skupiny 19 utkal s Tchajwancem Wang Tai-We. Zápas plný zvratů nakonec lépe zvládl asijský stolní tenista, který se stal celkovým vítězem skupiny. Český reprezentant pak s přehledem zvládl rotzhodující večerní zápas a po hladké výhře nad Australanem Duffym si také zajistil "místenku" v hlavním turnaji.

Trojlístek českých juniorek měl v úvodním kole skupinové fáze turnaje volný los, a tak si české juniorky mohly prohlédnout své soupeřky. Pro Karolínu Mynářovou mělo první utkání ve dvouhře na juniorském mistrovství světa hodně pikantní příchuť, utkala s Běloruskou Alinou Arlouskou, která v loňské sezóně oblékala podobně jako ona dres extraligového Havířova… Mynářová měla zápas slibně rozehraný, ale běloruská obranářka dokázala otočit výsledek vyrovnané partie z 1:2 na 4:2 ve svůj prospěch. Také Kateřině Tomanovské se v úvodu souboje s Theresou Kraftovou dařilo a vedla 3:1 na sety. Pak ale přišel velký obrat ve skóre, Němka vyhrála tři sady po sobě a tím i celé utkání poměrem 4:3. Na Mynářovou i Tomanovskou čekají ještě dnes večer rozhodující zápasy o druhé postupové místo ze skupiny.

Kristýna Štefcová své první utkání v singlu na MSj v Rabatu vyhrála

Výborně vstoupila do bojů ve své kvalifikační skupině Kristýna Štefcová. Sedmnáctiletá česká juniorka přehrála Jihokorejku Ji Eunchae hladce 4:0 a rázně vykročila za postupem do hlavní soutěže.    

Juniorské mistrovství světa 2013

Výsledky čs. reprezentantů

DVOUHRA JUNIORŮ

Skupina 1

David Reitšpies – Sebastian Roman (Chile) 1:4 (10,-8,-7,-6,-9), David Reitšpies - Luan Oliveira (Brazílie) 4:0 (4,8,3,5), Luan Oliveira - Sebastian Roman 0:4. Pořadí ve skupině: 1. Sebastian Roman 4 body, 2. David Reitšpies 3 b., 3. Luan Oliveira 2 body.

Skupina 19

Wang Tai-We (Tchaj-wan) – Jake Duffy (Austrálie) 4:0, Jakub Seibert – Ayman Al-Basry (Maroko) 4:0 (7,6,1,8), Wang Tai-We - Jakub Seibert 4:2 (8,-4,9,-7,4,9), Jake Duffy - Ayman Al-Basry 4:0, Wang Tai-We - Ayman Al-Basry x:x, Jakub Seibert - Jake Duffy 4:0 (3,9,5,6). Pořadí: 1. Wang Tai-We 6 bodů, 2. Jakub Seibert 5 b., 3. Jake Duffy 4 b., 4. Ayman Al-Basry 3 body.

DVOUHRA JUNIOREK

Skupina 5

Alina Arlouská (Bělorusko) – Dorina Srebrnjaková (Chorvatsko) 4:2, Alina Arlouská – Karolína Mynářová 4:2 (6,-9,-9,8,9,9).

Skupina 9

Ji Eunchae (Jižní Korea) – Fagr Shoumanová (Egypt) 4:2, Ji Eunchae - Kristýna Štefcová 0:4 (-13,-6,-2,-6).

Skupina 11

Theresa Kraftová (Německo) – Paula Markatiová (Chorvatsko) 4:0, Theresa Kraftová – Kateřina Tomanovská 4:3 (-8,5,-12,-7,9,5,5).

Kompletní výsledky juniorského mistrovství světa ve stolním tenisu v Rabatu najdete na: http://www.ittf.com/competitions/competitions2.asp?Competition_ID=2264&category=WTCJ

Aktualizováno: 5. prosince ve 21:50 hodin.