Blíží se mezinárodní starty mládežnické reprezentace

Bohatý programu čeká na mládežnické reprezentanty České republiky ve stolním tenisu. Kadeti, kadetky a juniorky se dnes sjely do Havířova, kde proběhne krátké reprezentační soustředění před startem na listopadových mezinárodních turnajích. Kadetská část české reprezentace pak odcestuje na turnaj Slovak Cadet Open 2013, který se uskuteční od 1. do 3. listopadu v Bratislavě.

Tomáš Polanský na neoficiální MS kadetů

Jako sám voják v poli si bude příští týden tak trochu připadat patnáctiletý Tomáš Polanský. Mladý český reprezentant se podruhé v kariéře zúčastní neoficiálního mistrovství kadetů ve stolním tenisu, které od 29. října do 3. listopadu hostí slovinské město Otočec. Mladý stolní tenista Slavoje Severotuk Ústí nad Labem se do čtvrtka 24. října připravoval v havířovském středisku, v pátek následoval letecký přesun z Prahy do Vídně, kde se připojil ke zbytku výpravy evropského týmu, který povede trenér Piotr Skierski.

Stiga Masters Minimes Blegny 2013

Ve dnech 19. - 20. října 2013 se v belgickém Blegny uskutečnil 8. ročník turnaje Stiga Masters Minimes. Turnaje se zúčastnili nejlepší hráči a hráčky z turnaje Eurominichaps ve Štrasburku, tzn. nejlepší hráči z Evropy narození v roce 2002 a mladší. Z každé země mohli reprezentovat maximálně dva hráči či dvě hráčky. Turnaje se též zúčastnil Tomáš Martinko z TJ Ostrava KST, který byl nominován jako číslo 14

Skvělý výsledek českého stolního tenisu v Terni

Velkým úspěchem českých reprezentantů skončil turnaj nejlepších mladých stolních tenistů Evropy TOP 10 v italském Terni. V soutěži kadetů triumfoval Tomáš Polanský, patnáctiletý hráč Slavoje STZ Ústí nad Labem, mezi juniory obsadil druhou příčku v konečném pořadí šestnáctiletý hráč SF SKK El Niňo Praha David Reitšpies. Opravdu vynikající úspěch české minivýpravy, která patřila v Terni mezi nejmenší. Oba mladí reprezentanti se postarali o nejlepší výsledek českého stolního tenisu na mládežnickém “turnaji pravdy“ v jeho historii.

Nabídka startu na mezinárodních turnajích mládeže

Česká asociace stolního tenisu nabízí účast samoplátcům na turnaji Hungarian Junior & Cadet Open, ITTF PREMIUM JUNIOR CIRCUIT EVENT, který se koná 6. – 10. listpadu 2013 v Szombathely. Propozice turnaje Hungarian Junior & Cadet Open 2013 ve stolním tenisu naleznete v příloze.

TOP 10: Reitšpies druhý mezi juniory

Úspěch českých barev na turnaji nejlepších mladých stolních tenistů Evropy TOP 10 v Terni ještě zvýraznil junior David Reitšpies. Na jeho skvělém druhém místě nic nezměnila ani porážka v závěrečném vystoupení na turnaji od Portugalce Geralda 2:4 na sety. Tomáš Polanský, čerstvý vítěz soutěže kadetů, prohrál v posledním utkání v Terni s Rumunem Manolem 0:4. Českému hráči již zjevně chyběla motivace...

Skvělé: Polanský vítězem turnaje TOP 10

Tomáš Polanský vyhrál soutěž kadetů na turnaji nejlepších mladých stolních tenistů Evropy TOP 10 v Terni. Český reprezentant dnes v rozhodujícím utkání porazil nejtěžšího soupeře, Francouze Joa Seyfrieda, 4:2 na sety. I když Tomáše Polanského čeká v Terni ještě jeden, poslední zápas, nemůže být ani v případě porážky s Rumunem Manolem na prvním místě předstižen. Junior David Reitšpies prohrál v 8. kole s Polákem Dyjasem 1:4, ale stále si udržuje šanci na umístění na stupních vítězů.

