Příprava na novou sezónu začala v Linci, kde počátkem července rozbila svůj stan reprezentace Singapuru před startem na Hrách Commonwealthu. Pro Ivetu Vacenovskou to bylo vítané zpestření. “Bylo to super, v týmu Singapuru jsou skvělé hráčky. Líbil se mi jejich systém a disciplína na tréninku, která je podobná Číňanům. Pro mě samotnou bylo přínosem i samotný trénink sledovat,“ uvedla Iveta Vacenovská, která následně několik dnů potrénovala v havířovském středisku. “Do Havířova jsem jela, protože jsem v Linci byla bez trenéra a některé spoluhráčky měly ještě dovolenou. Proto jsem si přípravu zpestřila v Havířově.“


Pro každého Evropana, Ivetu Vacenovskou nevyjímaje, jsou kempy v Číně velkou školou a hlavně příležitostí zatrénovat si v zemi stolnímu tenisu zaslíbené. “Budeme trénovat společně s druhým a třetím výběrem Číny v jejich tréninkovém centru kousek od Pekingu. Podrobnější plán příprav ještě neznáme, dozvíme se ho až na místě. S celou organizaci nám hodně pomohl Liu Yan Jun, který tam letí s rakouskou reprezentací,“ prozradila před odletem do Číny Iveta Vacenovská.

Poslední týden v srpnu se v Olomouci hraje výborně obsazený turnaj Czech Open 2014. Iveta nebude v hanácké metropoli, kde v roce 2012 dokráčela v singlu až do semifinále, chybět. “Do Olomouce se moc těším, bude to první turnaj v nové sezóně, Doufám, že se předvedu v dobré formě,“ dodala Iveta Vacenovská.