Junioři poprvé prohráli

Dnešní první zápas ve druhém stupni turnaje nám přidělil velice silného soupeře - Koreu. Bohužel tento tým byl nad naše síly. Jediný, kdo zaslouží trochu pochválit je Jakub Seibert, který prohrál svůj zápas až po boji. Ale po pořádku.

Deník z mistrovství světa juniorů – DEN 3!

9.12.2012 - Pro českou výpravu byl dnešek po sportovní stránce úspěšným dnem. Postoupili jsme do druhé fáze soutěže družstev. Tyto zápasy jsem se snažil popsat v jiných článcích. Co jiného se dnes událo? Indická organizace tohoto mistrovství je tragická. Do dneška nemá Česká republika informační box, i přes několik osobních urgencí. Nakonec jsem požádal Raula Colina o zásah. Zatím beru informace od slovenských kolegů, kteří nehrají soutěže družstev a zatím nedorazili. Snad se na mě nebudou zlobit.

Junioři postupují do dalších bojů!

Jako den a noc vypadalo naše druhé vystoupení na mistrovství světa oproti tomu prvnímu. Kdo viděl zápas mezi USA a naším soupeřem Egyptem, tak by nám moc šancí asi nedával. Naši se s Američany trápili a Egypťané je doslova smetli. Opak byl však pravdou. Naši vyhráli lehce 3:0 a postupují do druhého stupně.

Vítězný úvod juniorů

Naše družstvo juniorů zahájilo své učinkování na 10. MS juniorů ve stolním tenise výhrou. Proti družstvu USA zvítězilo 3:1, ale nebyla to očekávaná snadná výhra. Naši borci jako by byli unaveni a chyběla jim jiskra. Hráli příliš opatrně, a také bez důrazu. Vyjimkou byl Ondřej Bajger, který své utkání zvládl bez jakýchkoliv problémů, se svým soupeřem si doslova pohrál.

Deník z mistrovství světa juniorů – DEN 2!

8.12.2012 - Dnes byl poslední tréninkový den před ostrým startem. Družstvo juniorů si opět v odpoledních hodinách vyzkoušelo sportovní halu Gachibowli pod přísným zrakem trenéra Pavla Špačka.

Deník z mistrovství světa juniorů v Indii

7.12.2012 - Mužská část výpravy, společně s trenérem Pavlem Špačkem a mojí maličkostí, se vydala včera přes noc (s mezipřistáním v Dubaji) na již 10. mistrovství světa juniorů. To tentokrát pořádá indický Hyderabád. Po delší době obsazujeme i soutěž družstev juniorů. Ženská část s trenérem Tomášem Vrňákem se připojí k výpravě za 3 dny - pouze na soutěž jednotlivkyň. Všichni čtyři hráči (O. Bajger, M. Beneš, J. Seibert a D. Reitšpies) jsou plni očekávání, neboť toto družstvo je opravdu silné a herně vyrovnané.

Čeští junioři odletěli do Indie na mistrovství světa

Čeští junioři odletěli do dějiště světového šampionátu. V indickém Hyderabadu se jako první představí junioři, kteří nastoupí do soutěže družstev. Michal Beneš, Ondřej Bajger, Jakub Seibert a David Reitšpies, takové je složení mužské juniorské reprezentace, která se popere o úspěch.

Veronika Tušlová je dvakrát bronzová

Členka reprezentačního kádru kadetek Veronika Tušlová se spolu se svým trenérem Jaromírem Kubinou zúčastnila Junior and Cadet Open v Bahrainu. Ze sluncem prosluněné země si odvezla dvě bronzové medaile - za třetí místo ve družstvech juniorek, kde hrála s Francescou Vargasovou z Peru a třetí byla i mezi jednotlivci.

Pavel Špaček: Maďarsko? Skvělá příprava před mistrovstvím světa

Česká juniorská výprava má před sebou velkou výzvu v podobě mistrovství světa, které se koná od 9. – 16. prosince v Indii. Za sebou má velký úspěch - vítězství družstva na Hungarian Junior Open. Trojice Reitšpies, Seibert a Málek celý turnaj ovládla a do České republiky se vrátila s prvenstvím.