Nedělní úvod: Polanský – Givone 4:0, Mutti – Reitšpies 3:4.

Výborně vstoupili do závěrečného dne turnaje nejlepších mladých stolních tenistů Evropy TOP 10 v Terni oba čeští reprezentanti. Tomáš Polanský si snadno poradil s Francouzem Nolanem Givonem 4:0, David Reitšpies pak zvládl sedmisetovou bitvu s domácím Leonardem Muttim. Polanský i Reitšpies tak zůstávají ve hře o příčky nejvyšší. Do konce "turnaje zpravdy" zbývá odehrát poslední dvě kola.

Polanský zdolal Hohmeistera, Reitšpies Portugalce Chena

V zvěrečných sobotních zápasech turnaje nejlepších mladých stolních tenistů Evropy ve stolním tenisu TOP 10 v Terni se českým reprezentantům dařilo. Tomáš Polanský i David Reitšpies nad svými soupeři vyhráli shodně 4:2 a po sobotním programu zůstali ve hře o místa na stupních vítězů. Po dvou dnech turnaje jsou v čele průběžného pořadí slovinský kadet Jorgič a junior Mutti z Itálie.

Polanský poprvé klopýtl, Reitšpies vyhrál bez boje

Páté dějství turnaje nejlepších mladých stolních tenistů Evropy ve stolním tenisu TOP 10 v Terni přineslo první porážku Tomáše Polanského. Český reprezentant podlehl Slovinci Darko Jorgičovi, i když to dlouho vypadalo na další úspěšný zápas kadetského mistra Evropy z Ostravy. V soutěži juniorů se David Reitšpies svého pátého soupeře nedočkal, Chorvat Tomislav Pucar z turnaje pro zranění odstoupil.

Tomáš Polanský i David Reitšpies na vítězné vlně

Druhý den turnaje nejlepších mladých stolních tenistů Evropy ve stolním tenisu TOP 10 v Terni začal pro české barvy úspěšně. Tomáš Polanský pokračoval na vítězné vlně a v utkání 4. kola soutěže kadetů porazil dalšího soupeře – tentokrát Francouze Lucase Rigaulta. Také David Reitšpies byl ve svém úvodnínm sobotním utkání úspěšný, porazil nebezpečného Chorvata Filipa Zeljka 4:2 na sety.

Polanský v pátek bez porážky, druhé vítězství Reitšpiese

Začátek z říše snů prožívá na turnaji nejlepších mladých stolních tenistů Evropy TOP 10 v italské Terni český reprezentant Tomáš Polanský. Patnáctiletý kadet Slavoje Ústí nad Labem první den “soutěže pravdy“ ani jednou neprohrál a s plným bodovým ziskem je společně s francouzem Seyfriedem v čele průběžného pořadí. Také David Reitšpies zvládl svůj páteční večerní zápas s Alexandrem Robinotem a zaznamenal druhé vítězství v turnaji.

Druhé vítězství Polanského, Reitšpies porazil Walkera

Druhé páteční dějství na turnaji nejlepších mladých stolních tenistů TOP 10 rozehrál z čekého pohledu opět Tomáš Polanský. V nádherném zápase s Bělorusem Alexandrem Chaninem zpočátku dotahoval náskok soupeře, ale od čtvrté sady byl důraznější ve výměných a zaslouženě zvítězil 4:2 na sety. První vítězství na turnaji v Terni vybojoval David Reitšpies, který porazil Angličana Sama Walkera 4:3.

Úvod v Terni: Polanský – Pinto 4:0, Akkuzu - Reitšpies 4:2

V italském Terni byl zahájen turnaj nejlepších mladých stolních tenistů TOP 10. V úvodním utkání soutěže kadetů, ze které se na posledních chvíli pro nemoc odhlásil favorizovaný Francouz Alexandre Cassin, vyhrál český reprezentat Tomáš Polanský nad Italem Danielem Pintem hladce 4:0 na sety. David Reitšpies vstoupil do turnaje juniorů porážkou 2:4 od Francouze Cana Akkuzu.

