Zápas českých kadetů s Itálií o postup do osmifinále začal pro svěřence trenéra Luboše Pěnkavy skvěle. Vlastimil Buben zaskočil jedničku soupeře, když porazil Daniele Pintu ve čtyřech setech. Vzápětí Jiří Martinko po velkém boji přidal druhý bod českého týmu po vítězství 3:2 nad Carlem Rossim. A ve čtyřhře to dlouho vypadalo na jasnou záležitost české reprezentační dvojice. Buben s Martinkem vedli nad svými soupeři 2:0 na sety a 5:1. Jenže nedotáhli zápas do vítězného konce a Italové snížili na 2:1. Ve zbývajících dvouhrách pak Jiří Martinko ani Vlastimil Buben nedokázali přidat postupový bod, a tak se nakonec po dokonalém obratu radovali Italové. “Jsem hrozně naštvaný. Takhle ztratit vyhraný zápas. Ta čtyřhra nebyla ani dílem Italů, ale naši kluci si to prohráli úplně sami. Od stavu 5:1 ve třetím setu hráli bojácně a nedodržovali taktiku. To prostě nejde. Jestli se budou takhle bát, tak nemohou na takové úrovni uspět,“ pronesl zklamaný trenér českých kadetů Luboš Pěnkava a dodal: “Absolutorium zaslouží náš masér Franta Machala, který připravil Bubna po jeho problémech s krkem na zápas. Ale jinak jsem dnes hodně zklamaný.

Ještě dnes večer od 19:00 hodin čeká na svěřence trenéra Luboše Pěnkavy barážový zápas s Tureckem.

Nikita Petrovová nastoupila do úvodního singlu proti Kulakcekenové

Také české kadetky závěrečný zápas ve skupině prohrály. V přímém souboji o druhé postupové místo do osmifinále podlehly Turecko 1:3. Jediný bod vybojovala Kateřina Čechová, která přehrála Gul Pembe Ozkayaovou ve třech setech. Pak ale dvojice Zdena Blašková – Stanislava Slezáková prohrála důležitou čtyřhru, když všechny tři sady získaly turecké kadetky po dramatických koncovkách. Vítězství Turecka pečetila v souboji jedniček obou týmů Simay Kulakcekenová. Kadetky České republiky obsadily ve skupině A třetí místo a čeká je, stejně jako naše kadety, baráž o postup do osmifinále. “Čtyřhra byla hodně důležitá. Bylo jasné, že tam se to bude lámat, protože oba celky mají velmi dobré jedničky. Do čtyřhry šly Blašková se Slezákovou, které včera proti Rumunkám hrály velice dobře. Ale, bohužel, dnes takový výkon nezopakovaly. Holky se nedokázaly vyrovnat s tím tlakem důležitého zápasu. Ani jedna nepodala optimální výkon. A poslední dvouhra byla hodně o štěstí. Přelévalo se to z jedné strany na druhou. Ve čtvrtém setu měla Kačka za stavu 10:8 dva setboly, ale dostala dvě nechytatelná prasátka. Cekem měla v koncovce pět setbolů a vždy při svém podání. Škoda, že alespoň jeden nevyužila, protože stále se to ještě dalo otočit," uvedla k utkání českých kadetek s Tureckem trenérka Andrea Botková.

Jeden z šestice českých rozhodčích v akci - Ladislav Marek

57. MEJ ve stolním tenisu - Riva del Garda

Výsledky českých reprezentačních družstev

Kadeti České republiky

LEVEL 1

Skupina A – III. kolo:

Itálie - Česká republika 3:2

Daniele Pinto - Vlastimil BUBEN 1:3 (-7,10,-5,-7), Carlo Rossi – Jiří MARTINKO 2:3 (-5,8,9,-6,-9), Daniele Pinto, Carlo Rossi - Vlastimil BUBEN, Jiří MARTINKO 3:2 (-6,-5,7,7,9), Daniele Pinto – Jiří MARTINKO 3:1 (-7,9,10,7), Carlo Rossi - Vlastimil BUBEN 3:1 (8,-6,9,7).

Konečné pořadí ve skupině A: 1. Rumunsko 6 bodů, 2. Itálie 5 b., 3. Česká republika 4 b., 4. Bělorusko 3 body.

Další utkání českých kadetů na MEJ 2014

Baráž o postup do osmifinále 1

Sobota 12. července: Česká republika – Turecko (začátek v 19:00 hodin).


Kadetky České republiky

LEVEL 1

Skupina A – III. kolo:

Turecko - Česká republika 3:1

Simay Kulakcekenová - Nikita PETROVOVOVÁ 3:0 (5,10,9), Gul Pembe Ozkayaová - Kateřina ČECHOVÁ 0:3 (-5,-9,-5), Simay Kulakcekenová , Gul Pembe Ozkayaová – Zdena BLAŠKOVÁ, Stanislava SLEZÁKOVÁ 3:0 (9,10,12), Simay Kulakcekenová  - Kateřina ČECHOVÁ 3:1 (-6,3,9,14).

Konečné pořadí ve skupině A: 1. Rumunsko 6 bodů, 2. Turecko 5 b., 3. Česká republika 4 b., 4. Bulharsko 3 body.


Kompletní výsledky z 57. MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda najdete na: http://www.eyc2014rivadelgarda.com/index.php/en/