V Linci se nebude významná akce ve stolním tenisu hrát poprvé. Po juniorském mistrovství světa v roce 2005 a Světovém poháru družstev mužů v roce 2009 je to již třetí velká mezinárodní událost, která se v tomto rakouském městě uskuteční. Radovat se z toho může také Iveta Vacenovská, která si tento významný turnaj zahraje v “domácí hale“ Sportpark Lissfeld, neboť již řadu let obléká dres špičkového rakouského klubu Linec AG Froschberg… Totéž platí i o rakouské jedničce Liu Jia, své si v Linci odehrála i německá reprezentantka s českými kořeny Petrissa Soljaová. “Pro Ivetu je to především další velký úspěch Ivety v její kariéře. Je určitě výhodné, že se turnaj hraje v Linci, kde působí a dobře zná prostředí zdejší haly,“ říká reprezentační trenér českých stolních tenistek Pavel Krpec.

Iveta a "Susi" si zahrají Světový pohár doma ve Sportparku Lissfeld. Foto: Linz AG

Iveta Vacenovská je v současné době s Hankou Matelovou na čtrnáctidenním kempu v Číně, kde se společně připravují na novou sezónu. Její úvod obstará výborně obsazený turnaj seriálu ITTF World  Tour - Czech Open, který je v Olomouci na programu od 27. do 31. srpna.

Účastnice Světového poháru žen 2014 vzešly z jednotlivých kontinentálních „kvalifikací“. Z Evropského poháru v Lausanne si postup vybojovaly LI Jiao (Nizozemsko), LIU Jia (Rakousko), Viktoria PAVLOVIČOVÁ (Bělorusko), Petrissa SOLJAOVÁ (Německo), WU Jiaduo (Německo), Georgina PÓTAOVÁ (Maďarsko), Iveta VACENOVSKÁ (Česká republika) a Margaryta PESOCKÁ (Ukrajina) – všechny tyto hráčky se koncem srpna představí i na turnaji ITTF World Tour - Czech Open v Olomouci. Asii budou na Světovém poháru v Linci reprezentovat: DING Ning, LI Xiaoxia (obě Čína), YU Mengyu (Singapur), RI Myong Sun (Jižní Korea), LEE Ho Ching (Hongkong), FENG Tianwei (Singapur), SEOK Hajung (Jižní Korea), Oceánii: LAY Jianfang (Austrálie), Latinskou Ameriku: Caroline KUMAHAROVÁ (Brazílie), Afriku: Dina MESHREFOVÁ (Egypt), Severní Ameriku: Zhang Mo (Kanada). Divokou kartu pro start na Světovém poháru obdržela Rumunka Elizabeta SAMARAOVÁ.

Tolik seznam účastnic Světového poháru v Linci, kde podle regulí Mezinárodní federace stolního tenisu (ITTF) mohou jednu zemi reprezentovat pouze dvě hráčky.