Čeští reprezentanti dnes podvečer v Terni trénovali

Prakticky po celý den se dnes do italského Terni sjížděli účastníci turnaje TOP 10 ve stolním tenisu. Prestože česká minivýprava (David Reitšpies, Tomáš Polanský a trenéři Pavel Špaček, Marek Klásek) odletěla z Prahy v pravé poledne, “na místo určení“ dorazila až v pozdních odpoledních hodinách. Na vině bylo dlouhé čekání na odvoz z římského letiště a úmorná jedenapůlhodinová cesta jakýmsi vojenským autobusem do dějiště turnaje TOP 10 - do Terni.

David Reitšpies a Tomáš Polanský na turnaj TOP 10

Po roční odmlce bude mít český stolní tenis opět zastoupení na turnaji nejlepších mladých Evropanů TOP 10, který se uskuteční od 20. do 22. září v italském Terni. Mezi elitní desítkou evropských juniorů se představí šestnáctiletý David Reitšpies (SF SKK El Niňo Praha), v soutěži nejlepších kadetů bude startovat o rok mladší Tomáš Polanský (Slavoj STZ Ústí nad Labem).

Varaždin: Jiří Martinko ve čtvrtfinále dvouhry kadetů

Kadetská složka české mládežnické reprezentace startovala na turnaji seriálu ITTF Junior Circuit - Croatia Junior & Cadet Open 2013, které hostilo město Varaždin. O nejlepší individuální výsledky se “postaral“ Jiří Martinko, který se ve dvouhře kadetů probojoval do čtvrtfinále, totéž se mu povedlo v deblu společně s Ondřejem Lapčíkem. Na čtvrtfinále ve Varaždinu dosáhlo i družstvo českých kadetů ve složení Jiří Martinko – Ondřej Lapčík.

Rio de Janeiro: Reitšpies dvakrát v semifinále

Nejlepší český junior David Reitšpies si vedl výborně na turnaji Brazil Junior & Cadet Open Open 2013, který hostilo Rio de Janeiro. Šestnáctiletý hráč SF SKK El Niňo Praha vybojoval dvě “medailová“ umístění. Ve dvouhře i ve čtyřhře s Portorikáncem Afanadorem postoupil shodně do semifinále. Startem na Brazil Junior & Cadet Open Open 2013 splnil David Reitšpies podmínku pro postup do finálového turnaje seriálu ITTF Junior Circuit, o který mladý český reprezentant usiluje.

Polanský ve finále Funchal Junior & Cadet Open 2013

(Aktualizováno) - Tři medailová umístění vybojoval na turnaji seriálu ITTF Junior Circuit - Funchal Junior & Cadet Open 2013 Tomáš Polanský. Patnáctiletý český reprezentant byl v portugalském Funhcalu "stříbrný" ve dvouhře kadetů, na bronzový stupínek se dvakrát “postavil“ v soutěžích juniorů – v singlu a v družstvech. O prvenství ve dvouhře kadetů ho na Madeiře “připravil“ až ve finále Bělorus Alexandr Chanin, který tak Polanskému oplatil semifinálovou porážku z červencového MEJ v Ostravě.

Tomáš Polanský odletěl na portugalskou Madeiru

V sobotu odpoledne hrál českou Extraligu, pár hodin poté již seděl v letadle směr Portugalsko. Tomáš Polanský, mladý český reprezentant, se krátce po skončení sobotního extraligového utkání v Ústí nad Labem vydal v doprovodu trenéra Josefa Brauna na cestu na portugalskou Madeiru. Tomáš Polanský byl po výborných výkonech na MEJ v Ostravě nominován do Týmu Evropy.

Počet záznamů: 650

<< <   ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ...   > >>   [121 ... 140 z 650]