Čeští junioři zanechali na Hungarian Junior Open silnou stopu

Juniorský tým ve složení Reitšpies, Seibert a Málek zvítěl a ani v jednotlivcích se Češi neztratili. Nejdále se dostal David Reitšpies, který turnajem postupoval vzhůru až si nakonec odvezl z Maďarska bronz.

Juniorský tým zvítězil na Hungarian Junior Open

V Maďarsku vyhráli čeští junioři skupinu D a turnajem putovali dál. Došli až do finále a nakonec slavili vítězství.

Mladé naděje mají za sebou Slovak Cadet Open

Do Bratislavy přicestovalo 175 kadetů a kadetek. Do hlavního města Slovenska se vydala i česká výprava. Nejdále dokráčely dvě dívky – Stanislava Slezáková a Markéta Ševčíková. Obě stolní tenistky se probojovaly do druhého kola mezi 32 nejlepších kadetek.

V dalekém Guamu došel Polanský do osmifinále

Ostrov Guam, který leží v severozápadní části Tichého oceánu má pouze 170 tisíc obyvatel a na týden se změnil i v domov pro nejlepší kadety.

Nominace na mistrovství světa juniorů

Ve dnech 9. – 16. prosince se nejlepší juniorští stolní tenisté utkají v indickém Hyderabadu a nebude chybět ani výprava České republiky.

Tomáš Polanský na World Cadet Challenge

Ve čtvrtek se vydal nejlepší český kadet Tomáš Polanský společně se svým trenérem Josefem Braunem na dalekou cestu. Cílem je ostrov Guam v Tichomoří, kde se 27. října až 4. listopadu koná Word Cadet Challenge, turnaj, který je považován za neoficiální mistrovství světa kedetů.

Šesté místo Z. Blaškové na Stiga Masters Minimes

Ve dnech 20. a 21.října se v belgickém Blegny uskutečnil již 7. ročník turnaje Stiga Masters Minimes 2012. Tento turnaj je určen pro vybraných 16 hráčů a hráček kategorie mladšího žactva, a to ročníku 2001 a mladších. Nominačním kriteriem na tento turnaj jsou výsledky na srpnovém turnaji Eurominichamps ve francouzském Schiltigheimu. V Blegny jsme měli i my své zastoupení díky Zdeny Blaškové, hráčky TJ Libín Prachatice, která se nominovala výborným 7. místem v Schiltigheimu.

Zbyněk Špaček podepsal smlouvu o MEJ 2013

V průběhu mistrovství Evropy jednotlivců ve stolním tenisu v Herningu byla podepsána smlouva s pořadateli juniorského ME v roce 2013 v Ostravě.

Kadeti vezou medaile ze Srbska

Na Junior and Cadet Serbian Open v městě Vrnjacka Banja se dařilo českým kadetům ve čtyřhře. Tomáš Polanský společně s Američanem Kanakem Jha ji vyhráli, když ve finále porazili čistě český pár Patrik Klos - Jiří Martinko 3:0. Polanský skončil ve dvouhře ve čtvrtfinále, v němž prohrál s pozdějším vítězem Rusem Artěmem Zimarinem 1:3.

Tomáš Polanský je v družstvu pro World Cadet Challenge

Na webových stránkách ITTF je uveřejněn obsáhlý článek s fotografií českého kadeta Tomáše Polanského, který se věnuje programu světové federace na výchovu a rozvoj talentovaných hráčů World Hopes. Do jednoho z těchto výběrů byl zařazen i náš 14letý hráč Slavoje Severotuk Ústí nad Labem, a proto jsme požádali jeho osobního trenéra a současně asistenta reprezentačního trenéra juniorů Josefa Brauna o více informací. Foto V. Slobodzian

Polanský s výběrem WSA stříbrný v družstvech kadetů

Výběr WSA, v němž hrál český kadet Tomáš Polanský, prohrál až ve finále Serbian Junior and Cadet Open ve městě Vrnjacka Banja s Francií A 1:3. V semifinále porazil Rusko A 3:1 (Polanský - Ivonin 3:0, čtyřhra Polanský, Jha - Abusev, Čaplygin 3:1, Polanský - Čaplygin 3:1). Finále: WSA - Francie A 1:3. Polanský - Givone 1:3, Jha - Rigault 3:2, čtyřhra Polanský, Jha - Rigault, Givone 0:3, Polanský - Rigault 0:3. Dnes začínají soutěže jednotlivců.