Kopa smůly a více odvahy v koncovkách rozhodujících setů připravily české juniorky o lepší výsledek ve čtvrtfinálovém utkání s Francií. Karolína Mynářová i Kristýna Štefcová sehrály s Marií Migotovou respektive Pauline Chasselinovou rovnocenné partie, které  rozhodly dva míčky. V obou případech, se bohužel, radovaly francouzské juniorky, byť s notnou dávkou štěstí. Na trojce hrající Barbora Kapounová už blížící se prohru neodvrátila, Laura Pfeferová viditelně uklidněná průběžným stavem utkání vybojovala pro Francii třetí, vítězný bod a postup do semifinále.

Kristýna Štefcová prohrála s Chasselinovou od va míčky 10:12 v pátém setu

“Myslím si, že naše juniorky už dlouho nebudou tak blízko k postupu mezi čtyři nejlepší celky jak dneska. Asi ta šance byla větší, než jsme si sami mysleli. V první dvouhře Karolína snad neprohrála jediný míček, pokud se dostaly s Migotovou do výměny. Bohužel si moc neuměla poradit s jejím servisem. Tam Francouzka přicházela lacino k bodům a nakonec Karolína prohrála o dva míčky v pátém setu. Zápas Týny byl hodně podobný, jen s tím rozdílem, že v pátém setu vedla 8:6 a nezvládla to psychicky. Bylo to hodně o hlavě, jakoby měla strach z vítězství. Poslední míčky zahrála příliš pasivně, navíc za stavu 10:11 při mečbolu soupeřky dostala prasátko. A Barča to už měla těžké. Já myslím, že už jsme nikdo z nás po dvou smolně prohraných zápasech neměl psychické síly na nějaký obrat v utkání. Bohužel. Je to škoda,“ uvedl zklamaný kouč juniorek Kamil Koutný a dodal: “Musíme se teď rychle zvednout a zabojovat alespoň o páté místo, které znamená postup na juniorské mistrovství světa. Je sice hodně pravděpodobné, že se tam dostaneme podle žebříčku, ale vždycky je lepší uhrát si to na stolech.“

Tomáš Polanský porazil Griningena, ale na Levenka už nevyzrál

Junioři České republiky svedli v úvodním utkání skupiny o 9. - 16. místo velkou bitvu s Rakouskem. O těsném vítězství našeho celku nakonec rozhodl v závěrečné dvouhře David Reitšpies, který porazil Thomase Griningera 12:10 v pátém setu. Na svěřence trenéra Pavla Špačka čeká dnes od 19:00 hodin zápas se Slovinskem.

57. MEJ ve stolním tenisu - Riva del Garda

Výsledky českých reprezentačních družstev

Juniorky České republiky

Čtvrtfinále

Francie - Česká republika 3:0

Marie Migotová - Karolína MYNÁŘOVÁ 3:2 (6,-4,7,-7,9), Pauline Chasselinová - Kristýna ŠTEFCOVÁ 3:2 (6,-10,-9,6,10), Laura Pfeferová - Barbora KAPOUNOVÁ 3:0 (9,6,9).

Junioři České republiky

Skupina o 9. – 16. místo

Rakousko - Česká republika 2:3

Alexander Levenko - David REITŠPIES 2:3 (10,-13,-7,2,-2), Thomas Grininger - Tomáš POLANSKÝ 2:3 (-4,5,-9,12,-9), David Klaus – Tomš MÁLEK 3:0 (6,5,10), Alexander Levenko - Tomáš POLANSKÝ 3:0 (8,10,9), Thomas Grininger - David REITŠPIES 2:3 (-5,-2,11,8,-10).

Více původních fotografií z letošního MEJ ve stolním tenisu v Riva del Garda najdete průběžně na facebooku ČAST: https://www.facebook.com/CeskaReprezentaceStolnihoTenisu