Kadeti České republiky ve svém úvodním vystoupení na MEJ v Riva del Garda vzdorovali favorizovaným Rumunům více než kdo před zápasem čekal. Dva nejlepší kadeti Evropy nakonec sice zlomili odpor Jiřího Martinka a Vlastimila Bubna a vyhráli 3:1, ale mladí čeští reprezentanti odcházeli z centrkurtu se vztyčenou hlavou. Podali výkon, který ocenil i trenér Luboš Pěnkava. "Jirka Martinko hrál famózně. Škoda těch koncovek, kde to dvakrát uspěchal. Také Vlastík se předvedl ve velmi dobrém světle. A čtyřhra, to byla paráda. Musíme ale na druhou stranu přiznat, že Rumuni jsou tak trochu hračičkové. Hrají hodně na krásu a někdy jim ten výsledek zkrátka uteče. Přesto jsem s vystoupením našich hráčů velmi spokojen. Moc bych si přál, aby takové výkony dokázali zopakovat i v dalších utkáních," zhodnotil zápas českých kadetů s favorizovaným Rumunskem trenér Luboš Pěnkava. 

Vlastimil Buben a Jiří Martinko podali ve čtyřhře excelentní výkon

České kadetky zvládly vstup do turnaje, když si poradily s Bulharskem, které porazily 3:0. První bod českého družstva zařídila Kateřina Čechová, druhý pak po pětisetové bitvě přidala Stanislava Slezáková. Ve čtyřhře K. Čechová s N. Petrovovou na stole kralovaly a zpečtily tak úvodní vítězství českých kadetek v Riva del Garda. "Nebylo to jednoduché utkání. Jsem ráda, že to holky takhle dobře zvládly. Staňkase dlouho trápila sama se sebou, mohla klidně vyhrát ve čtyřech setech. Hlavně, že zápas dotáhla do vítězného konce. Mělo by jí to psychicky pomoc. Čtyřhra byla perfektní. Byl to vydařený vstup do turnaje," uvedla trenérka českých kadetek Andrea Botková.

57. MEJ ve stolním tenisu - Riva del Garda

Výsledky českých reprezentačních družstev

Kadeti České republiky

LEVEL 1

Skupina A – I. kolo:

Česká republika – Rumunsko 1:3

Jiří MARTINKO - Rares Sipos 2:3 (-5,8,-4,3,-9), Vlastimil BUBEN - Cristian Pletea 1:3 (-5,-7,5,-4), Jiří MARTINKO, Vlastimil BUBEN - Cristian Pletea, Rares Sipos 3:1 (11,13,-4,8), Jiří MARTINKO - Cristian Pletea 2:3 (-7,7,-10,12,-6).

Další utkání českých kadetů ve skupině A

Pátek 11. července: Česká republika – Bělorusko (zač. v 17:00 hodin).

Kateřina Čechová s Nikitou Petrovovou pečetily výhru nad Bulharskem


Kadetky České republiky

 

LEVEL 1

Skupina A – I. kolo:

Česká republika – Bulharsko 3:0

Kateřina ČECHOVÁ – Maria Jovkovová 3:1 (6,7,-7,1), Stanislava SLEZÁKOVÁ - Esin Saidová 3:2 (8,-8,8,-11,9), Kateřina ČECHOVÁ, Nikita PETROVOVOVÁ - Maria Jovkovová, Naděžda Sarievová 3:0 5,10,5).

Další utkání českých kadetek ve skupině A

Pátek 11. července: Rumunsko – Česká republika (zač. v 17:00 hod.).

Kompletní výsledky z 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda najdete na: http://www.eyc2014rivadelgarda.com/index.php/en/

Momentka z utkání Vlastimil Buben vers. Cristian Pletea

Více původních fotografií z letošního MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda najdete průběžně na facebooku ČAST: https://www.facebook.com/CeskaReprezentaceStolnihoTenisu