Mladí čeští reprezentanti jsou v Riva del Garda od dnešního poledne. Hned po příjezdu do známého italského letoviska si ve veletržním komplexu Baltera Expo Fair zatrénovali. Poté se ubytovali v útulném hotelu San Giorgio, kde mimo jiné bydlí i výprava Švýcarska, kterou vedou exchomutovský stolní tenista Pavel Řehořek.

Snímek z úvodního tréninku českých kadetek v Riva del Garda

Jako první vstoupí do bojů na MEJ v Riva del Garda naši kadeti a kadetky. Kadety České republiky čeká na úvod největší favorit turnaje – Rumunsko. Zápas skupiny A se hraje od 11:00 hodin na “televizním“ stole č.1 v přímém přenosu televize Laova.tv - http://www.laola1.tv/en-int/ettu-tv/272.htm). Ve stejný čas nastoupí na stole č. 10 české kadetky proti Bulharkám. O dvě hodiny později, tedy ve 13:00 hodin, se poprvé na MEJ 2014 představí čs. junioři v souboji se Švýcarskem a juniorky v utkání s Maďarskem. V 17:00 hodin je na programu druhé kolo soutěže družstev kadetské kategorie. Svěřence trenéra Luboše Pěnkavy čeká důležité měření sil s Běloruskem, české kadetky se střetnou s favorizovaným Rumunskem (opět v přímém přenosu Laova.tv - http://www.laola1.tv/en-int/ettu-tv/272.htm). Závěr úvodního dne 57. MEJ v Riva del Garda bude patřit juniorské kategorii. Oba české reprezentační mají soupeře z nejtěžších, junioři se od 19:00 hodin utkají s Německem, svěřenkyně trenéra Kamila Koutného narazí na Rumunky.

Nádherná scenérie v blízkosti dějiště MEJ 2014 - Riva del Garda

Připomeňme si ještě “postupový klíč“ pro soutěže družstev 57. MEJ v Riva del Garda. První a druhé týmy ze skupin A, B, C, D postoupí přímo do osmifinále. Na ostatní celky z elitní výkonnostní kategorie (LEVEL 1) čekají “opravy.“ Družstva na třetích míst ve skupinách mají dvě možnosti, jak se dostat do bojů o medaile. Nejprve hrají mezi sebou o dvě místa do osmifinále. Poražené celky pak ještě absolvují baráž se čtvrtými týmy skupin A, B, C, D a vítězi skupin druhé výkonnostní kategorie (LEVEL 2) o posledních šest místenek do osmifinále.

Poutače a vlajky před veletržním komplexem v Riva del Garda

57. MEJ ve stolním tenisu - Riva del Garda

Program českých reprezentačních kolektivů v soutěžích družstev:

PÁTEK 11. července

11:00 hodin 

Kadeti – skupina A: Česká republika – Rumunsko (stůl č. 1 – Laola TV)

Kadetky – skupina A: Česká republika – Bulharsko (stůl č. 10)

13:00 hodin 

Junioři – skupina D: Česká republika – Švýcarsko (stůl č. 15)

Juniorky – skupina D: Česká republika – Maďarsko (stůl č. 8)

17:00 hodin 

Kadeti – skupina A: Česká republika – Bělorusko (stůl č. 10)

Kadetky – skupina A: Česká republika – Rumunsko (stůl č. 1 – Laola TV)

19:00 hodin 

Junioři – skupina D: Česká republika – Německo (stůl č. 7)

Juniorky – skupina D: Česká republika – Rumunsko (stůl č. 15).

 


Více původních fotografií z letošního MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda najdete na facebooku ČAST: https://www.facebook.com/CeskaReprezentaceStolnihoTenisu

Kompletní informace o 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda najdete na: http://www.ettu.org/2014-european-youth-championships/